Kde je jim konec? 3 reprezentanti, kteří po odchodu z ligy upadli v zapomnění a do nároďáku už se nevrátili

Reprezentovat je pro každého fotbalistu snem. Stejně jako zahraniční angažmá. Jenže právě to pak může cestu do národního týmu uzavřít.

Téměř každý fotbalista chce z České republiky odejít do zahraničí a zahrát si v některé z prestižnějších soutěží. Jenže ne všem se jejich zahraniční mise povede, což je pak „vyřadí“ i z národního týmu. Jména tří bývalých reprezentantů, kteří v cizině upadli v zapomnění, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Tomáš Necid

Tomáš Necid-repre 2008 (2).jpg

Zdálo se, že má nakročeno k parádní kariéře. Údajně okolo něho v minulosti kroužil i Real Madrid, Tomáš Necid však nakonec ještě jako mladý odešel ze Slavie do CSKA Moskva. V reprezentaci nastupoval pravidelně,  zahrál si i na Euru ve Francii, kde z penalty těsně před koncem utkání zajistil remízu s Chorvatskem (2:2). V národním týmu nastřílel ve 44 zápasech 12 branek. Od roku 2016 se v něm ale neobjevil a další pozvánku už ani nedostane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Droppa

Lukáš Droppa.jpg

Bývalého hráče Baníku vytáhl do reprezentace nečekaně tehdejší kouč Karel Jarolím. Lukáš Droppa debutoval v národním týmu v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství světa 2018 proti Německu a poté přidal ještě další tři starty. V té době hrával za ruský Tomsk a později sebevědomě prohlašoval, že má na daleko lepší angažmá. Místo toho ale zamířil do druholigového tureckého Bandirmasporu, poté byl ve Slovanu Bratislava i v Kazachstánu nyní zakončil svou pátou sezonu v Rumunsku, kde už ale hrál jen sporadicky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jiří Skalák

Jiří Skalák-repre.jpg

Patřil Spartě, tam ale nedostal prostor, a tak zamířil do Mladé Boleslavi, kde se rozehrál do parádní formy. V roce 2016 koupil za 46 milionů korun Jiřího Skaláka anglický Brighton, se kterým dokonce vybojoval postup do Premier League. V elitní soutěži si ale nepřipsal ani jeden start a v roce 2018 přestoupil do Millwallu. Ani tam ale moc nehrál a v únoru 2021 se vrátil do vlasti a hájil rok a půl barvy Mladé Boleslavi. Loni v létě se na rok upsal Českým Budějovicím. Na kontě má 17 startů v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud