5. Patrik Schick (Bayer Leverkusen)  Český útočník Patrik Schick je v kurzu. Jeden z nejlepších kanonýrů německé Bundesligy je momentálně v hledáčku několika bohatých evropských klubů. Není divu, vyprofiloval se v jednu z nejzářivějších hvězd německé Bundesligy a konkuruje v počtu nastřílených branek fenomenálnímu Robertu Lewandowskimu nebo supertalentovanému Erlingu Haalandovi. Pětadvacetiletý borec trhá na kusy obrany soupeřů a v 15 zápasech nastřílel už 17 branek. Profimedia.cz

5. Patrik Schick (Bayer Leverkusen)
Český útočník Patrik Schick je v kurzu. Jeden z nejlepších kanonýrů německé Bundesligy je momentálně v hledáčku několika bohatých evropských klubů. Není divu, vyprofiloval se v jednu z nejzářivějších hvězd německé Bundesligy a konkuruje v počtu nastřílených branek fenomenálnímu Robertu Lewandowskimu nebo supertalentovanému Erlingu Haalandovi. Pětadvacetiletý borec trhá na kusy obrany soupeřů a v 15 zápasech nastřílel už 17 branek. | Profimedia.cz

 4. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)  Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají osmnáctiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze. Odchovanec Kolína nad Rýnem se přesunul do současného působiště předloni v lednu za pouhých 200 tisíc eur. O dva roky později činí jeho hodnota podle portálu TransferMarkt 70 milionů eur a o podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí nejbohatší evropské kluby. Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivní středopolaře, ale též na hrotu útoku nebo jako křídlo, už má na kontě první čtyři starty v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně nastřílel v 16 zápasech pět gólů a zaznamenal osm asistencí. Profimedia.cz
 3. Thomas Müller (Bayern Mnichov)  Jedním z důvodů, proč Bayern v posledních letech získává jeden mistrovský titul za druhým a proč se mnichovský klub od roku 2013 radoval už dvakrát z triumfu v Lize mistrů, je ofenzivní záložník či útočník Thomas Müller, který nemalým dílem přispěl také k titulu německého výběru na mistrovství světa v Brazílii. Momentálně dvaatřicetiletý borec je živoucí legendou Bayernu a jedním z nejosobitějších fotbalistů, kteří se na trávnících objevili v tomto tisíciletí. Je to nesmírně inteligentní hráč, který v aktuálním ročníku Bundesligy zaznamenal v 18 zápasech pět gólů a 14 asistencí a je v tomto ohledu absolutním králem soutěže. Profimedia.cz
 2. Erling Haaland (Borussia Dortmund)  Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým mladíkem v Evropě. Jednadvacetiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem, který se do povědomí širší veřejnosti dostal na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2018, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Od té doby stačil přestoupit z rakouského Salzburku do Dortmundu, kde se okamžitě stal superhěvzdou týmu. Je to rozený kanonýr, který jednou může Borussii dotáhnout k titulu v německé Bundeslize a třeba i k triumfu v Lize mistrů. Jeho cena je podle portálu TransferMarkt doslova astronomická a činí 150 milionů eur. V aktuálním bundesligovém ročníku zaznamenal ve 12 zápasech 13 gólů a pět asistencí. Profimedia.cz
 1. Robert Lewandowski (Bayern Mnichov)  Polský snajpr Robert Lewandowski se vyprofiloval v největší hvězdu a osobnost soutěže a ve 33 letech v sobě kloubí výjimečné schopnosti s mimořádnými zkušenostmi. Z bundesligových rekordů si udělal trhací kalendář a překonává jeden za druhým s takovou lehkostí, až to bere dech. V anketě Zlatý míč 2021 skončil druhý za Lionelem Messim, ale podle mnoha expertů a fanoušků byl zcela bezostyšně okraden o vítězství. V aktuálním ročníku pokračuje ve spanilé střelecké jízdě – v 18 zápasech nasázel soupeřům už 20 gólů a je opět na čele tabulky střelců. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Komety i stálice. Toto je 5 nejlepších hráčů v aktuální sezoně německé Bundesligy

Aktuální ročník německé Bundesligy se po Novém roce přehoupl do druhé poloviny. Dosud jsme si odškrtli z rozpisu 18 kol a můžeme už mluvit o superhvězdách, které září tak jasně, že zastiňují všechny ostatní hráče v soutěži.

Kdo je aktuálně největší hvězdou německé Bundesligy? A kdo další patří mezi nejlepší v soutěži? Odpovědi na tyto otázky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Patrik Schick (Bayer Leverkusen)

Patrik Schick-Leverkusen.jpg

Český útočník Patrik Schick je v kurzu. Jeden z nejlepších kanonýrů německé Bundesligy je momentálně v hledáčku několika bohatých evropských klubů. Není divu, vyprofiloval se v jednu z nejzářivějších hvězd německé Bundesligy a konkuruje v počtu nastřílených branek fenomenálnímu Robertu Lewandowskimu nebo supertalentovanému Erlingu Haalandovi. Pětadvacetiletý borec trhá na kusy obrany soupeřů a v 15 zápasech nastřílel už 17 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)

Florian Wirtz.jpg

Zázračné dítě německého fotbalu. I tak mnozí odborníci nazývají osmnáctiletého ofenzivního záložníka Bayeru Leverkusen Floriana Wirtze. Odchovanec Kolína nad Rýnem se přesunul do současného působiště předloni v lednu za pouhých 200 tisíc eur. O dva roky později činí jeho hodnota podle portálu TransferMarkt 70 milionů eur a o podpis supertalentovaného teenagera se ucházejí nejbohatší evropské kluby.

Dynamický fotbalista, který může hrát nejen na postu ofenzivní středopolaře, ale též na hrotu útoku nebo jako křídlo, už má na kontě první čtyři starty v německé seniorské reprezentaci. V aktuální bundesligové sezoně nastřílel v 16 zápasech pět gólů a zaznamenal osm asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Thomas Müller (Bayern Mnichov)

Thomas Müller1.jpg

Jedním z důvodů, proč Bayern v posledních letech získává jeden mistrovský titul za druhým a proč se mnichovský klub od roku 2013 radoval už dvakrát z triumfu v Lize mistrů, je ofenzivní záložník či útočník Thomas Müller, který nemalým dílem přispěl také k titulu německého výběru na mistrovství světa v Brazílii.

Momentálně dvaatřicetiletý borec je živoucí legendou Bayernu a jedním z nejosobitějších fotbalistů, kteří se na trávnících objevili v tomto tisíciletí. Je to nesmírně inteligentní hráč, který v aktuálním ročníku Bundesligy zaznamenal v 18 zápasech pět gólů a 14 asistencí a je v tomto ohledu absolutním králem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Erling Haaland (Borussia Dortmund)

Erling Haaland-Dortmund1.jpg

Erling Haaland je v současnosti patrně nejsledovanějším fotbalovým mladíkem v Evropě. Jednadvacetiletý norský reprezentant, který je synem někdejšího hráče Nottinghamu Forest, Leedsu a Manchesteru City Alfa-Inge Haalanda, je téměř dvoumetrovým útočníkem, který se do povědomí širší veřejnosti dostal na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2018, kde si devíti brankami vystřílel Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje. Všechny je nasázel v jediném utkání proti Hondurasu, které Norové vyhráli 12:0.

Od té doby stačil přestoupit z rakouského Salzburku do Dortmundu, kde se okamžitě stal superhěvzdou týmu. Je to rozený kanonýr, který jednou může Borussii dotáhnout k titulu v německé Bundeslize a třeba i k triumfu v Lize mistrů. Jeho cena je podle portálu TransferMarkt doslova astronomická a činí 150 milionů eur. V aktuálním bundesligovém ročníku zaznamenal ve 12 zápasech 13 gólů a pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Robert Lewandowski (Bayern Mnichov)

Robert Lewandowski.jpg

Rok po odchodu Maria Götzeho se příznivci Dortmundu museli vyrovnat s další podpásovkou. K největšímu rivalovi přestoupil - navíc úplně zadarmo - polský kanonýr Robert Lewandowski, který patřil k nejmilovanějším hráčům na Vestfálském stadionu. Od té doby je však pro fanoušky Borussie bezesporu tím nejnenáviděnějším hráčem v Bundeslize a pokaždé, když se vrátí do Dortmundu v dresu nesmiřitelného konkurenta, mu to fanoušci dávají pořádně pocítit.

Polský snajpr se vyprofiloval v největší hvězdu a osobnost soutěže a ve 33 letech v sobě kloubí výjimečné schopnosti s mimořádnými zkušenostmi. Z bundesligových rekordů si udělal trhací kalendář a překonává jeden za druhým s takovou lehkostí, až to bere dech. V anketě Zlatý míč 2021 skončil druhý za Lionelem Messim, ale podle mnoha expertů a fanoušků byl zcela bezostyšně okraden o vítězství. V aktuálním ročníku pokračuje ve spanilé střelecké jízdě – v 18 zápasech nasázel soupeřům už 20 gólů a je opět na čele tabulky střelců.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud