Jan Bořil (Slavia Praha) - 16. místo, 5 bodů  Na jeho pozici ve Slavii tlačil Oscar Dorley, Jan Bořil ale v průběhu roku mnohokrát ukázal, jak moc je pro hru sešívané družiny důležitý. Třicetiletý slávistický kapitán podává velmi dobré výkony i během jarního tažení Evropskou ligou.  Foto: Profimedia.cz
 Bořek Dočkal (Sparta Praha) - 16. místo, 5 bodů  Jeho kariéra je na rozcestí. Na hlavu Bořka Dočkala se totiž snáší častá kritika, s níž musí kapitán letenské družiny tvrdě bojovat. Navíc vypadl i z reprezentace a jeho účast na evropském šampionátu je v ohrožení. Jak se k tomu Dočkal postaví?  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) - 16. místo, 5 bodů  Plzni letošní sezona příliš nevychází. Jednou ze stálic, na kterou se Viktorka může spolehnout, je Lukáš Kalvach, jenž má pevné místo ve středu obrany. Je však otázkou, jak dlouho ještě na západě Čech vydrží. Vyptávají se na něj totiž zájemci z východu i západu Evropy.  Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Juliš (Sparta Praha) - 12. místo, 10 bodů  Dlouho ho brzdily zdravotní problémy i kolísavá forma. Loni na jaře se ale dostal do formy během hostování v Olomouci a letos se stal sparťanským útočníkem číslo jedna. Lukáš Juliš v tomto ročníku nasázel už jedenáct branek, aktuálně je ale vinou zranění mimo hru.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Králové domácích trávníků aneb 7 nejlepších ligových hráčů ve Fotbalistovi roku

Českému fotbalu vládne Tomáš Souček, jenž se stal Fotbalistou roku 2020. V konečném pořadí o sobě ale dali vědět i ligoví fotbalisté.

Bez názvu1.jpg

Fotbalistou roku 2020 se podle očekávání stal Tomáš Souček, za nímž se umístili Vladimír Coufal a Vladimír Darida. Jak v této prestižní anketě dopadli hráči z Fortuna ligy? Jména sedmi nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Jan Bořil (Slavia Praha) - 16. místo, 5 bodů 

Jan Bořil BArcelona.jpg

Na jeho pozici ve Slavii tlačil Oscar Dorley, Jan Bořil ale v průběhu roku mnohokrát ukázal, jak moc je pro hru sešívané družiny důležitý. Třicetiletý slávistický kapitán podává velmi dobré výkony i během jarního tažení Evropskou ligou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Bořek Dočkal (Sparta Praha) - 16. místo, 5 bodů 

Bořek Dočkal Sparta 20 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeho kariéra je na rozcestí. Na hlavu Bořka Dočkala se totiž snáší častá kritika, s níž musí kapitán letenské družiny tvrdě bojovat. Navíc vypadl i z reprezentace a jeho účast na evropském šampionátu je v ohrožení. Jak se k tomu Dočkal postaví? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Lukáš Kalvach (Viktoria Plzeň) - 16. místo, 5 bodů 

Lukáš Kalvach Plzeň 2.jpg

Plzni letošní sezona příliš nevychází. Jednou ze stálic, na kterou se Viktorka může spolehnout, je Lukáš Kalvach, jenž má pevné místo ve středu obrany. Je však otázkou, jak dlouho ještě na západě Čech vydrží. Vyptávají se na něj totiž zájemci z východu i západu Evropy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lukáš Juliš (Sparta Praha) - 12. místo, 10 bodů 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dlouho ho brzdily zdravotní problémy i kolísavá forma. Loni na jaře se ale dostal do formy během hostování v Olomouci a letos se stal sparťanským útočníkem číslo jedna. Lukáš Juliš v tomto ročníku nasázel už jedenáct branek, aktuálně je ale vinou zranění mimo hru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Petr Ševčík (Slavia Praha) - 10. místo, 15 bodů 

Petr Ševčík Slavia 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dlouho patřil ke klíčovým hráčům Slavie. Dostal se i do reprezentace a hlásil se o zahraniční přestup. Jenže Petra Ševčíka trápí zdravotní problémy a sešívaní válí i bez něj. S návratem do sestavy to šestadvacetiletý záložník bude mít složité. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Ondřej Kolář (Slavia Praha) - 9. místo, 81 bodů 

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Už nějakou dobu si drží vizitku nejlepšího gólmana Fortuna ligy. V letošním ročníku sice dostává více branek, než na co býval zvyklý, občas také vyrobí nějakou minelu, svými kvalitami však českou soutěž převyšuje. Dočká se v létě zahraničního angažmá, nebo zůstane v Edenu? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Adam Hložek (Sparta Praha) - 8. místo, 82 bodů 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejlepším ligovým fotbalistou se v této prestižní anketě stal Adam Hložek. Osmnáctiletý klenot z Letné se na podzim sice zranil, už je ale fit a vrátil se do sestavy Sparty. Na malé EURO neodjel, na dospělém evropském šampionátu už ale chybět pravděpodobně nebude. Potom by se mohl dočkat zajímavého zahraničního přestupu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud