Kde mohl být? Juventus Turín a tři další prestižní kluby, které kdysi chtěly získat Luboše Kaloudu

Luboš Kalouda platil za ohromný talent českého fotbalu. V roce 2007 byl jedním z hlavních strůjců českého stříbra na mistrovství světa do dvaceti let. Poté si plácl s CSKA Moskva, jeho kariéra se však mohla ubírat i jiným směrem.

Na domácí scéně Luboš Kalouda prošel Brnem, Spartou, Duklou a Slováckem. Před šesti roky - v pouhých 30 letech - se rozhodl ukončit kariéru, kterou spojil také s Astrachaní a angažmá na Ukrajině. V letech 2008 až 2012 patřil moskevskému CSKA, tehdy se o něj však zajímaly i další prestižní evropské kluby. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Chelsea

Luboš Kalouda SLovácko Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Nejvýraznější českou stopu v Chelsea zanechal Petr Čech. Ve slavném londýnském klubu působil také Jiří Jarošík a Tomáš Kalas. Dalším do party mohl být Luboš Kalouda, o kterého se Blues zajímali. Roman Abramovič ale nakonec přivedl jiné hráče.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Juventus Turín

Luboš Kalouda 2.jpg

V Juventusu v té době působili Pavel Nedvěd se Zdeňkem Grygerou, turínský klub se však v roce 2008 zajímal ještě o Kaloudu. „Juventusu jsme sdělili naše podmínky, ale zatím žádnou konkrétní nabídku nemáme. Poté, co jsme prodali Holka, nemáme potřebu pouštět další hráče. Kaloudu bychom prodali jen za velmi výhodných podmínek,“ řekl vlastník brněnského klubu Roman Pros. Nakonec svůj klenot prodal, avšak do Moskvy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Newcastle United

Luboš Kalouda.jpg

Newcastle United nedosahuje slávy Chelsea či Juventusu, na druhou stranu by měl Kalouda větší šanci vybojovat si místo v týmu. V Premier League si ale nadějný záložník nikdy nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

PSV Eindhoven

Luboš Kalouda Brno Pavel Rakusan  Ringier a.s.  CNC  Profimedia.jpg

V Nizozemsku umí pracovat s mladými hráči. Pokud by Kalouda nabral směr PSV Eindhoven, rozhodně by neprohloupil. Zřejmě by dostal více šancí než v moskevském CSKA, jeho kroky ale nakonec vedly na východ. PSV tehdy sledovalo i sedmnáctiletého Ladislava Krejčího, jenž později přestoupil do italské Boloni.

Foto: Pavel Rakusan / Ringier a.s. / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud