Zinedine Zidane (Francie, Real Madrid) – 64 bodů  O tři body více než Van Nistelrooy obdržel Zinedine Zidane, který patřil Realu Madrid. Předtím hrával za Juventus, kde ho nahradil právě Nedvěd. I Zidane získal Zlatý míč, to se však psal rok 1998, ve kterém Francii dovedl k titulu mistrů světa.
 Andrej Ševčenko (Ukrajina, AC Milán) – 67 bodů  Také Andrej Ševčenko získal Zlatý míč. Právě ukrajinský útočník, který působil v AC Milán nebo Chelsea, navázal na Nedvěda a v anketě triumfoval o rok později. V sezoně 2002/03 zase s milánským AC ovládl Ligu mistrů.
 Paolo Maldini (Itálie, AC Milán) – 123 bodů  Na pomyslném bronzovém stupínku skončil Paolo Maldini. Legendární italský stoper ve službách AC Milán dovedl v roce 2003  svůj tým k vítězství v Lize mistrů i Superpoáru, první obráncem, který získal Zlatý míč, se ale nestal. To se povedlo až o tři roky později jeho krajanovi Fabiu Cannavarovi.
 Thierry Henry (Francie, Arsenal) – 128 bodů  Druhý skončil Thiery Henry, který na vítězného Nedvěda ztratil 62 bodů. Francouzský útočník tehdy patřil Arsenalu, kde rok co rok potvrzoval vizitku jednoho z nejlepších kanonýrů planety. V Premier League hrál do roku 2007, pak zamířil do Barcelony.
5
Fotogalerie

Když vládl Pavel Nedvěd. Toto je 5 hvězd, které před 20 lety porazil v anketě Zlatý míč

Letos to je už 20 let, co Pavel Nedvěd obdržel Zlatý míč a stal se nejlepším fotbalistou planety. Tehdy získal v anketě jeden hlas i Jan Koller, ale Nedvěd předčil taky další světová esa.

Kdo získá letošní Zlatý míč? I když existuje spousta spekulací, nedá se to absolutně odhadnout. Před 18 lety to bylo trochu jednodušší. Tehdy vládl Pavel Nedvěd, který za sebou nechal Gianluigiho Buffona, Davida Beckhama, Zlatana Ibrahimoviče i další esa světového fotbalu. Podívejte se, kterých pět hráčů bylo v celkovém bodování Nedvědovi nejblíž.

Pokračování 2 / 6

Ruud van Nistelrooy (Nizozemsko, Manchester United) – 61 bodů

Van Nistelrooy.jpg

Bývalý nizozemský šutér Ruud van Nistelrooy patřil Manchesteru United. Do Anglie přišel v roce 2001 a na Old Trafford vydržel pět let, než zamířil do Realu Madrid. Bronzový medailista z Eura 2004, jenž ve své době patřil k nejlepším útočníkům planety, získal v anketě 61 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Zinedine Zidane (Francie, Real Madrid) – 64 bodů

Zinedine Zidane 2002.jpg

O tři body více než Van Nistelrooy obdržel Zinedine Zidane, který patřil Realu Madrid. Předtím hrával za Juventus, kde ho nahradil právě Nedvěd. I Zidane získal Zlatý míč, to se však psal rok 1998, ve kterém Francii dovedl k titulu mistrů světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Andrej Ševčenko (Ukrajina, AC Milán) – 67 bodů

Andrej Ševčenko.jpg

Také Andrej Ševčenko získal Zlatý míč. Právě ukrajinský útočník, který působil v AC Milán nebo Chelsea, navázal na Nedvěda a v anketě triumfoval o rok později. V sezoně 2002/03 zase s milánským AC ovládl Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Paolo Maldini (Itálie, AC Milán) – 123 bodů

Maldini.jpg

Na pomyslném bronzovém stupínku skončil Paolo Maldini. Legendární italský stoper ve službách AC Milán dovedl v roce 2003  svůj tým k vítězství v Lize mistrů i Superpoáru, první obráncem, který získal Zlatý míč, se ale nestal. To se povedlo až o tři roky později jeho krajanovi Fabiu Cannavarovi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Thierry Henry (Francie, Arsenal) – 128 bodů

Henry.jpg

Druhý skončil Thiery Henry, který na vítězného Nedvěda ztratil 62 bodů. Francouzský útočník tehdy patřil Arsenalu, kde rok co rok potvrzoval vizitku jednoho z nejlepších kanonýrů planety. V Premier League hrál do roku 2007, pak zamířil do Barcelony.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud