Když se sečtou góly a nahrávky. 10 hráčů HET ligy, kteří posbírali nejvíc bodů

Kanadské bodování se počítá v hokeji. Ovšem i fotbal v posledních letech začal sledovat nejen vstřelené góly, ale také asistence. Kteří hráči tedy vládli ligové produktivitě?

Bez názvu.jpg

Do české ligy před sezonou přišlo několik hráčů, od nichž se čekalo, že budou dávat góly a sbírat asistence jako na běžícím páse. Jenže Marc Janko, Tal Ben Chaim či Danny naprosto sehnali a ligovou produktivitu ovládli jiní. Jména deseti hráčů, kteří v letošní sezoně HET ligy posbírali nejvíc bodů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Vladimir Jovovič – 12 (7+5) bodů

Vladimír Jovovič.jpg

První ligovou sezonu měl ofenzivní záložník z Černé Hory parádní. Vladimir Jovovič, který se může pochlubit velmi dobrou kopací technikou, dal sedm branek a přidal pět asistencí. Teď se s Jabloncem těší na Evropskou ligu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 11

Lukáš Budínský – 12 (8+4) bodů

Lukáš Budínský  2 Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Karviná se mezi elitou zachránila až v posledním kole a těší se na třetí ročník v nejvyšší soutěži. Bude u toho i Lukáš Budínský? O produktivního záložníka stojí Mladá Boleslav a ostravský Baník.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 11

Tomáš Wágner – 12 (9+3) bodů

Tomáš Wágner Karviná Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

V kurzu je také nejlepší karvinský střelec Tomáš Wágner. O autora letošních devíti branek stojí Mladá Boleslav, kde už dříve hostoval z Plzně. Nebýt jeho gólů, Karviná by se možná ani nezachránila.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 11

Josef Šural – 12 (9+3) bodů

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta v průběhu celé sezony mohutně investovala, kupovala drahé posily, většina z nich ale vyhořela. Nejlepším hráčem i střelcem týmu byl Josef Šural, který se stal dokonce kapitánem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 11

Stanislav Tecl – 13 (11+2) bodů

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Na začátku sezony se nevešel na slávistickou soupisku, a tak odešel do Jablonce. Ve známém prostředí se dostal do skvělé formy a na podzim dal osm branek. Jaro strávil ve Slavii a řekl si o další šanci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 11

Dávis Ikaunieks – 16 (10+6) bodů

Davis Ikaunieks 2.jpg

Ani jeho deset branek a šest asistencí Jihlavě nestačilo. Vysočina prohrála v posledním kole s Karvinou a sestupuje. Dávis Ikaunieks by se ale o svou budoucnost neměl bát, okolo lotyšského reprezentanta krouží přední ligové kluby.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 11

Jakub Plšek – 16 (11+5) bodů

Jakub Plšek.jpg

Nováček z Olomouce odehrál parádní sezonu. Nahoru vyletěli Václav Jemelka, Lukáš Kalvach, David Houska či Jakub Plšek. Ten dal 11 branek, přidal pět asistencí a stal se hodně žádaným ligovým zbožím.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Milan Škoda – 16 (11+5) bodů

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Loňskou korunu pro krále střelců neobhájil, se Slavií další titul nezískal, Milan Škoda však odehrál další dobrý ročník. Vstřelil v něm 11 gólů a připsal si pět asistencí.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 11

Jan Kopic – 17 (6+11) bodů

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Pavel Vrba z něj udělal klíčovou personu Plzně a Jan Kopic odehrál parádní sezonu. Dal šest branek, zaznamenal 11 gólových asistencí a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem uplynulého ligového ročníku.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 11 / 11

Michael Krmenčík – 22 (16+6) bodů

Michael Krmenčík 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jaro měl sice slabší než podzim, v závěrečném kole ale smetl hattrickem Duklu a uhájil korunu pro krále střelců. K 16 přesným zásahům plzeňský snajpr přidal šest nahrávek a stal se i suverénním vládcem bodové produktivity.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud