5. - 6. Luka Modrič – 800 tisíc liber měsíčně  Před dvěma lety zářil Luka Modrič na světovém šampionátu v Rusku, kde dotáhl Chorvaty k senzačnímu stříbru. Následně o něho stál Inter Milán, on ale zůstal v Realu Madrid. Šikovný záložník se stal nejlepším hráčem roku podle FIFA a získal i Zlatý míč. Momentálně je Modričovi 34 let a na Santiago Bernabeu má podepsaný kontrakt do konce sezony 2020/21, který mu měsíčně zajišťuje příjem ve výši 800 tisíc liber. Foto: Profimedia.cz
 4. Toni Kroos – 850 tisíc liber měsíčně  Osm set padesát tisíc liber měsíčně přistává na účtu Tonimu Kroosovi. Třicetiletý německý reprezentant a bývalý záložník Bayernu Mnichov je jedním z hlavních pilířů záložní řady Realu Madrid. V klubu má platnou smlouvu do roku 2023. Foto: Profimedia.cz
 3. Sergio Ramos – 1,2 milionu liber měsíčně  Čtyřiatřicetiletý stoper Sergio Ramos přišel do Realu v roce 2005 ze Sevilly a od té doby se vypracoval mezi nejlepší střední obránce planety. S Bílým baletem už čtyřikrát vyhrál španělskou La Ligu i Ligu mistrů, dvakrát triumfoval v poháru Copa del Rey a třikrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Superpoháru UEFA. Už nyní je živoucí legendou klubu, a ten ho dokáže (i finančně) patřičně ocenit. Foto: Profimedia.cz
 2. Gareth Bale – 1,4 milionu liber měsíčně  Do té doby, než Neymar odešel z Barcelony do Paris Saint-Germain, byl nejdražším hráčem planety. Gareth Bale je v Realu od roku 2013 a na kontě má už čtyři tituly z Ligy mistrů. Hvězda reprezentace Walesu, která dříve hrávala za Tottenham, je v současné době druhým nejlépe placeným hráčem madridského velkoklubu. Smlouvu na San Bernabeu má podepsanou do roku 2022, ale hodně se spekuluje o jeho odchodu do jiného klubu. Jednou z možných destinací, kde by mohl zakotvit, je údajně Newcastle United. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Kolik berou hvězdy Realu Madrid? Toto je 6 nejlépe placených hráčů Bílého baletu v aktuální sezoně

Profesionální fotbalisté nepatří mezi zoufalce, kteří by přepočítávali před výplatou každou minci v peněžence. Zvlášť to platí pro ty, kteří hrají v bohatých velkoklubech.

Ve kterém španělském klubu si vydělávají fotbalisté nejvíc peněz? Především v Barceloně a Realu Madrid. Právě Bílý balet je klubem, na který se podíváme trochu blíž. Jaké částky si v této sezoně fotbalisté ze Santiago Bernabeu vydělají? Pět nejlépe placených hráčů královského klubu najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

5. - 6. James Rodríguez - 800 tisíc liber měsíčně

James Rodriguez-Real.jpg

Kolumbijský útočník James Rodríguez zazářil v roce 2014 na mistrovství světa v Brazílii a hned po šampionátu se stěhoval z Monaka do Realu Madrid. Na San Bernabeu strávil tři sezony a poté na dva roky odešel na hostování do Německa, kde hájil barvy Bayernu. Protože však mnichovský klub neuplatnil loni v létě opci na přestup, vrátil se do Španělska.

V aktuálním ročníku toho moc neodehrál. Kvůli zdravotním problémům byl celkově půldruhého měsíce mimo hru, naskočil jen do sedmi ligových zápasů a vstřelil jeden gól. To je dost málo na hráče, který pobírá 800 tisíc liber měsíčně. Smlouva v Realu mu vyprší až po příští sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. - 6. Luka Modrič – 800 tisíc liber měsíčně

Luka Modrič Real 2.jpg

Před dvěma lety zářil Luka Modrič na světovém šampionátu v Rusku, kde dotáhl Chorvaty k senzačnímu stříbru. Následně o něho stál Inter Milán, on ale zůstal v Realu Madrid. Šikovný záložník se stal nejlepším hráčem roku podle FIFA a získal i Zlatý míč. Momentálně je Modričovi 34 let a na Santiago Bernabeu má podepsaný kontrakt do konce sezony 2020/21, který mu měsíčně zajišťuje příjem ve výši 800 tisíc liber.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Toni Kroos – 850 tisíc liber měsíčně

Toni Kroos Real.jpg

Osm set padesát tisíc liber měsíčně přistává na účtu Tonimu Kroosovi. Třicetiletý německý reprezentant a bývalý záložník Bayernu Mnichov je jedním z hlavních pilířů záložní řady Realu Madrid. V klubu má platnou smlouvu do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Sergio Ramos – 1,2 milionu liber měsíčně

Sergio Ramos Real 2.jpg

Čtyřiatřicetiletý stoper Sergio Ramos přišel do Realu v roce 2005 ze Sevilly a od té doby se vypracoval mezi nejlepší střední obránce planety. S Bílým baletem už čtyřikrát vyhrál španělskou La Ligu i Ligu mistrů, dvakrát triumfoval v poháru Copa del Rey a třikrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Superpoháru UEFA. Už nyní je živoucí legendou klubu, a ten ho dokáže (i finančně) patřičně ocenit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Gareth Bale – 1,4 milionu liber měsíčně

Gareth Bale Real 4.jpg

Do té doby, než Neymar odešel z Barcelony do Paris Saint-Germain, byl nejdražším hráčem planety. Gareth Bale je v Realu od roku 2013 a na kontě má už čtyři tituly z Ligy mistrů. Hvězda reprezentace Walesu, která dříve hrávala za Tottenham, je v současné době druhým nejlépe placeným hráčem madridského velkoklubu. Smlouvu na San Bernabeu má podepsanou do roku 2022, ale hodně se spekuluje o jeho odchodu do jiného klubu. Jednou z možných destinací, kde by mohl zakotvit, je údajně Newcastle United.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Eden Hazard - 1,6 milionu liber měsíčně

Eden Hazard-Real.jpg

Loni v létě se belgický reprezentant Eden Hazard stěhoval ze Stamford Bridge do Španělska a fanoušci Realu Madrid byli u vytržení. Od bývalého útočníka Chelsea očekávali, že bude ofenzivním motorem týmu a potáhne mančaft vstříc trofejím v domácích i evropských soutěžích. Devětadvacetiletý borec dostal do vínku super plat, který mu zajišťuje 1,6 milionu liber měsíčně. Smlouva na San Bernabeu mu vyprší až v roce 2024. První ročník na Pyrenejském poloostrově ale nemůže považovat za vydařený, protože kvůli zdravotním lapáliím odehrál jen deset ligových zápasů, ve kterých dal jedinou branku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud