Kde také mohl hrát? 4 evropské velkokluby, které kdysi chtěly získat Pavla Nedvěda

S kariérou bývalého českého reprezentanta Pavla Nedvěda jsou spojeny tři kluby. Klidně jich ale mohlo být víc. Božský Paolo totiž patřil mezi nejlepší fotbalisty světa, a proto okolo něj kroužila lasa předních evropských celků.

Pavel Nedvěd se vydal ze Skalné přes Cheb, Plzeň a Duklu na Letnou. Tehdy mladý a nerozvážný záložník ve Spartě vyzrál a stal se vůdčí osobností týmu. To potvrzoval i během úspěšných let v Laziu Řím, se kterým vyhrál Serii A. Následně obstál i v další výzvě, v Juventusu nahradil Zinedina Zidana a Starou dámu dovedl až do finále Ligy mistrů.

Držitel Zlatého míče z roku 2003 a nejdražší český fotbalista všech dob byl hvězdou i v reprezentaci. Patřil mezi nejlepší hráče světa a stal se velmi respektovanou osobou. Zájem o něj proto mělo několik evropských velkoklubů. Kdo o Nedvěda stál, to zjistíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Barcelona

barca.jpg

Jedním z evropských gigantů, který o Nedvěda stál, byla v roce 2004 Barcelona, která za českého fotbalistu údajně nabízela jednu miliardu a 250 milionů korun. Zástupci španělského velkoklubu a Juventusu se prý dokonce setkali. Katalánci byli připraveni přijít o některou z tehdejších opor, Nedvěd ale nakonec na Camp Nou neodešel.

Pokračování 3 / 5

Chelsea

chelsealogo.jpg

Když se šéf Chelsea Roman Abramovič rozhodne utrácet, dokáže přivést na Stamford Bridge kohokoliv. V roce 2003 zatoužili po Nedvědovi, který byl v té době ve skvělé formě, ale neuspěl. Vedení turínského celku počítalo i s variantou, že by Nedvěd na lukrativní nabídku Blues kývl, což se nakonec nestalo. Stejně jako o tři roky později, kdy o něj stál José Mourinho. Nedvěd se rozhodl, že kariéru ukončí v Turíně.

Pokračování 4 / 5

Inter Milán

interlogo.jpg

Pavel Nedvěd během dlouhé kariéry dosáhl na řadu úspěchů. Jeden mu však ve sbírce chybí. I když toužil vyhrát Ligu mistrů, nikdy se mu to nepovedlo. Vše ale mohlo být jinak.

Bývalého záložníka chtěl získat José Mourinho do Interu Milán, se kterým nejslavnější klubovou soutěž vyhrál. Nedvěd ale zůstal věrný Juventusu a na nabídku Interu nekývl.

Pokračování 5 / 5

Manchester United

mlogo.jpg

O zájmu Manchesteru United se mluvilo několikrát. Sir Alex Ferguson prý o Nedvěda stál když hrál v Laziu i později v Juventusu.

Spekulovalo se, zda ho nepřivede jako náhradu za Davida Beckhama, který odešel do Realu Madrid. Český záložník na Old Trafford ale nepřestoupil, i když po konci kariéry přiznal, že byl už odmalička fanouškem Rudých ďáblů a že ho Premier League vždy lákala.

Doporučujeme

Články odjinud