Kdo odskáče zúžení kádru? 6 hráčů Sparty, kteří v lize neodehráli ani minutu

Sparta vypadla z Evropské ligy a znovu zůstane bez pohárů. Kádr letenských, který je nyní hodně široký, tak projde obměnou a čeká ho zúžení.

Bez názvu.jpg

Mít v kabině takový přetlak, to je na boje ve Fortuna lize a MOL Cupu zbytečný luxus. Zdeněk Ščasný už mluvil o zúžení kádru, ke kterému brzy dojde. Koho se bude týkat? Jména šesti hráčů, kteří v lize ještě neodkopali ani minutu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Eldar Čivič

Eldar Čivič Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Levý obránce z Bosny a Hercegoviny strávil jarní část na hostování v Trnavě, zdálo se ale, že se na Letné porve o místo v sestavě. Jenže na jeho postu začal Martin Frýdek, pak se na něj přesunul Costa, a Eldar Čivič na první šanci čeká. Zamíří na další hostování?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Juraj Chvátal

Juraj Chvátal Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský obránce je na Letné od roku 2015, v lize v dresu Sparty ale odehrál jen dvě minuty. Hostoval ve Slovácku, loni působil v Žilině a nyní ho nejspíš čeká další hostování - údajně ho láká Olomouc. Do sparťanské sestavy se totiž neprotlačil, na pravém kraji obrany má pevné místo Alexandru Chipciu.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Zinedin Mustedanagič

Zinedin Mustedanagič.jpg

Dvacetiletý záložník z Bosny a Hercegoviny debutoval v lize v sezoně 2015/16. Tehdy v dresu Sparty zasáhl do pěti zápasů a na hřišti strávil 69 minut. Loňský podzim hostoval v Dukle, v devíti startech dal dva góly a na jaře už byl zpátky na Letné. Pořádnou šanci ale nedostal, stejně jako v aktuálním ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Mihailo Ristič

Mihailo Ristič Sparta 2 Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Srbský univerzál je ve Spartě od zimy na hostování z Krasnodaru. Na jaře toho moc neodehrál, povedla se mu však příprava a říkal si o místo v sestavě. Jenže na levém kraji obrany i ve středu zálohy dostávají přednost jiní a Mihailo Ristič na svou příležitost čeká. Hostování má do zimy, vydrží ale na Letné tak dlouho?

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Před rokem byl na odpis. Andrea Stramaccioni ho sice překvapivě nasadil do sestavy v zápase s Brnem, pak ale Lukáš Vácha odešel na hostování do Liberce. Ani pod Ještědem toho ale moc neodehrál, přesto věřil, že si zpátky vybojuje místo ve sparťanské sestavě. Letos však neodehrál ani minutu.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Bogdan Vatajelu

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Zatímco Florin Nita, Alexandru Chipciu i Nicolae Stanciu patří k oporám Sparty, Bogdan Vatajelu moc prostoru nedostává. Lépe řečeno – v lize zatím neodehrál ani minutu. I proto ve vzduchu visí jeho odchod, nedávno se spekulovalo o nabídce PAOK Soluň.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud