William Gallas   Zadní řady Arsenalu, to tehdy bylo jedno známé jméno vedle druhého. V defenzivě Kanonýrů nastupoval Kolo Touré nebo Gael Clichy, ale také William Gallas, jenž býval považován za jednoho z nejlepších beků planety. Někdejší reprezentant Francie, se kterou skončil druhý na mistrovství světa, přišel do Arsenalu v roce 2006 z Chelsea. Poté kopal taky za Tottenham.  Foto: Profimedia.cz
 Theo Walcott   V akci tehdy byl i Theo Wallcott, jenž býval považován za zázračné dítě anglického fotbalu. Dnes už dvaatřicetiletý útočník hrával za Arsenal až do roku 2018, kdy odešel do Evertonu, který jej poté zapůjčil Southamptonu. V domácím duelu se Slavií vstřelil dvě branky.  Foto: Profimedia.cz
 Alexandr Hleb   Dres Arsenalu před lety oblékal také Alexandr Hleb, jenž se svými výkony výrazně postaral o zvýšení popularity běloruského fotbalu. Do Londýna přišel v roce 2005 ze Stuttgartu, kterému za něj Arsenal zaplatil patnáct milionů eur. O tři roky později bývalý záložník zamířil dokonce do Barcelony, v katalánském velkoklubu se ale příliš neprosadil. Kariéru ukončil v létě roku 2019 v rodném Bělorusku. V domácím duelu se Slavií se blýskl dvěma góly.  Foto: Profimedia.cz
 Francesc Fábregas   Do střeleckých statistik se proti Slavii zapsal také Francesc Fábregas, jenž už v páté minutě domácího duelu otevřel skóre a později přidal ještě jeden gól. Dvojnásobný mistr Evropy a světový šampion ze Španělska hrával za Arsenal do roku 2011, kdy zamířil do Barcelony. Poté patřil ještě Chelsea a aktuálně je v Monaku.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Když Slavia v Lize mistrů narazila na Arsenal. 5 slavných hráčů, kteří tehdy hráli za Kanonýry

Slavii už ve čtvrtek čeká další z vrcholů sezony. Ve čtvrtfinále Evropské ligy se pokusí zastavit Arsenal, který patří k hlavním favoritům celé soutěže. Sešívaní přitom nemají na londýnský celek nejlepší vzpomínky.

Tomáš Rosický Arsenal Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Fotbalisté Slavie se chystají na bitvy s Arsenalem, se kterým se utkají o postup do semifinále Evropské ligy. Oba celky na sebe narazily v roce 2007 v rámci základní skupiny Ligy mistrů. Zatímco zápas v Praze skončil bez branek, v Londýně Arsenal vyhrál vysoko 7:0. Proti Slavii se tehdy v jednom zápase ukázal i Tomáš Rosický, na soupisce Arsenalu však byla i další slavná jména. Pět z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

William Gallas 

William Gallas Arsenal.jpg

Zadní řady Arsenalu, to tehdy bylo jedno známé jméno vedle druhého. V defenzivě Kanonýrů nastupoval Kolo Touré nebo Gael Clichy, ale také William Gallas, jenž býval považován za jednoho z nejlepších beků planety. Někdejší reprezentant Francie, se kterou skončil druhý na mistrovství světa, přišel do Arsenalu v roce 2006 z Chelsea. Poté kopal taky za Tottenham. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Theo Walcott 

Theo Walcott.jpg

V akci tehdy byl i Theo Walcott, jenž býval považován za zázračné dítě anglického fotbalu. Dnes už dvaatřicetiletý útočník hrával za Arsenal až do roku 2018, kdy odešel do Evertonu, který jej poté zapůjčil Southamptonu. V domácím duelu se Slavií vstřelil dvě branky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Alexandr Hleb 

Alexandr Hleb Arsenal.jpg

Dres Arsenalu před lety oblékal také Alexandr Hleb, jenž se svými výkony výrazně postaral o zvýšení popularity běloruského fotbalu. Do Londýna přišel v roce 2005 ze Stuttgartu, kterému za něj Arsenal zaplatil patnáct milionů eur. O tři roky později bývalý záložník zamířil dokonce do Barcelony, v katalánském velkoklubu se ale příliš neprosadil. Kariéru ukončil v létě roku 2019 v rodném Bělorusku. V domácím duelu se Slavií se blýskl dvěma góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Francesc Fábregas 

Cesc Fábregas Arsenal.jpg

Do střeleckých statistik se proti Slavii zapsal také Francesc Fábregas, jenž už v páté minutě domácího duelu otevřel skóre a později přidal ještě jeden gól. Dvojnásobný mistr Evropy a světový šampion ze Španělska hrával za Arsenal do roku 2011, kdy zamířil do Barcelony. Poté patřil ještě Chelsea a aktuálně je v Monaku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Emmanuel Adebayor 

Emmanuel Adebayor Arsenal.jpg

Jeden gól dal Slavii taky Nicklas Bendtner, Arsenal měl však na soupisce i další známé útočníky. Jedním z nich byl Emmanuel Adabayor, jenž zasáhl do obou duelů proti sešívaným. Sedmatřicetiletý útočník z Toga přišel do Arsenalu v roce 2006 z Monaka a o další tři roky později zamířil do Manchesteru City. Hrával taky za Real Madrid, Tottenham či turecký Basaksehir. Od loňského léta je bez angažmá. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud