Yannick Carrasco - 35 mil. eur   Ještě jako teenager opustil Belgii a zamířil do Monaka. V roce 2015 přestoupil do Atlétika Madrid, za další tři roky ale zmizel v čínské lize. Od léta je však sedmadvacetiletý křídelník znovu hráčem Atlétika, se kterým vládne španělské lize. V národním týmu má Yannick Carrasco na kontě šest branek.  Foto: Profimedia.cz
 Youri Tielemans - 55 mil. eur   Také třiadvacetiletý Youri Tielemans oblékal dres Monaka, kam zamířil v roce 2017 z Anderlechtu. O dva roky později odešel za 45 milionů eur do Leicesteru, se kterým si zahrál i v Evropské lize proti Slavii. Za reprezentaci odehrál přes tři desítky zápasů a vstřelil čtyři góly.  Foto: Profimedia.cz
 Thibaut Courtois - 75 mil. eur   Byl to právě on, kdo připravil Petra Čecha o místo v brance Chelsea. Ovšem ani Thibaut Courtois už v Londýně nepůsobí a v roce 2018 zamířil do Realu Madrid. Ten za něj zaplatil 35 milionů eur, hodnota osmadvacetiletého gólmana je ale více než dvakrát větší.  Foto: Profimedia.cz
 Romelu Lukaku – 90 mil. eur  Co dokáže, to loni v Lize mistrů poznali fotbalisté Slavie. Romelu Lukaku, jenž dříve nastupoval za Everton, Chelsea nebo Manchester United, nyní vládne s Interem Milán tabulce italské Serie A a sám je považován za jednoho z nejlepších útočníků planety. Sedmadvacetiletý snajpr, za něhož Inter zaplatil více než 70 milionů eur, se v letošním ročníku italské ligy trefil už devatenáctkrát. A nezastavitelný je také v reprezentaci, za kterou stihl nastřílet 58 branek.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Klenoty mezi Rudými ďábly. Toto je 5 nejdražších hvězd belgické reprezentace

Česká reprezentace ve středu zvládla vstup do kvalifikace o postup na mistrovství světa a porazila Estonsko. Dnes ji ale čeká nejlepší tým planety – Belgie.

Romelu Lukaku De Bruyne.jpg

Souček a spol. dnes nastoupí proti Belgii, která je nejlepším týmem žebříčku FIFA. Belgičané do Prahy sice nepřivezli Edena Hazarda, v jejich týmu je ale i tak jedna hvězda vedle druhé. Jména pěti nejdražších hráčů současného belgického týmu podle portálu transfermarkt.de najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Yannick Carrasco - 35 mil. eur 

Yannick Carrasco Belgie.jpg

Ještě jako teenager opustil Belgii a zamířil do Monaka. V roce 2015 přestoupil do Atlétika Madrid, za další tři roky ale zmizel v čínské lize. Od léta je však sedmadvacetiletý křídelník znovu hráčem Atlétika, se kterým vládne španělské lize. V národním týmu má Yannick Carrasco na kontě šest branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Youri Tielemans - 55 mil. eur 

Youri Tielemans Belgie.jpg

Také třiadvacetiletý Youri Tielemans oblékal dres Monaka, kam zamířil v roce 2017 z Anderlechtu. O dva roky později odešel za 45 milionů eur do Leicesteru, se kterým si zahrál i v Evropské lize proti Slavii. Za reprezentaci odehrál přes tři desítky zápasů a vstřelil čtyři góly. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Thibaut Courtois - 75 mil. eur 

Thibaut Courtois Belgie.jpg

Byl to právě on, kdo připravil Petra Čecha o místo v brance Chelsea. Ovšem ani Thibaut Courtois už v Londýně nepůsobí a v roce 2018 zamířil do Realu Madrid. Ten za něj zaplatil 35 milionů eur, hodnota osmadvacetiletého gólmana je ale více než dvakrát větší. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Romelu Lukaku – 90 mil. eur 

Romelu Lukaku Belgie 2.jpg

Co dokáže, to loni v Lize mistrů poznali fotbalisté Slavie. Romelu Lukaku, jenž dříve nastupoval za Everton, Chelsea nebo Manchester United, nyní vládne s Interem Milán tabulce italské Serie A a sám je považován za jednoho z nejlepších útočníků planety. Sedmadvacetiletý snajpr, za něhož Inter zaplatil více než 70 milionů eur, se v letošním ročníku italské ligy trefil už devatenáctkrát. A nezastavitelný je také v reprezentaci, za kterou stihl nastřílet 58 branek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Kevin De Bruyne – 100 mil. eur 

Kevin de Bruyne Belgie.jpg

Nejdražším hráčem současné belgické reprezentace je podle portálu transfermarkt.de Kevin De Bruyne, jenž stojí sto milionů eur. Devětadvacetiletý záložník přestoupil v roce 2015 z Wolfsburgu do Manchesteru City a už několik let se řadí mezi největší hvězdy Premier League. V národním týmu odehrál téměř osm desítek zápasů a na kontě má 21 reprezentačních gólů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud