Radim Šimek  Zatímco Rutta je u Sharks nováčkem, třicetiletý Radim Šimek se v San Jose chystá už na šestou sezonu. Dosud za tým odehrál 209 zápasů, ve kterých posbíral 29 bodů. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa má smlouvu ještě na rok, bude tak hrát i o svou budoucnost.
 Tomáš Hertl  Tomáš Hertl byl tváří loňského startu NHL v Praze, kde San Jose narazilo na Nashville. Devětadvacetiletý český útočník patří k hlavním personám celé organizace, za kterou hraje už od ročníku 2013/14. V loňské sezoně se dostal na 63 bodů a byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.
 Adam Raška  Jednadvacetiletý útočník prošel v roce 2020 draftem NHL. Tehdy jej v sedmém kole získalo San Jose. Adam Raška nakoukl do nejlepší ligy světa v ročníku 2021/22, kdy odehrál za Sharks pět zápasů. V minulé sezoně přidal další tři starty, na první bod ale zatím čeká.
 Filip Zadina  V Detroitu se sice neprosazoval tak, jak se čekalo, přesto měl ještě u Red Wings smlouvu s jistým příjmem. Filip Zadina se ale odhodlal ke změně a organizaci opustil. Nakonec třiadvacetiletý útočník podepsal roční kontrakt se San Jose, který mu zajistí 1,1 milionů dolarů. Povede se mu restart?
5
Fotogalerie

Kolonie u Žraloků. 5 českých hokejistů, kteří budou hrát v příští sezoně za San Jose

V NHL vznikla nová česká kolonie. Tentokrát v San Jose Sharks.

Do minulé sezony zasáhli v barvách San Jose čtyři čeští hokejisté. Martin Kaut se v létě vrátil do Pardubic, přesto za Sharks může hrát v novém ročníku pět Čechů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jan Rutta

Jan Rutta Pittsburgh 22.jpg

Jeden ze dvou českých nováčků v organizaci. Jan Rutta si po Chicagu, Tampě Bay, se kterou získal dva Stanley Cupy, a Pittsburghu zahraje také za San Jose. Třiatřicetiletý český bek se stal součástí trejdu za Erika Karlssona.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Radim Šimek

Radim Šimek SJ 23.jpg

Zatímco Rutta je u Sharks nováčkem, třicetiletý Radim Šimek se v San Jose chystá už na šestou sezonu. Dosud za tým odehrál 209 zápasů, ve kterých posbíral 29 bodů. Bronzový medailista z loňského mistrovství světa má smlouvu ještě na rok, bude tak hrát i o svou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hertl

profimedia-0752573171.jpg

Tomáš Hertl byl tváří loňského startu NHL v Praze, kde San Jose narazilo na Nashville. Devětadvacetiletý český útočník patří k hlavním personám celé organizace, za kterou hraje už od ročníku 2013/14. V loňské sezoně se dostal na 63 bodů a byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Raška

Adam Raška San Jose.jpg

Jednadvacetiletý útočník prošel v roce 2020 draftem NHL. Tehdy jej v sedmém kole získalo San Jose. Adam Raška nakoukl do nejlepší ligy světa v ročníku 2021/22, kdy odehrál za Sharks pět zápasů. V minulé sezoně přidal další tři starty, na první bod ale zatím čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Filip Zadina

Filip Zadina Detroit 22.jpg

V Detroitu se sice neprosazoval tak, jak se čekalo, přesto měl ještě u Red Wings smlouvu s jistým příjmem. Filip Zadina se ale odhodlal ke změně a organizaci opustil. Nakonec třiadvacetiletý útočník podepsal roční kontrakt se San Jose, který mu zajistí 1,1 milionů dolarů. Povede se mu restart?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud