7. Martin Cedidla - 21 let, 9 měsíců, 4 dny  Obránce Martin Cedidla se do tohoto žebříčku dostal poměrně nedávno. Čerstvě dvaadvacetiletý borec naskočil do prvoligového kolotoče už jako teenager ve zlínském dresu a v barvách ševců působí dodnes. Nyní už má na kontě 122 zápasů v nejvyšší soutěži a patří k pilířům mužstva. Nejspíš v něm ale zůstane jen do konce aktuální sezony a vstříc metě dvou set prvoligových střetnutí bude pokračovat v jiném klubu, protože na konci června mu vyprší smlouva a o jeho podpis bude jistě velký zájem u konkurence, zvlášť, pokud se Zlínští mezi elitou neudrží.
 6. Miroslav Holeňák - 21 let, 8 měsíců, 29 dní  Miroslav Holeňák je zlínským rodákem a odchovancem tamního klubu, v něm odehrál tři prvoligové sezony, stý zápas v nejvyšší české soutěži však zaznamenal v dresu Drnovic, kde hrál necelých pět let. Následně se přesunul na sever Čech a pomohl v roce 2002 k libereckému titulu. Později měl odejít do Sparty, ale rozmyslel si to a zamířil do Slavie. Kariéru, během které odehrál přes čtyři stovky ligových zápasů, končil opět pod Ještědem. Posbíral během ní 69 žlutých karet, ale také nastřílel 21 branek.
 5. Stanislav Vlček - 21 let, 8 měsíců, 19 dní  Nejslavnější časy zažil útočník Stanislav Vlček ve Slavii, se kterou vyhrál ligovou soutěž a legendárním gólem proti Ajaxu Amsterdam zařídil historický postup sešívaných do Ligy mistrů. Z Prahy si odskočil do Anderlechtu a s bruselským klubem se radoval ze zisku tamní pohárové soutěže a Superpoháru. To už byl ale ostříleným fotbalovým mazákem. Do české nejvyšší soutěže vlétl v sezoně 1993/94 v dresu Bohemians, odkud se pak přes působení v Českých Budějovicích odrazil k angažmá v Olomouci. A právě v dresu hanáckého klubu pokořil metu stovky odehraných prvoligových zápasů. Když se po ročníku 2012/13 loučil s kariérou, měl jich na kontě 436 a dal v nich 94 branek.
 4. Jan Polák – 21 let, 6 měsíců, 15 dní  Záložník Jan Polák byl ještě donedávna nejmladším hráčem, který si kdy zahrál v české seniorské reprezentaci. Stalo se tak v roce 1999 v zápase s Polskem. Bylo mu tehdy 18 let. O tři roky později hrál i na mistrovství Evropy jednadvacítek, zasáhl do čtyř duelů a dovezl si zlatou medaili. V té době byl hráčem Brna, kde už pravidelně hrával, není tedy divu, že se k metě stovky odehraných zápasů propracoval poměrně rychle. Zvládl to, když mu bylo jednadvacet a půl roku. Později se přes Liberec dostal do Anderlechtu a v roce 2016 se z německého Norimberku vrátil zpátky do moravské metropole.
8
Fotogalerie

Kulatá meta pokořena! 8 fotbalistů, kteří odehráli 100. zápas v české lize v nejnižším věku

Odehrát stovku utkání v nejvyšší soutěži, to už značí jistou fotbalovou kvalitu. Někdo se k trojciferné metě propracuje třeba až kolem třicátých narozenin, jiní to zvládnou podstatně rychleji.

K metě padesáti odehraných ligových zápasů se v historii české nejvyšší fotbalové ligy nejrychleji propracoval Václav Kadlec, který na ni dosáhl ve věku 18 let, čtyř měsíců a pěti dní. A kteří hráči pokořili v nejnižším věku magickou stovku? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 9

8. Marek Havlík – 21 let, 9 měsíců, 22 dní

Marek Havlík12.jpg

Odchovanec kroměřížského fotbalu Marek Havlík se v roce 2013 přesunul z Hané na Slovácko a od té doby až dodnes hájí barvy uherskohradišťského klubu. Osmadvacetiletý záložník odehrál už 306 ligových zápasů a jeho start v nejvyšší soutěži byl impozantní. V sezoně 2012/13 zvládl jediné střetnutí, ale od dalšího ročníku už sbíral starty mezi elitou pravidelně. Padesátý ligový zápas odehrál, když mu bylo dvacet let, jeden měsíc a 14 dní, na stovce byl už o necelé dva roky později a je osmým nejmladším hráčem, který tuto metu pokořil. Na hranici dvou stovek zápasů se ale dostal jako absolutně nejmladší hráč v dějinách ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

7. Martin Cedidla - 21 let, 9 měsíců, 4 dny

Martin Cedidla1.jpg

Obránce Martin Cedidla se do tohoto žebříčku dostal poměrně nedávno. Čerstvě dvaadvacetiletý borec naskočil do prvoligového kolotoče už jako teenager ve zlínském dresu a v barvách ševců působí dodnes. Nyní už má na kontě 122 zápasů v nejvyšší soutěži a patří k pilířům mužstva. Nejspíš v něm ale zůstane jen do konce aktuální sezony a vstříc metě dvou set prvoligových střetnutí bude pokračovat v jiném klubu, protože na konci června mu vyprší smlouva a o jeho podpis bude jistě velký zájem u konkurence, zvlášť, pokud se Zlínští mezi elitou neudrží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

6. Miroslav Holeňák - 21 let, 8 měsíců, 29 dní

Miroslav Holeňák1.jpg

Miroslav Holeňák je zlínským rodákem a odchovancem tamního klubu, v něm odehrál tři prvoligové sezony, stý zápas v nejvyšší české soutěži však zaznamenal v dresu Drnovic, kde hrál necelých pět let. Následně se přesunul na sever Čech a pomohl v roce 2002 k libereckému titulu. Později měl odejít do Sparty, ale rozmyslel si to a zamířil do Slavie. Kariéru, během které odehrál přes čtyři stovky ligových zápasů, končil opět pod Ještědem. Posbíral během ní 69 žlutých karet, ale také nastřílel 21 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

5. Stanislav Vlček - 21 let, 8 měsíců, 19 dní

Stanislav Vlček-Olomouc1.jpg

Nejslavnější časy zažil útočník Stanislav Vlček ve Slavii, se kterou vyhrál ligovou soutěž a legendárním gólem proti Ajaxu Amsterdam zařídil historický postup sešívaných do Ligy mistrů. Z Prahy si odskočil do Anderlechtu a s bruselským klubem se radoval ze zisku tamní pohárové soutěže a Superpoháru. To už byl ale ostříleným fotbalovým mazákem.

Do české nejvyšší soutěže vlétl v sezoně 1993/94 v dresu Bohemians, odkud se pak přes působení v Českých Budějovicích odrazil k angažmá v Olomouci. A právě v dresu hanáckého klubu pokořil metu stovky odehraných prvoligových zápasů. Když se po ročníku 2012/13 loučil s kariérou, měl jich na kontě 436 a dal v nich 94 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

4. Jan Polák – 21 let, 6 měsíců, 15 dní

Jan Polák-Brno1.jpg

Záložník Jan Polák byl ještě donedávna nejmladším hráčem, který si kdy zahrál v české seniorské reprezentaci. Stalo se tak v roce 1999 v zápase s Polskem. Bylo mu tehdy 18 let. O tři roky později hrál i na mistrovství Evropy jednadvacítek, zasáhl do čtyř duelů a dovezl si zlatou medaili. V té době byl hráčem Brna, kde už pravidelně hrával, není tedy divu, že se k metě stovky odehraných zápasů propracoval poměrně rychle. Zvládl to, když mu bylo jednadvacet a půl roku. Později se přes Liberec dostal do Anderlechtu a v roce 2016 se z německého Norimberku vrátil zpátky do moravské metropole.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

3. Marek Suchý – 21 let, 5 měsíců, 14 dní

Marek Suchý.jpg

Už jako mladičký se Marek Suchý prosadil do sestavy pražské Slavie. Objev ligy v ročníku 2005/06 byl oporou sešívaných, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. Byl tak vytížený, že se k hranici stovky ligových zápasů dostal ve věku 21 let, pěti měsíců a dvou týdnů.

Od roku 2010 nastupoval za Spartak Moskva. Zpočátku hrával pravidelně, postupem času už ale tolik šancí nedostával a přestoupil do Basileje. Ve Švýcarsku jako by ho pokropili živou vodou. Stal se oporou a jedním z pilířů týmu, s nímž pravidelně hrával v Lize mistrů. Následně působil v německém Augsburgu, odkud se v roce 2021 vrátil domů a posílil Mladou Boleslav.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

1. – 2. Václav Kadlec – 20 let, 11 měsíců

Václav Kadlec.jpg

Psal se rok 2008, když Sparta za nadaného teenagera z Bohemians 1905 zaplatila asi deset milionů korun. Václav Kadlec v nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2008/09, tehdy si připsal 12 startů a vstřelil dva góly. Ten premiérový z něho dělá čtvrtého nejmladšího střelce v ligové historii a mezi nejmladšími hráči figuruje také v žebříčku borců se stovkou odehraných utkání. Na tuto metu dosáhl jako hráč letenského celku, když mu chyběl přesně měsíc do 21. narozenin.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

1. – 2 .Antonín Fantiš – 20 let, 11 měsíců

Fantiš.jpg

Je to skoro neuvěřitelné, ale k hranici stovky ligových zápasů se dostali dva nejmladší hráči v navlas stejném věku. Stejně jako Václavu Kadlecovi bylo v době jubilejního trojciferného utkání i Antonínu Fantišovi 20 let a 11 měsíců.

Fantiš debutoval v české lize už v 16 letech. Není moc hráčů, kteří by si odbyli premiéru dříve než on. Ofenzivní záložník si vybojoval stálé místo v sestavě Příbrami a zaujal například Celtic Glasgow nebo Juventus, kde byl v roce 2009 na testech. Udělal prý dobrý dojem, místo do Itálie ale přestoupil v následujícím roce do Baníku Ostrava, v jehož dresu překonal první stovku zápasů v české nejvyšší soutěži. Nikdo mladší to ještě nedokázal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud