Kuchta může přepsat rekord. Stane se nejdražším ligovým hráčem všech dob?

Kuchta může přepsat rekord. Stane se nejdražším ligovým hráčem všech dob?

Nejdražším ligovým fotbalistou stále zůstává Nicolae Stanciu, za něhož Slavia v roce 2019 zaplatila okolo 100 milionů korun. V létě ho však může trumfnout Jan Kuchta.

Šestadvacetiletý Kuchta loni v zimě odešel za sto milionů korun do Lokomotivu Moskva. V létě se však do Prahy vrátil - jen s tím rozdílem, že Eden vyměnil za Letnou. 

Ve Spartě se rozjížděl pomaleji a podzim neměl takový, jak si od něj slibovali. Na jaře je ale reprezentační útočník v ráži. V lize dal pět gólů, dvakrát se trefil i v poháru a je z něj opora rudé družiny. 

Fanoušci Sparty by si přáli, aby Kuchta na Letné zůstal. Je však otázkou, jakou cenu za něj Pražané budou muset zaplatit. Lokomotivu už poslali okolo 25 milionů korun za hostování, a pokud uplatní opci, budou muset zaplatit dalších zhruba 100 milionů korun. Počty jsou jednoduché, tato částka by z Kuchty učinila nejdražšího ligového hráče všech dob. 

„S Rosou (Tomáš Rosický, sportovní ředitel Sparty) se bavíme každý den, pochopitelně i o hráčích. Ale na tyhle konkrétní debaty ještě nenastal čas. Uvidíme, co se v budoucnu stane,“ uvedl pro iSport.cz kouč letenského týmu Brian Priske. 

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud