Tomáš Poštulka  - Tehdejší sparťanská brankářská jednička měla těžkou práci. Tomáš Poštulka, jenž do Sparty přišel před sezonou 1996/97, dostal od hráčů Dortmundu celkem sedm gólů. Venku inkasoval čtyřikrát, doma jej překonali Andreas Möller, Jovan Kirovski a Scott Booth. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Novotný  - Bývalý dlouholetý sparťanský kapitán toho na Letné zažil hodně. Ani on ale na zápasy s Borussií nevzpomíná v nejlepším. O některých hráčích soupeře se mu zdá možná ještě dodnes. Foto: Profimedia.cz
 Martin Hašek  - Bývalý reprezentační záložník přišel do Sparty v roce 1997 z Liberce. Hned ve své premiérové sezoně jej tak čekaly zápasy v Lize mistrů včetně dvou duelů proti Dortmundu. Svému týmu ale současný kouč Bohemians 1905 k bodům nepomohl. Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
 Vratislav Lokvenc  - Sparta proti Dortmundu nasadila poměrně ofenzivní sestavu. Nechyběl v ní ani dlouhán Vratislav Lokvenc, který do Sparty přišel už dříve z Hradce Králové. Recept na obranu soupeře ale nenašel. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Když do Prahy přijel v Lize mistrů Dortmund. Podívejte se, kteří hráči Sparty byli u toho

Slavii čeká souboj s dalším evropským velkoklubem. Do Prahy totiž míří Dortmund, který před lety hravě smetl i Spartu.

Sparta Dortmund.jpg

Sparta narazila na Dortmund v základní skupině Ligy mistrů v sezoně 1997/98. Tehdy své síly změřila ještě s Parmou a Galatasarayem, s nimiž dokázala hrát vyrovnané partie. Ovšem na Borussii neměla, venku padla 1:4 (i s Tomášem Řepkou, který je na snímku) a doma prohrála 0:3. Kteří hráči letenského týmu byli tehdy u toho? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

Tomáš Poštulka

Tomáš Poštulka.jpg

Tehdejší sparťanská brankářská jednička měla těžkou práci. Tomáš Poštulka, jenž do Sparty přišel před sezonou 1996/97, dostal od hráčů Dortmundu celkem sedm gólů. Venku inkasoval čtyřikrát, doma jej překonali Andreas Möller, Jovan Kirovski a Scott Booth.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jiří Novotný

Jiří Novotný Sparta.jpg

Bývalý dlouholetý sparťanský kapitán toho na Letné zažil hodně. Ani on ale na zápasy s Borussií nevzpomíná v nejlepším. O některých hráčích soupeře se mu zdá možná ještě dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Martin Hašek

Martin Hašek Kincl MICHAL RŮŽIČKA  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační záložník přišel do Sparty v roce 1997 z Liberce. Hned ve své premiérové sezoně jej tak čekaly zápasy v Lize mistrů včetně dvou duelů proti Dortmundu. Svému týmu ale současný kouč Bohemians 1905 k bodům nepomohl.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Vratislav Lokvenc

Vratislav Lokvenc Sparta.jpg

Sparta proti Dortmundu nasadila poměrně ofenzivní sestavu. Nechyběl v ní ani dlouhán Vratislav Lokvenc, který do Sparty přišel už dříve z Hradce Králové. Recept na obranu soupeře ale nenašel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Horst Siegl

Horst Siegl SParta DAVID NEFF  MAFRA  Profimedia.jpg

Jediným hráčem Sparty, který dokázal najít recept na obranu Dortmundu, byl Horst Siegl. Bývalý skvělý kanonýr se trefil v Německu, kde snižoval na konečných 1:4 z hostujícího pohledu. V domácí odvetě se ale neprosadil.

Foto: DAVID NEFF / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Další hráči

Josef Obajdin.jpg

A kteří další hráči Sparty se v odvetě proti Dortmundu dostali na hřiště? Do utkání zasáhli i Petr Gabriel, Tomáš Votava, Martin Čížek, Václav Němeček, Zdeněk Svoboda či Josef Obajdin (na snímku). Z lavičky náhradníků ještě do zápasu naskočili Miroslav Baranek, Lumír Mistr a Michal Pospíšil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud