Lavička věří legionářům. 7 hráčů ze zahraničních lig, kteří jedou na EURO

Vítězslav Lavička odtajnil seznam hráčů, které bere na „malé“ Euro do Polska. Je v něm i sedm hráčů ze zahraničních soutěží a většina z nich by měla patřit k pilířům základní sestavy.

Nepočítejme ještě Antonína Baráka a Michaela Lü ftnera, kteří odchází ze Slavie do Udinese, respektive dánské Kodaně. Přesto je ve výběru lvíčat sedm legionářů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Patrik Macej (Michalovce)

Patrik Macej 2 Petr Kotala CNC Profimedia.jpg

Ostravský rodák je od roku 2015 na Slovensku. Prošel třemi kluby a aktuálně je jedničkou prvoligových Michalovců, v jejichž brance se zabydlel během jarní části soutěže. V reprezentaci je ale spíše volbou číslo tři.

Foto: Petr Kotala / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Lukáš Zima (Perugia)

Lukáš Zima Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na minulém šampionátu byl jedničkou Tomáš Koubek, nyní role prvního gólmana připadne na Lukáše Zimu. Jeho výhodou je, že je otrkaný zahraničím, nevýhodou naopak to, že v italské Perugii nechytá. Letos nezasáhl ani do jednoho ligového duelu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Filip Kaša (Žilina)

Filip Kaša.jpg

Třiadvacetiletý stoper se dostal už v nízkém věku do základní sestavy Baníku, z Ostravy ale před rokem odešel do Žiliny. Přestup se neobešel bez komplikací, nakonec se ho však povedlo dotáhnout a Filip Kaša se vydal na první zahraniční angažmá. To na jaře proměnil v místo v základní sestavě, v sezoně dal tři góly a klubu pomohl k titulu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Stefan Simič (Mouscron)

Stefan Simič Mouscron.jpg

Odchovanec Slavie, který má i chorvatské kořeny, brzy odešel do italského Janova. V roce 2013 zamířil do AC Milán, šance v prvním týmu se však nedočkal. Letošní sezonu talentovaný stoper strávil na hostování v belgickém Mouscronu a vedl si velmi dobře. Po Euru by se měla rozseknout jeho budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Václav Černý (Ajax)

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jeden z největších talentů českého fotbalu. Václav Černý je už od nízkého věku v Ajaxu, který je vyhlášen pro svou skvělou práci s mládeží. Loni se zdálo, že se zabydluje v sestavě, letos však nastupoval zase za rezervní tým. V tom si vedl na výbornou, v 19 letech chce ale více prostoru. Pokud mu ho Ajax „nedopřeje“, tak Černý zřejmě odejde.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 8

Jakub Jankto (Udinese)

Jakub Jankto1.jpg

Ofenzivně laděný záložník se letos zabydlel v základní sestavě Udinese, za které odehrál 29 zápasů a vstřelil pět branek. V klubu jsou s ním spokojeni a Jakub Jankto prodloužil smlouvu do roku 2021. Nakoukl i do seniorské reprezentace a vstřelil jeden gól. V jednadvacítce patří k hlavním útočným zbraním.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 8

Patrik Schick (Sampdoria)

Patrik Schick Sampdoria.jpg

Mohl by se stát jednou z hvězd Eura. O Patrika Schicka stojí polovina Evropy, naposledy se do hry přihlásil AC Milán, dvacetiletý útočník Sampdorie ale míří do Juventusu. V premiérovém ročníku Seria A zářil a vstřelil 13 branek. Rozstřílí se i na Euru?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud