Kde je jim konec? 5 Stramaccioniho posil, které už odešly ze Sparty

Sparta před rokem zahájila revoluci. Vydala se zahraniční cestou a na Letnou přivedla jedenáct nových posil. Téměř polovina z nich už ale ve Spartě není.

Bez názvu.jpg

Poté, co se vlády na Letné ujal Andrea Stramaccinoi, začaly se dít věci. Italský kouč podepisoval jednu posilu za druhou, jenže ne všichni se dokázali prosadit. Pět z nich je dokonce už pryč. Kteří hráči to jsou a kde nyní působí? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany SParta 2.jpg

Stramaccioni o něj hodně stál a francouzského křídelníka nakonec přivedl. Jonathan Biabianny přišel z Interu Milán na hostování, které by se v případě zisku titulu změnilo na přestup. Realita ale byla opačná. Biabiany sice na podzim patřil do základní sestavy, moc toho ale neukázal. Sparta se s ním chtěla už v zimě rozloučit, nakonec se s hráčem dostala do sporu, Biabiany na jaře zasáhl ještě do jednoho zápasu a v létě zamířil do Parmy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jedna z loňských posil, která se povedla. Martin Dúbravka přišel zadarmo z Liberce a na podzim byl jedničkou. Sparta se na něj mohla spolehnout, v zimě o něj ale přišla a Dúbravka odešel do Newcastlu. V létě se jeho hostování změnilo v přestup.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Marc Janko

Marc Janko Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Přicházel jako velká posila do ofenzivy, z Basileje dorazil s vizitkou obávaného kanonýra, rakouský šutér ale na Letné svou pověst nenaplnil. Sparta se ho dokonce chtěla zbavit ještě před začátkem sezony, Marc Janko nakonec zasáhl do pěti zápasů, dal jediný gól a v zimě zamířil do Lugana.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Měl se stát štítem ve středu sparťanské záložní řady, kamerunský reprezentant se ale na Letné neprosadil. Georges Mandjeck předváděl nevýrazné výkony, rychle vypadl ze sestavy a v zimě se vrátil na hostování do Met. V létě dostal ještě jednu šanci, na Letné ale znovu nezaujal a odešel do izraelského Maccabi Haifa.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Rio Mavuba

Rio Mavuba Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Bývalý francouzský reprezentant, který má zkušenosti i z mistrovství světa, přišel do Sparty z Lille. Jenže zkušený defenzivní záložník příliš nepřesvědčil. Připsal si jen jedenáct ligových startů, na jaře téměř nehrál a ve Spartě skončil. Momentálně je bez angažmá.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud