Kde také mohl být... 3 velkokluby, které se kdysi zajímaly o Vladimíra Daridu

Nejlepším českým fotbalistou roku 2017 se stal Vladimír Darida. Od té doby uběhlo už hodně času a on už není hráčem berlínské Herthy ani reprezentantem. Nechybělo však mnoho a tuzemský záložník mohl v minulosti hrát na některé věhlasné adrese. Zajímaly se o něho i slavné evropské velkokluby.

Sokolov, Plzeň, Freiburg, Hertha a nyní Aris Soluň. To jsou kluby, ve kterých dosud působil Vladimír Darida. Nejdelší a nejúspěšnější část kariéry strávil v Berlíně, v minulosti se ale několikrát spekulovalo o jeho odchodu a ve hře byly opravdu lákavé destinace. Tři velkokluby, které se o něho zajímaly, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Bayern Mnichov

Vladimír Darida ČR.jpg

Vladimír Darida v roce 2013 přestoupil z Plzně do Freiburgu, ve kterém strávil dvě úspěšné sezony. Poté zamířil do Herthy a také v tomto působišti odváděl velmi dobrou práci. To nezůstalo bez povšimnutí a českého reprezentanta začal sledovat bundesligový gigant – Bayern Mnichov. „Slyšel jsem o zájmu Bayernu,“ přiznal v roce 2016 kouč Herthy Pal Dárdai. K přestupu však nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

AS Monako

Vladimír Darida Herta 2.jpg

Kdo ví, kolik chybělo, aby Vladimír Darida v roce 2016 změnil dres. Tehdy o něho prý vážně stálo Monako, které mělo do Berlína dokonce poslat nabídku. Vedení Herthy ji ale smetlo ze stolu a Darida zůstal v Německu. Pokud by do knížecího klubu zamířil, mohl navázat na krajany Jaroslava Plašila s Janem Kollerem, kteří v Monaku dříve působili.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Real Madrid

Vladimír Darida Herta.jpg

Tohle mohla být přestupová pecka. Psal se rok 2016, když se v médiích objevila zpráva, že Daridu sleduje Real Madrid. O zájmu Bílého baletu tehdy informovaly portály sport1.de nebo sueddeutsche.de. Real prý plánoval vyztužit střed hřiště a měl se zaměřit právě na Daridu. Prvním Čechem na San Bernabeu se ale nakonec nestal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud