Gerard Piqué  - Dvaatřicetiletý stoper sice nezasáhl do víkendového utkání proti Eibaru, jinak je ale stále pilířem zadních řad katalánského týmu. V Edenu nastoupil před osmi lety a měl by hrát i ve středu.
 Carles Puyol  - Do středu obrany se v utkání s Plzní postavil vedle Piquého Carles Puyol. Bývalý španělský reprezentant patřil k symbolům klubu, se kterým třikrát vyhrál Ligu mistrů. Na krajích obrany tehdy nastoupili Dani Alves a Eric Abidal. Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia
 Francesc Fábregas  - V Barceloně sice prošel mládežnickými týmy, v roce 2003 ale podepsal smlouvu s Arsenalem. Po osmi letech se vrátil na Nou Camp a tři roky hrál za Barcelonu. Poté hájil barvy Chelsea a od loňského roku je dvaatřicetiletý záložník v Monaku. V Edenu dával v 72. minutě na 3:0. Foto: Profimedia.cz
 Sergio Busquets  - Jednatřicetiletý defenzivní záložník, který na svém postu stále patří k nejlepším hráčům světa, působí v Barceloně už od roku 2005. Stále je důležitým článkem sestavy katalánského týmu, jehož barvy hájil i proti Plzni. Tehdy jej v 66. minutě nahradil Seydou Keita. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Když Barcelona přijela do Edenu. Připomeňte si, které hvězdy nastoupily proti Plzni

Je to už osm let, co Barcelona dorazila do Edenu. Soubor vedený Pepem Guardiolou tehdy nastoupil v Lize mistrů proti Plzni, kterou porazil 4:0.

Lionel Messi Plzeň Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Slavia se chystá na další svátek. Do Edenu míří hvězdná Barcelona, která se na stejném stadionu představila už před osmi lety proti Plzni. Které hvězdy tehdy katalánský klub nasadil do akce? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Gerard Piqué

Gerard Pique Plzeň.jpg

Dvaatřicetiletý stoper sice nezasáhl do víkendového utkání proti Eibaru, jinak je ale stále pilířem zadních řad katalánského týmu. V Edenu nastoupil před osmi lety a měl by hrát i ve středu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Carles Puyol

Carles Puyol Plzeň MICHAL ŠULA  MAFRA  Profimedia.jpg

Do středu obrany se v utkání s Plzní postavil vedle Piquého Carles Puyol. Bývalý španělský reprezentant patřil k symbolům klubu, se kterým třikrát vyhrál Ligu mistrů. Na krajích obrany tehdy nastoupili Dani Alves a Eric Abidal.

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Francesc Fábregas

Cesc Fábregas.jpg

V Barceloně sice prošel mládežnickými týmy, v roce 2003 ale podepsal smlouvu s Arsenalem. Po osmi letech se vrátil na Nou Camp a tři roky hrál za Barcelonu. Poté hájil barvy Chelsea a od loňského roku je dvaatřicetiletý záložník v Monaku. V Edenu dával v 72. minutě na 3:0.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Sergio Busquets

Sergio Busquets.jpg

Jednatřicetiletý defenzivní záložník, který na svém postu stále patří k nejlepším hráčům světa, působí v Barceloně už od roku 2005. Stále je důležitým článkem sestavy katalánského týmu, jehož barvy hájil i proti Plzni. Tehdy jej v 66. minutě nahradil Seydou Keita.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lionel Messi

Lionel Messi Barca.jpg

Barcelona bez Lionela Messiho? Nepředstavitelné – nyní i před osmi lety. byl to právě on, koho fauloval Marián Čišovský, jenž byl následně vyloučený. Messi proměnil penaltu, v zápase nasázel hattrick a byl hlavním strůjcem vítězství španělského týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud