Allianz Arena - domovský stadion Bayernu Mnichov Petr Sobol

Allianz Arena - domovský stadion Bayernu Mnichov | Petr Sobol

Alessandro Del Piero Petr Sobol
David Beckham Petr Sobol
Diego Maradona Petr Sobol
Franz Beckenbauer Petr Sobol
17
Fotogalerie

Když to vezmou do ruky hračičkové. Podívejte se na 16 „portrétů“ slavných fotbalistů v německém Legolandu

Je jedno, jestli vám je deset, dvacet nebo třeba 50 let. Pokud se vydáte do Legolandu, budete zírat s vykulenýma očima, co všechno se dá postavit z barevných dílků. Kdo ví, třeba si s nimi hráli i David Beckham či Ronaldinho, jejichž podobizny poskládali z Lego kostiček v Německu.

Aktuálně je ve světě jedenáct Legolandů a dalších pět by mělo být otevřeno v příštích letech. Čtyři se nachází na Starém kontinentě – v Dánsku, Anglii, Itálii a Německu. Tvůrci těchto parků, kteří dohromady poskládali miliony kostiček, vytvořili neuvěřitelná díla, nad kterými při jejich sledování jen žasnete a nevěřícně kroutíte hlavou, co všechno se dá z této stavebnice postavit. Příkladem je mnichovská Allianz Arena.

IMG_3950.JPG

V německém Günzburgu kromě zvířat v životních velikostech a nejrůznějších postav vzdali hold také některým slavným fotbalistům a z lega poskládali jejich hlavy. Nejvíce je mezi nimi pochopitelně „domácích“ zástupců, své podoby se ale dočkali i další známí, ať už aktivní, či bývalí hráči. A také jeden, nám velmi dobře známý a „oblíbený“ rozhodčí.

Co myslíte, kdo se nejvíc povedl? A poznáte je všechny? Mrkněte na fotogalerii.

Doporučujeme

Články odjinud