Kdo bude hájit branku Ocelářů? 4 gólmani, kteří se mohou protočit v třineckém brankovišti

Třinec letos bude útočit už na pátý extraligový titul v řadě. K hlavním zbraním Ocelářů by měli patřit i silní gólmani.

Mistrovský Třinec znovu postavil silný tým. Do nové extraligové sezony půjde i se čtyřmi brankáři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Marek Mazanec

mazanec23.jpg

Gólman se zkušenostmi z Nashvillu půjde do sezony v roli třinecké jedničky. Stejně jako ve dvou předešlých letech, během nichž podával v základní části konzistentní výkony. V play-off ale dvaatřicetiletý Marek Mazanec odchytal během dvou mistrovských ročníků dohromady jen osm zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Ondřej Kacetl

Ondřej Kacetl titul Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ve vyřazovacích bojích vždy přišla chvíle Ondřeje Kacetla, který Ocelářům vychytal už tři tituly v řadě. Dříve chytal za Mountfield nebo Pardubice, nikde ale nezářil tak, jako ve Slezsku. V základní části přitom plní roli dvojky za Mazancem, pak ale dokonale načasuje formu na play-off. Start letošního ročníku ovšem dvaatřicetiletý Kacetl nestihne, kvůli zranění v horní části těla bude ještě několik týdnů mimo hru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Patrik Švančara

svancara.jpg

Kacetl je mimo, v Třinci ale nepanikaří a žádné posily neloví. Oceláři jen svou pozornost namířili do partnerského Frýdku-Místku, za který v minulé sezoně podával velmi dobré výkony Patrik Švančara. Jednadvacetiletý třinecký rodák už za Oceláře naskočil i v Lize mistrů a vedl si na jedničku. Letos by si měl odbýt svou extraligovou premiéru.

Foto: HC Oceláři Třinec

Pokračování 5 / 5

Vojtěch Mokry

profimedia-0749708194.jpg

Společně se Švančarou chytal za Frýdek-Místek v minulé sezoně taky Vojtěch Mokry. Dvaadvacetiletý gólman by měl hájit barvy prvoligových rysů také v letošním ročníku, v případě potřeby však bude připraven naskočit i za Oceláře.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud