Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens)  Útočník Tomáš Plekanec patřil v ročníku 2014/15 k oporám Montrealu Canadiens. V základní části nechyběl ani v jednom zápase a do statistik si připsal 60 kanadských bodů. Byla to jeho třetí nejúspěšnější sezona v NHL, další čtyři body pak ještě přidal ve 12 zápasech play-off.

Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens)
Útočník Tomáš Plekanec patřil v ročníku 2014/15 k oporám Montrealu Canadiens. V základní části nechyběl ani v jednom zápase a do statistik si připsal 60 kanadských bodů. Byla to jeho třetí nejúspěšnější sezona v NHL, další čtyři body pak ještě přidal ve 12 zápasech play-off.

 Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)  Velmi dobrou sezonu 2014/15 zažil Ondřej Palát. Útočník Tampy Bay, pro něhož to byl třetí rok v NHL, v základní části posbíral 63 bodů a stanovil si osobní maximum, které dodnes nepřekonal. Dalších 16 bodů přidal v play-off, ve kterém s Blesky došel až do finále Stanley Cupu, v němž Tampa nestačila na Chicago.
 Radim Vrbata (Vancouver Canucks)  Stejný počet bodů jako Ondřej Palát, tedy třiašedesát, posbíral i Radim Vrbata. V sezoně 2014/15 si vytvořil bodové maximum, které pak už nepřekonal. První sezonu ve Vancouveru zvládl náramně, vstřelil 31 branek a s Canucks si zahrál i v play-off. Další rok už ale tak úspěšný nebyl a následně se zkušený útočník vrátil do Arizony.
 Jiří Hudler (Calgary Flames)  Pro Jiřího Hudlera byla sezona 2014/15 doslova životní. Vítěz Stanley Cupu s Detroitem dal v základní části v dresu Calgary 31 branek, přidal 45 asistencí a vytvořil si své osobní bodové maximum. Skončil osmý v celkové produktivitě soutěže, po sezoně navíc získal Lady Byng Trophy pro hokejového džentlmena, pak ale jeho kariéra začala uvadat. Z Calgary zamířil na Floridu, krátce působil i v Dallasu a v roce 2017 pověsil brusle na skobu.
 Jakub Voráček (Philadelphia Flyers)  Nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL byl v sezoně 2014/15 Jakub Voráček. Bourák z Philadelphie dal 22 branek, přidal 59 asistencí a stal se pátým hráčem v tabulce produktivity soutěže. Následně s Flyers podepsal nový kontrakt a stal se jedním z nejlépe placených hráčů ligy.
5
Fotogalerie

Když „bezejmenný“ Pastrňák začínal v Bostonu. Připomeňte si, kteří Češi tehdy váleli v NHL

Sezona 2014/15 byla pro český hokej významná. V NHL totiž debutoval David Pastrňák, jenž je nyní jednou z hvězd soutěže. Tenkrát to byl „bezejmenný“ mladíček, jiní Češi ale patřili k personám ligy.

Jaromír Jágr v průběhu ročníku 2014/15 zamířil z New Jersey na Floridu, v NHL ještě působili Martin Havlát, Marek Židlický, Patrik Eliáš či Ondřej Pavelec, který odchytal padesát zápasů za Winnipeg. David Pastrňák si ve 46 zápasech v debutové sezoně připsal 27 bodů, mnohem výše ve statistikách ale tehdy byli jiní Češi. Pět nejlepších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens)

Tomáš Plekanec1 (2).jpg

Útočník Tomáš Plekanec patřil v ročníku 2014/15 k oporám Montrealu Canadiens. V základní části nechyběl ani v jednom zápase a do statistik si připsal 60 kanadských bodů. Byla to jeho třetí nejúspěšnější sezona v NHL, další čtyři body pak ještě přidal ve 12 zápasech play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning)

Ondřej Palát.jpg

Velmi dobrou sezonu 2014/15 zažil Ondřej Palát. Útočník Tampy Bay, pro něhož to byl třetí rok v NHL, v základní části posbíral 63 bodů a stanovil si osobní maximum, které dodnes nepřekonal. Dalších 16 bodů přidal v play-off, ve kterém s Blesky došel až do finále Stanley Cupu, v němž Tampa nestačila na Chicago.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Radim Vrbata (Vancouver Canucks)

Radim Vrbata.jpg

Stejný počet bodů jako Ondřej Palát, tedy třiašedesát, posbíral i Radim Vrbata. V sezoně 2014/15 si vytvořil bodové maximum, které pak už nepřekonal. První sezonu ve Vancouveru zvládl náramně, vstřelil 31 branek a s Canucks si zahrál i v play-off. Další rok už ale tak úspěšný nebyl a následně se zkušený útočník vrátil do Arizony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jiří Hudler (Calgary Flames)

Jiří Hudler.jpg

Pro Jiřího Hudlera byla sezona 2014/15 doslova životní. Vítěz Stanley Cupu s Detroitem dal v základní části v dresu Calgary 31 branek, přidal 45 asistencí a vytvořil si své osobní bodové maximum. Skončil osmý v celkové produktivitě soutěže, po sezoně navíc získal Lady Byng Trophy pro hokejového džentlmena, pak ale jeho kariéra začala uvadat. Z Calgary zamířil na Floridu, krátce působil i v Dallasu a v roce 2017 pověsil brusle na skobu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers)

Jakub Voráček3.jpg

Nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL byl v sezoně 2014/15 Jakub Voráček. Bourák z Philadelphie dal 22 branek, přidal 59 asistencí a stal se pátým hráčem v tabulce produktivity soutěže. Následně s Flyers podepsal nový kontrakt a stal se jedním z nejlépe placených hráčů ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud