Petr Mrázek (Chicago Blackhawks, 20 bodů) - celkově 27. – 28. místo   Ostravský rodák si před rokem plácl s Torontem a věřil, že s týmem dosáhne na úspěch. Jenže Petr Mrázek v průběhu celého ročníku bojoval se zdravotními problémy i s kolísavou formou, a tak se ho Toronto pokoušelo zbavit. To se organizaci nakonec taky povedlo a třicetiletý Mrázek bude chytat za Chicago. 
 Pavel Francouz (Colorado Avalanche, 40 bodů) - celkově 20. místo   Dvaatřicetiletý gólman část uplynulé sezony promarodil. V Coloradu nad ním ale nezlomili hůl a trpělivost se Avalanche vyplatila. Pavel Francouz se vrátil do akce, naskočil i do play-off a na konci ročníku zvedl nad hlavu vysněný Stanley Cup. 
 Vítek Vaněček (New Jersey Devils, 168 bodů) - celkově 11. místo   Vítek Vaněček odchytal poslední dvě sezony ve Washingtonu, ve kterém si připsal celkem 82 startů. V bráně Capitals podával dobré výkony, pokračovat bude ale jinde. Šestadvacetiletý český gólman byl vyměněn do New Jersey. 
 Karel Vejmelka (Arizona Coyotes, 267 bodů) - celkově 7. místo   Jako jediný z českých gólmanů se dostal ve Zlaté hokejce do elitní desítky. Karel Vejmelka má za sebou první sezonu v NHL, během které si připsal 52 startů. Arizoně se sice nevedlo, šestadvacetiletý Vejmelka ale předváděl velmi dobré výkony, které mu už v předstihu vynesly nový tříletý kontrakt. Bývalý brankář brněnské Komety startoval i na mistrovství světa ve Finsku, kde českému týmu pomohl k bronzu.
5
Fotogalerie

Králové v maskách. Toto je 5 nejlepších českých brankářů podle Zlaté hokejky

Vítězem Zlaté hokejky se stal Ondřej Palát, který těsně porazil Davida Pastrňáka. Kdo ale kraloval mezi gólmany?

Podívali jsme se na letošní žebříček Zlaté hokejky a našli v něm pět nejlepších gólmanů. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Jakub Kovář (Sparta Praha, 20 bodů) - celkově 27. – 28. místo 

Jakub Kovář ČR Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý gólman načal loňskou sezonu v Jekatěrinburgu, vinou zdravotních problémů musel ale své angažmá v KHL předčasně ukončit. Poté, co se dal do pořádku, zamířil do švýcarského Curychu, který dotlačil až do finále soutěže. V novém ročníku bude hájit barvy Sparty. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Petr Mrázek (Chicago Blackhawks, 20 bodů) - celkově 27. – 28. místo 

Petr Mrázek Toronro.jpg

Ostravský rodák si před rokem plácl s Torontem a věřil, že s týmem dosáhne na úspěch. Jenže Petr Mrázek v průběhu celého ročníku bojoval se zdravotními problémy i s kolísavou formou, a tak se ho Toronto pokoušelo zbavit. To se organizaci nakonec taky povedlo a třicetiletý Mrázek bude chytat za Chicago. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Pavel Francouz (Colorado Avalanche, 40 bodů) - celkově 20. místo 

Pavel Francouz Colorado.jpg

Dvaatřicetiletý gólman část uplynulé sezony promarodil. V Coloradu nad ním ale nezlomili hůl a trpělivost se Avalanche vyplatila. Pavel Francouz se vrátil do akce, naskočil i do play-off a na konci ročníku zvedl nad hlavu vysněný Stanley Cup. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vítek Vaněček (New Jersey Devils, 168 bodů) - celkově 11. místo 

Vítek Vaněček Washington 21.jpg

Vítek Vaněček odchytal poslední dvě sezony ve Washingtonu, ve kterém si připsal celkem 82 startů. V bráně Capitals podával dobré výkony, pokračovat bude ale jinde. Šestadvacetiletý český gólman byl vyměněn do New Jersey. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Karel Vejmelka (Arizona Coyotes, 267 bodů) - celkově 7. místo 

Karel Vejmelka Arizona.jpg

Jako jediný z českých gólmanů se dostal ve Zlaté hokejce do elitní desítky. Karel Vejmelka má za sebou první sezonu v NHL, během které si připsal 52 startů. Arizoně se sice nevedlo, šestadvacetiletý Vejmelka ale předváděl velmi dobré výkony, které mu už v předstihu vynesly nový tříletý kontrakt. Bývalý brankář brněnské Komety startoval i na mistrovství světa ve Finsku, kde českému týmu pomohl k bronzu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud