Petr Čech  O spojení Petra Čecha a Interu Milán se psalo několikrát. Naposled v době, kdy přišel o pozici jedničky v Chelsea a přemýšlel, kam povedou jeho další kroky. Milánský klub už jej však lákal i v roce 2003, kdy Čech ještě chytal v Rennes. Inter hledal náhradu za Francesca Tolda, kterou se měl stát právě český gólman. Ten ale o rok později zamířil do Chelsea. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Jankto  Poté, co se Jakub Jankto naplno začal prosazovat v Udine, začaly kolem něj kroužit skauti věhlasnějších evropských klubů. Sledoval ho například Arsenal, Chelsea, ale také Inter Milán, o jehož zájmu se psalo v roce 2017. Český reprezentant nakonec zamířil do Sampdorie. Foto: Profimedia.cz
 Marek Jankulovski  V roce 2004 se o tom psalo jako o jasné věci. Levý reprezentační obránce Marek Jankulovski měl opustit Udine a odejít do Interu Milán. Odchovanec Baníku se na San Siru sice objevil, ale až o rok později a v konkurenčním AC, se kterým v roce 2007 vyhrál Ligu mistrů. Foto: Profimedia.cz
 Pavel Nedvěd  Ze Sparty odešel do Lazia a další dlouhé roky působil v Juventusu. Během té doby na něj ale chodily další nabídky a jedním z klubů, který Pavla Nedvěda lákal, byl Inter Milán. Psal se rok 2009 a Nedvěd právě ukončil svou kariéru, tehdejší kouč klubu José Mourinho mu ji ale chtěl prodloužit. Ovšem nepochodil. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Kousek od San Sira. Připomeňte si, které české fotbalisty v minulosti lákal Inter Milán

Pokud byste v databázi Interu Milán hledali nějakého českého fotbalistu, který za klub ze San Sira odehrál soutěžní zápas, tak byste se nedopátrali. To však neznamená, že by „Nezaruzzi“ o českých hráčích nevěděli.

Bez názvu.jpg

Inter Milán se v minulosti zajímal o několik českých fotbalistů. Jména sedmi z nich, o kterých se v souvislosti s možným přestupem na San Siro kdysi psalo, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Petr Čech

Petr Čech Chelsea 6.jpg

O spojení Petra Čecha a Interu Milán se psalo několikrát. Naposled v době, kdy přišel o pozici jedničky v Chelsea a přemýšlel, kam povedou jeho další kroky. Milánský klub už jej však lákal i v roce 2003, kdy Čech ještě chytal v Rennes. Inter hledal náhradu za Francesca Tolda, kterou se měl stát právě český gólman. Ten ale o rok později zamířil do Chelsea.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Jankto

Jakub Jankto 4.jpg

Poté, co se Jakub Jankto naplno začal prosazovat v Udine, začaly kolem něj kroužit skauti věhlasnějších evropských klubů. Sledoval ho například Arsenal, Chelsea, ale také Inter Milán, o jehož zájmu se psalo v roce 2017. Český reprezentant nakonec zamířil do Sampdorie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Marek Jankulovski

Jankulovski AC 2.jpg

V roce 2004 se o tom psalo jako o jasné věci. Levý reprezentační obránce Marek Jankulovski měl opustit Udine a odejít do Interu Milán. Odchovanec Baníku se na San Siru sice objevil, ale až o rok později a v konkurenčním AC, se kterým v roce 2007 vyhrál Ligu mistrů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Pavel Nedvěd

Pavel Nedvěd Juventus.jpg

Ze Sparty odešel do Lazia a další dlouhé roky působil v Juventusu. Během té doby na něj ale chodily další nabídky a jedním z klubů, který Pavla Nedvěda lákal, byl Inter Milán. Psal se rok 2009 a Nedvěd právě ukončil svou kariéru, tehdejší kouč klubu José Mourinho mu ji ale chtěl prodloužit. Ovšem nepochodil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický Arsenal 2.jpg

Když Inter Milán v roce 2007 hledal náhradu za Luise Figa, zaměřil svou pozornost směrem k Arsenalu, odkud chtěl přivést Tomáše Rosického, za něhož nabízel okolo 15 milionů eur. Tehdejší šestadvacetiletý záložník ale nakonec zůstal v Londýně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Patrik Schick

Patrik Schick Sampdoria.jpg

Současný reprezentační útočník číslo jedna svou zahraniční kariéru nastartoval v Sampdorii, kde se rozehrál k parádním výkonům. Jednou nohou byl už v Juventusu, nakonec ho získal AS Řím, do svých řad ho však vábil i Inter. „Schick okouzlil sportovního ředitele Interu Piera Ausilia. Lidé z vedení se už několikrát setkali se zástupci Sampdorie. Mají v plánu ho koupit a pak ještě na rok poslat do Sampdorie, aby dokončil svůj technický i taktický vývoj,“ psal v březnu roku 2017 italský deník Gazzetta dello Sport. K tomuto transferu ale nakonec nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Václav Svěrkoš

Václav Svěrkoš Baník.jpg

Jedním z českých hráčů, kterého chtěl Inter Milán získat, byl Václav Svěrkoš. „Ano, mají zájem,“ říkal v roce 2003 hráčův agent Pavel Paska. Tehdejší útočník ostravského Baníku skutečně přestoupil, ovšem jeho kroky vedly do německé Borussie Mönchengladbach.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud