Michal Řepík (Sparta Praha)  Českou dvojkou draftu v roce 2007 byl Michal Řepík. Do zámoří odešel už v roce 2005 a ve výběru talentů ho ze 40. pozice získala Florida. V NHL si odbyl premiéru v ročníku 2008/09, během čtyř let však za Panthers odehrál jen 72 zápasů a vrátil se do Prahy. Nejprve oblékl dres pražského Lva, pak působil ve Finsku, ve Švýcarsku a v roce 2016 získal titul s Libercem. Následně si zahrál v KHL, kde hájil barvy Čeljabinska, Slovanu Bratislava a Podolsku. Od ročníku 2019/20 je hráčem Sparty v pražském klubu, kde je kapitánem, má podepsaný kontrakt do roku 2026. Profimedia.cz
 Vladimír Růžička (momentálně bez angažmá)  Třetí kolo draftu NHL v roce 2007 se obešlo bez Čechů, ve čtvrtém šel na řadu Vladimír Růžička. Na syna kapitána olympijského týmu z Nagana ukázal ze 103. pozice Phoenix, tehdejší mládežnický reprezentant ale do zámoří neodešel a zůstal ve Slavii, s níž vybojoval v roce 2008 extraligový titul. Od roku 2014 hrál až do do konce sezony 2018/19 v Chomutově, po sestupu Pirátů do nižší soutěže se upsal Spartě. V pražském klubu sice podepsal kontrakt do roku 2023, ale po roce se stěhoval do HradcieKrálové a v tom dalším si na chleba vydělával v rakouském Dornbirneru. Minulou sezonu strávil ve Slavii a nyní je bez smlouvy. Profimedia.cz
 Ondřej Roman (BK Mladá Boleslav)  V pátém kole a ze 136. pozice prošel draftem NHL v roce 2007 Ondřej Roman. Ostravský rodák, kterého si vybral Dallas, působil od roku 2006 v zámoří, zkoušel se prosadit na farmě, v NHL si ale nikdy nezahrál. Od sezony 2012/13 byl s výjimkou jednoho ročníku, kdy si odskočil do KHL a hrál v Jekatěrinburgu, až do roku 2020 ve Vítkovicích. Další ročník už ale strávil částečně ve finském Ilvesu a v Pardubicích. V tom příštím bude působil v Mladé Boleslavi. Profimedia.cz
 Radim Ostrčil (ukončil kariéru)  Posledním českým hráčem, který prošel stejným draftem jako Jakub Voráček, byl Radim Ostrčil, na něhož ukázal v šestém kole Boston. Tehdejší vsetínský obránce odešel do zámoří, jednu sezonu strávil v juniorské lize OHL, po roce se ale vrátil domů a posílil Olomouc. Hrál také za Kometu Brno, Havířov či Žilinu. V roce 2016 se vrátil do Vsetína a svou závěrečnou hokejovou sezonu (2018/19) strávil na hostování ve Valašském Meziříčí. Po ní ukončil kariéru. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kde dnes jsou? 4 Češi, kteří prošli v roce 2007 stejným draftem NHL jako Jakub Voráček

Současnou českou jedničkou v NHL je David Pastrňák. K nejlepším útočníkům soutěže však donedávna, než mu zkomplikovaly kariéru zdravotní lapálie, patří i Jakub Voráček, který byl draftován už v roce 2007. Stejně jako čtyři další Češi.

Jakub Voráček draft.jpg
Českou jedničkou draftu 2007 se stal Jakub Voráček. Po něm šli na řadu ještě čtyři krajané. (Foto: Profimedia.cz)

Jakuba Voráčka získal v prvním kole draftu roku 2007 ze sedmé pozice Columbus. Kladenský rodák vydržel v dresu Blue Jackets tři sezony, poté odešel do Philadelphie a v barvách Flyers odkroutil deset ročníků. Od Od roku 2021 ale opět oblékl „modrý kabát“ Columbusu. Ve stejném draftu byli tehdy vybráni ještě čtyři čeští hokejisté. Jejich jména a sportovní osudy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Michal Řepík (Sparta Praha)

Michal Řepík-Sparta.jpg

Českou dvojkou draftu v roce 2007 byl Michal Řepík. Do zámoří odešel už v roce 2005 a ve výběru talentů ho ze 40. pozice získala Florida. V NHL si odbyl premiéru v ročníku 2008/09, během čtyř let však za Panthers odehrál jen 72 zápasů a vrátil se do Prahy. Nejprve oblékl dres pražského Lva, pak působil ve Finsku, ve Švýcarsku a v roce 2016 získal titul s Libercem.

Následně si zahrál v KHL, kde hájil barvy Čeljabinska, Slovanu Bratislava a Podolsku. Od ročníku 2019/20 je hráčem Sparty v pražském klubu, kde je kapitánem, má podepsaný kontrakt do roku 2026.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Vladimír Růžička (momentálně bez angažmá)

Vladimír Růžička mladší1.jpg

Třetí kolo draftu NHL v roce 2007 se obešlo bez Čechů, ve čtvrtém šel na řadu Vladimír Růžička. Na syna kapitána olympijského týmu z Nagana ukázal ze 103. pozice Phoenix, tehdejší mládežnický reprezentant ale do zámoří neodešel a zůstal ve Slavii, s níž vybojoval v roce 2008 extraligový titul.

Od roku 2014 hrál až do do konce sezony 2018/19 v Chomutově, po sestupu Pirátů do nižší soutěže se upsal Spartě. V pražském klubu sice podepsal kontrakt do roku 2023, ale po roce se stěhoval do HradcieKrálové a v tom dalším si na chleba vydělával v rakouském Dornbirneru. Minulou sezonu strávil ve Slavii a nyní je bez smlouvy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ondřej Roman (BK Mladá Boleslav)

Ondřej Roman-Mladá Boleslav.jpg

V pátém kole a ze 136. pozice prošel draftem NHL v roce 2007 Ondřej Roman. Ostravský rodák, kterého si vybral Dallas, působil od roku 2006 v zámoří, zkoušel se prosadit na farmě, v NHL si ale nikdy nezahrál. Od sezony 2012/13 byl s výjimkou jednoho ročníku, kdy si odskočil do KHL a hrál v Jekatěrinburgu, až do roku 2020 ve Vítkovicích. Další ročník už ale strávil částečně ve finském Ilvesu a v Pardubicích. V tom příštím bude působil v Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Radim Ostrčil (ukončil kariéru)

Radim Ostrčil 2.jpg

Posledním českým hráčem, který prošel stejným draftem jako Jakub Voráček, byl Radim Ostrčil, na něhož ukázal v šestém kole Boston. Tehdejší vsetínský obránce odešel do zámoří, jednu sezonu strávil v juniorské lize OHL, po roce se ale vrátil domů a posílil Olomouc. Hrál také za Kometu Brno, Havířov či Žilinu. V roce 2016 se vrátil do Vsetína a svou závěrečnou hokejovou sezonu (2018/19) strávil na hostování ve Valašském Meziříčí. Po ní ukončil kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud