Kdo nahradí Jarolíma? 3 hlavní adepti, kteří mohou převzít reprezetnaci

Karel Jarolím už není trenérem fotbalové reprezentace. U národního týmu skončil po výprasku na ruské půdě a vedení asociace začalo hledat náhradu. Kdo se jí stane?

Karel Jarolím ČR.jpg
Karel Jarolím skončil u reprezentace. Kdo ho nahradí? (Foto: Profimedia.cz)

Samostatnou českou reprezentaci vedlo deset trenérů. Jarolím však na úspěchy Dušana Uhrina či Karla Brücknera zdaleka nenavázal a po dvou letech svou funkci opouští. Kdo ho může nahradit? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jaroslav Šilhavý

Jaroslav Šilhavý Slavia.jpg

Nejvážnější adept na uvolněný post. Jaroslav Šilhavý dovedl v roce 2017 Slavii k titulu, nepovedl se mu ale vstup do nového ročníku a z Edenu byl odvolán. Od té doby je bez angažmá. S reprezentací byl spojován už několikrát, u národního týmu působil už v letech 2003 až 2009 jako asistent Karla Brücknera a Petra Rady. Může přinést klid, respekt a zkušenosti, přijde jeho čas?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vítězslav Lavička

Vítězslav Lavička 3.jpg

Také jeho jméno se s reprezentací několikrát spojovalo. Bývalý kouč Sparty či Liberce vede od roku 2015 reprezentační jednadvacítku, se kterou postoupil na „malé“ Euro, které před rokem hostilo Polsko. Na další evropský šampionát ale tým nedovedl, lvíčata totiž v pondělí prohrála s Řeckem a přišla o poslední naději. Povýší teď o úroveň výš?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Karel Krejčí

Karel Krejčí.jpg

I toto je jedna z variant. Devětačtyřicetiletý Karel Krejčí byl několik let asistentem Pavla Vrby v Plzni, se kterou prožil největší úspěchy. V sezoně 2015/16 Viktorku dovedl v roli hlavního trenéra k dalšímu titulu, poté ale na západě Čech skončil. Nyní vede reprezentační dvacítku, u seniorského týmu působil v roli Vrbova asistenta. Stane se teď hlavním trenérem?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud