Bořek Dočkal (Sparta Praha)  - Reprezentační kapitán se do ligy vrátil před rokem z Číny. V uplynulém ročníku však zasáhl jen do tří zápasů a na start v letošní sezoně musel čekat až na začátek jara. Zatím sice není v top formě, má však všechny předpoklady k tomu, aby se stal lídrem Sparty. Na Letné si od jednatřicetiletého záložníka, který má za sebou i úspěšné angažmá v zámořské MLS, stále hodně slibují. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Jan Kopic (Viktoria Plzeň) -  Devětadvacetiletý záložník je v Plzni od roku 2015, kdy na západ Čech přišel z Jablonce. Nejlepší sezonu zažil v ročníku 2017/18, během něhož si do statistik připsal šest branek a 11 asistencí. Letos zatím zasáhl do dvaceti zápasů a dal v nich šest gólů. Na rozdíl od ostatních „desítek“ nastupuje na kraji zálohy. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Robert Hrubý (Baník Ostrava)  - Bývalý slávistický záložník Baníku pomohl v těžkých časech, s Ostravou vyválčil návrat mezi elitu a ve slezském týmu stále patří k oporám. Loni dal pětadvacetiletý záložník dva góly a přidal sedm nahrávek, letos má na kontě zatím gól a dvě asistence. Na hru ostravského týmu má zásadní vliv. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Jakub Pešek (Slovan Liberec)  - Někdejší záložník Sparty či Českých Budějovic je v Liberci druhou sezonu.  Slovan na jaře neztratil ani bod a Jakub Pešek patří k hráčům, kteří na tom mají zásadní podíl. Šestadvacetiletý záložník letos prožívá svou nejlepší sezonu a na kontě má už čtyři góly a jednu nahrávku. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Kreativní desítky. Toto jsou čtyři nejlepší fotbalisté Fortuna ligy, kteří hrají s číslem 10

Desítka. To je číslo, které často nosí největší hvězdy a persony týmu. Lídři jak na hřišti, tak v kabině. Géniové, kteří sami dokážou rozhodnout zápas. Třeba Lionel Messi.

Bořek Dočkal kapitán 20.jpg

Desítku má také Neymar v Paris Saint Germain, Luka Modrič v Realu Madrid či Sergio Agüero v Manchesteru City. V české reprezentaci hrál dlouho s číslem deset Tomáš Rosický, který měl desítku i ve Spartě. Kdo ji po něm zdědil? A kdo další s ní ve Fortuna lize hraje? Vybrali jsme čtyři hráče, podívejte se na následující kapitoly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Bořek Dočkal (Sparta Praha)

Bořek Dočkal SParta 2019 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentační kapitán se do ligy vrátil před rokem z Číny. V uplynulém ročníku však zasáhl jen do tří zápasů a na start v letošní sezoně musel čekat až na začátek jara. Zatím sice není v top formě, má však všechny předpoklady k tomu, aby se stal lídrem Sparty. Na Letné si od jednatřicetiletého záložníka, který má za sebou i úspěšné angažmá v zámořské MLS, stále hodně slibují.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jan Kopic (Viktoria Plzeň)

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý záložník je v Plzni od roku 2015, kdy na západ Čech přišel z Jablonce. Nejlepší sezonu zažil v ročníku 2017/18, během něhož si do statistik připsal šest branek a 11 asistencí. Letos zatím zasáhl do dvaceti zápasů a dal v nich šest gólů. Na rozdíl od ostatních „desítek“ nastupuje na kraji zálohy.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Robert Hrubý (Baník Ostrava)

Robert Hrubý Baník 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý slávistický záložník Baníku pomohl v těžkých časech, s Ostravou vyválčil návrat mezi elitu a ve slezském týmu stále patří k oporám. Loni dal pětadvacetiletý záložník dva góly a přidal sedm nahrávek, letos má na kontě zatím gól a dvě asistence. Na hru ostravského týmu má zásadní vliv.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jakub Pešek (Slovan Liberec)

Jakub Pešek Liberec.jpg

Někdejší záložník Sparty či Českých Budějovic je v Liberci druhou sezonu.  Slovan na jaře neztratil ani bod a Jakub Pešek patří k hráčům, kteří na tom mají zásadní podíl. Šestadvacetiletý záložník letos prožívá svou nejlepší sezonu a na kontě má už čtyři góly a jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud