Král Jamie Vardy a další boháči. 4 nejlépe placení hráči Leicesteru v aktuální sezoně

Když v roce 2016 vyhrál Leicester poprvé v historii anglickou nejvyšší soutěž, byl to pro celý fotbalový svět šok. Od té doby v klubu nešetří na platech svých největších hvězd.

Lišky, jak se říká Leicesteru, jsou po podzimní části sezony Premier League až na 13. pozici. Vzhledem ke kvalitě kádru to je pro fanoušky jistě zklamání. Vždyť mezi borci týmu je několik velmi draze placených jmen. Kvarteto borců, kteří si aktuálním ročníku vydělají v dresu City nejvíc peněz, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. James Maddison (26 let) – 110 tisíc liber týdně

James Maddison1.jpg

Hvězda Jamese Maddisona se naplno rozzářila po přestupu do Leicesteru, který se uskutečnil v létě roku 2018. Nový zaměstnavatel za něho zaplatil Norwichi 20 milionů liber a záhy se ukázalo, že to byla nesmírně dobrá investice. Momentálně je jeho cena skoro třikrát vyšší.

Šestadvacetiletý Angličan v aktuálním ročníku Premier League odehrál 13 utkání, ve kterých nastřílel sedm branek a na další čtyři nahrál spoluhráčům. Je to naprosto komplexní hráč, který téměř nemá slabé stránky. Snad by jen mohl trochu víc pomáhat v defenzívě, ale co se týče ofenzivních a kreativních dovedností, patří mezi ligovou elitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

2. – 3. Ricardo Pereira (29 let) – 120 tisíc liber týdně

Ricardo Pereira1.jpg

Portugalský zadák Ricardo Pereira se stal v minulých sezonách pro Leicester nenahraditelnou akvizicí. Do anglického klubu přišel v létě roku 2018 za necelých dvacet milionů liber z Porta a díky skvělým výkonům jeho cena vyletěla v prosinci 2019 až na 35 milionů liber.

Jenže v březnu 2020 měl velkou smůlu – přetržený křížový vaz v koleně ho na rok vyřadil ze hry a od té doby se jeho kariéra podstatně zašmodrchala. V sezoně 2021/22 ho zbrzdilo v rozletu poranění podkolenní šlachy a v té současné je už od srpna na marodce s přetrženou achilovkou a neodehrál jediné utkání. Jeho návrat na hřiště je ve hvězdách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. – 3. Youri Tielemans (25 let) – 120 tisíc liber týdně

Youri Tielemans-Leicester.jpg

Záložník Youri Tielemans je jedním z řady velkých belgických talentů, které v posledních letech dobývají fotbalový svět. Nyní pětadvacetiletý hráč už coby teenager pravidelně nastupoval v základní sestavě Anderlechtu v nejvyšší seniorské soutěži. Ve 20 letech odešel do Monaka a o dva roky později nastupoval na hřiště jako hráč Leicesteru. Anglický klub za něho zaplatil 32 milionů liber.

Je to borec, který má stejně silnou pravačku i levačku. Na kontě má už téměř šest desítek zápasů v belgické reprezentaci, v nichž nasázel pět gólů. Na mistrovství světa v Kataru nastoupil do všech tří utkání v základní skupině, jednou byl v základní sestavě. V aktuální sezoně anglické Premier League zaznamenal v 15 duelech tři góly a jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Jamie Vardy (35 let) – 160 tisíc liber týdně

Jamie Vardy3.jpg

Jamie Vardy je živoucí legendou Leicesteru City a až jednou pověsí kopačky na skobu, budou fanoušci ještě dlouhá desetiletí vyslovovat jeho jméno s posvátnou úctou. Od roku 2012 je věrný klubu, který přivedl v roce 2014 mezi anglickou elitu a o další dvě sezony dokonce k mistrovskému titulu.

I na něm už ale začíná být znát věk. V 35 letech už není tím nebezpečným ofenzivním zabijákem jako v minulých sezonách. V aktuálním ročníku Premier League dal v 15 utkáních jen dva góly. Přesto je nejlépe placeným hráčem mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud