Klobouk dolů. 3 nejstarší hráči, kterým se v extralize povedlo nastřílet hattrick

Nastřílet tři góly v jednom extraligovém utkání, to už je sám o sobě výkon hodný uznání. A co teprve, když se to podaří hráči, který má na krku už čtyřicet let a víc.

V historii české hokejové extraligy najdeme tři borce, kteří se blýskli hattrickem po čtyřicátých narozeninách. I s patřičnými informacemi je najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jaromír Jágr (40 let, 10 měsíců, 4 dny)

Jágr (2).jpg

Psal se prosinec roku 2012, v NHL tehdy byla výluka, a tak v extralize válela řada hvězd včetně Jaromíra Jágra. Ten byl nezastavitelný. Jedním ze zápasů, který mu sedl na jedničku, byl duel s Pardubicemi. Kladenští jej vyhráli 5:4 a čtyřicetiletý útočník k tomu tehdy pomohl hattrickem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Pavel Patera (41 let, 1 měsíc, 27 dnů)

Pavel Patera Jágr Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Ve stejné sezoně jako Jaromír Jágr, jen o pár týdnů dříve, se hattrickem blýskl i Pavel Patera. Znovu to bylo v utkání s Pardubicemi a kladenští opět vyhráli. Tentokrát však venku a 9:6. Paterovi tehdy bylo jednačtyřicet let.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jaroslav Bednář (41 let, 2 měsíce, 26 dnů)

Jaroslav Bednář2.jpg

Nejstarším autorem extraligového hattricku je Jaroslav Bednář.V ročníku 2017/18, který byl jeho posledním v nejvyšší soutěži, se blýskl třemi góly do zlínské sítě. Hradec Králové vyhrál 6:3 a jednačtyřicetiletý forvard byl hlavní hvězdou únorového zápasu, v němž navíc oslavil i 300. branku v extralize.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud