Jindřich Staněk  - Ještě do loňské sezony vstupoval jako brankářská dvojka Plzně. V průběhu ročníku ale připravil o místo zkušenějšího Aleše Hrušku a vybudovval si dobrou pozici. Jenže v úvodu letošní sezony byl zraněný a zdálo se, že ho čeká další boj o místo. Pak ale přišla nečekaná šance v reprezentaci a podařená premiéra na hřišti Belgie, kde brzy nahradil zraněného Tomáše Vaclíka. Pětadvacetiletý Jindřich Staněk odchytal i povedený duel s Ukrajinou a formu si následně přenesl taky na klubovou úroveň. Národní tým s ním musí počítat. 
 Aleš Mandous  - Kolářovo místo ve Slavii zaujal Aleš Mandous, jenž do Edenu přišel v létě z Olomouce. Věděl, že si na svou šanci v sešívaném dresu bude muset počkat, byl ale trpělivý a nabídnutou příležitost chytil za pačesy. Za reprezentaci odchytal loňský “covidový” zápas proti Skotsku a od té doby už v týmu zůstal. Na EURU byl devětadvacetiletý Mandous dvojkou českého týmu. 
 Filip Nguyen  - Má sice vietnamské kořeny, reprezentuje ale Českou republiku. Devětadvacetiletý Filip Ngyuen, jenž se narodil na Slovensku, vyměnil po uplynulé sezoně Liberec za Slovácko a v týmu z Uherského Hradiště si ihned vybudoval silnou pozici. Do reprezentace se podíval poprvé před rokem pro duel se Skotskem a mimo jiné byl i součástí posledního srazu, během něhož český tým sehrál zápasy proti Bělorusku, Belgii a Ukrajině. Na první start v národním týmu ale Nguyen stále čeká. 
O své místo se stále hlásí i brankáři ze zahraničí. Jiří Pavlenka dlouho tlačil na post Tomáše Vaclíka, patřil k oporám Brém a velmi dobými výkony se prezentoval v německé Bundeslize. Jenže Werder po sezoně sestoupil a Pavlenka přišel kvůli zranění o EURO i o úvod sezony. V létě se přitom spekulovalo o tom, že by mohl odejít do Anglie. V dobré pozici není ani Tomáš Koubek z Augsburgu, který letos nezasáhl ani do jednoho zápasu. O slovo si naopak říká dvaadvacetiletý Matouš Trmal (na snímku), jenž předvádí výborné výkony v portugalské Guimaresi. 
5
Fotogalerie

Konkurence pro Pavlenku s Koubkem. 4 ligoví brankáři, kteří se tlačí do reprezentace

Jasnou brankářskou jedničkou české reprezentace je Tomáš Vaclík, jenž odchytal povedené EURO a poté zamířil do řeckého Olympiakosu. O místo za ním se ale hlásí hned několik zájemců.

Tomáš Vaclk je jasný, ale kdo dál? O místo mezi třemi reprezentačními tyčemi se v posledních měsících hlásí také brankáři z Fortuna ligy. Kteří to jsou a kolik toho v národním týmu dosud odchytali? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář (Slavia Praha) 

Ondřej Kolář maska 2.jpg

Starty v reprezentaci:

Dlouho byl považován za nejlepšího brankáře ligy. Kroužily okolo něj zahraniční kluby a bylo jen otázkou času, kdy se vydá do zahraničí. Jenže Ondřej Kolář ideální čas k přestupu prováhal a v úvodu letošní sezony udělal několik velkých chyb.

Šestadvacetiletý brankář přišel v Edenu o neotřesitelnou pozici, navíc jej trápí zdravotní problémy a bude zajímavé sledovat, co s ním bude dál.

Reprezentační trenéři ho chtěli i na EURU, dokonce se o něm mluvilo jako o možné jedničce, Kolář se ale omluvil, čímž spoustu lidí zaskočil. V národním týmu tak dosud odchytal jediný zápas - před dvěma lety v Bulharsku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jindřich Staněk 

Jindřich Staněk Plzeň 21 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Starty v reprezentaci:

Ještě do loňské sezony vstupoval jako brankářská dvojka Plzně. V průběhu ročníku ale připravil o místo zkušenějšího Aleše Hrušku a vybudovval si dobrou pozici. Jenže v úvodu letošní sezony byl zraněný a zdálo se, že ho čeká další boj o místo.

Pak ale přišla nečekaná šance v reprezentaci a podařená premiéra na hřišti Belgie, kde brzy nahradil zraněného Tomáše Vaclíka. Pětadvacetiletý Jindřich Staněk odchytal i povedený duel s Ukrajinou a formu si následně přenesl taky na klubovou úroveň. Národní tým s ním musí počítat. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Aleš Mandous (Slavia Praha) 

Aleš Mandous Slavia.jpg

Starty v reprezentaci:

Kolářovo místo ve Slavii zaujal Aleš Mandous, jenž do Edenu přišel v létě z Olomouce. Věděl, že si na svou šanci v sešívaném dresu bude muset počkat, byl ale trpělivý a nabídnutou příležitost chytil za pačesy. Za reprezentaci odchytal loňský “covidový” zápas proti Skotsku a od té doby už v týmu zůstal. Na EURU byl devětadvacetiletý Mandous dvojkou českého výběru. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Nguyen (1. FC Slovácko) 

Filip Nguyen Slovácko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Starty v reprezentaci:

Má sice vietnamské kořeny, reprezentuje ale Českou republiku. Devětadvacetiletý Filip Ngyuen, jenž se narodil na Slovensku, vyměnil po uplynulé sezoně Liberec za Slovácko a v týmu z Uherského Hradiště si ihned vybudoval silnou pozici.

Do reprezentace se podíval poprvé před rokem pro duel se Skotskem a mimo jiné byl i součástí posledního srazu, během něhož český tým sehrál zápasy proti Bělorusku, Belgii a Ukrajině. Na první start v národním týmu ale Nguyen stále čeká. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Brankáři ze zahraničí 

Matouš Trmal Portugalsko.jpg

O své místo se stále hlásí i brankáři ze zahraničí. Jiří Pavlenka dlouho tlačil na post Tomáše Vaclíka, patřil k oporám Brém a velmi dobými výkony se prezentoval v německé Bundeslize. Jenže Werder po sezoně sestoupil a Pavlenka přišel kvůli zranění o EURO i o úvod sezony. V létě se přitom spekulovalo o tom, že by mohl odejít do Anglie.

V dobré pozici není ani Tomáš Koubek z Augsburgu, který letos nezasáhl ani do jednoho zápasu. O šanci si naopak říká dvaadvacetiletý Matouš Trmal (na snímku), jenž předvádí výborné výkony v portugalské Guimaresi. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud