Konec v zámoří. 3 čeští hokejisté, kteří míří z NHL zpátky do Evropy

Český hokej se drápe zpátky nahoru, o čemž svědčí i zlaté medaile z uplynulého mistrovství světa. Do slavné NHL se derou nové naděje, někteří hráči ale scénu nejlepší ligy světa opouští.

Mikuláš Hovorka míří z Českých Budějovic na Floridu, Jakub Rychlovský se zase bude rvát o místo v Detroitu. Někteří čeští hokejisté ale NHL opouští. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jiří Smejkal

Bez názvu.jpg

Rok a dost. Sedmadvacetiletý útočník vydržel v zámoří jedinou sezonu a vrací se domů. Respektive, do Pardubic. Za Atlantik sice vyrazil ze severu Evropy, předtím ale patřil několik let k oporám Sparty. V NHL si Jiří Smejkal připsal dvacet startů (dal gól a zapsal jednu nahrávku) za Ottawu, většinu ročníku ale působil v AHL. Teď bude nastupovat za Dynamo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Radim Šimek

Radim Šimek SJ 23.jpg

Do extraligy se z NHL vrací i Radim Šimek, jenž znovu po sedmi letech oblékne dres Liberce. Ze severu Čech odešel do San Jose, ve kterém si budoval dobrou pozici. V průběhu minulého ročníku ale jednatřicetiletý bek odešel do Detroitu, ve kterém už žádný další start v NHL nepřidal. Teď podepsal tříletou smlouvu v Liberci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Radim Zohorna

Radim Zohorna Pittsburgh.jpg

Radim Zohorna odešel do zámoří v průběhu ročníku 2020/21 z Mladé Boleslavi. V NHL postupně nastupoval za Pittsburgh, Calgary, Toronto a opět za Pittsburgh, nikdy si ale nezískal pevnou pozici. V uplynulém ročníku osmadvacetiletý forvard odehrál za Penguins 33 zápasů, dalších 30 startů přidal na farmě. Teď by se ale měl vrátit domů, údajně má namířeno do švýcarského Lugana.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud