Ladislav Krejčí ml. Svými výkony si vysloužil srovnání s Tomášem Součkem. Dvaadvacetiletý Ladislav Krejčí, jenž je druhým rokem na Letné, se zařadil po bok hlavních hvězd celé ligy a z pozice defenzivního štítu letos nasázel už osm branek. Jeho výhodou je, že může naskočit i na postu stopera, kam taky časem možná zamíří. Jeho cena půjde ještě nahoru, aktuálně se však zranil a sezona pro něj nejspíš skončila. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Juliš Šestadvacetiletý útoční debutoval ve sparťanském dresu v sezoně 2013/14. Na Letné se vinou velké konkurence spojené se zdravotními problémy nemohl dlouho prosadit, loni ale ožil na hostování v Olomouci a na své výkony z Hané navázal i v tomto ročníku. Zejména díky povedenému podzimu má na kontě už jedenáct ligových branek a soupeří o korunu pro krále střelců. Naposledy se však prosadil v lednovém duelu s Opavou.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Adam Hložek Adam Hložek zůstává nejdražším hráčem Fortuna ligy. Osmnáctiletý klenot z Letné se vrátil po zranění a znovu se dostal do sparťanské družiny. Sice se trápí v koncovce, to však nic nemění na tom, že je nesmírně žádaným zbožím a v létě okolo něj bude pořádně rušno. Jeho cena se vyšplhá hodně vysoko, ale jak moc, to ovlivní i Hložkova případná účast na EURU.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Zima Hodně nahoru šla taky cena Davida Zimy. Zatímco před rokem přicházel do Edenu zhruba za třicet milionů korun, teď už stojí několikanásobně víc. Není se však čemu divit, dvacetiletý stoper se zabydlel v základní sestavě sešívané družiny a skvělými výkony se prezentoval také na evropské scéně. Nakoukl i do reprezentace a má slušné šance, že se dostane i na evropský šampionát.  Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Letí nahoru! 7 ligových hvězd, jejichž tržní cena podle portálu TransferMarkt vzrostla aspoň o 50 milionů korun

Renomovaný portál TransferMarkt aktualizoval tržní ceny hráčů Fortuna ligy. A hodnoty ligových hvězd šly pořádně nahoru.

Fotbal se sice hraje (většinou) bez diváků, hlavní ale je, že se na zelených pažitech stále něco děje a nejdůležitější soutěže běží dál. Současně s tím také rostou ceny jednotlivých fotbalistů, což podrobně mapuje specializovaný server TransferMarkt. Jména sedmi ligových hvězd, jejichž hodnoty oproti minulému srovnání vzrostly minimálně o padesát milionů korun, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Jan Kuchta (Slavia Praha) 

Jan Kuchta 21 Michal Růžička MAFRA Profimedia.jpg

Současná hodnota: 3 mil. eur 
Změna: +2 mil. eur 

Čtyřiadvacetiletý útočník zamířil v létě z Liberce do Slavie, která na něj měla předkupní právo. Řada fanoušků sešívaných Janu Kuchtovi nevěřila, trenér Jindřich Trpišovský mu ale dal důvěru, kterou důrazný forvard splácí. Kuchta podává velmi dobré výkony, prosadil se na evropské scéně a ve Fortuna lize je díky dvanácti trefám dokonce nejlepším kanonýrem. Ne náhodou se spekulovalo i o jeho pozvánce do reprezentace. 

Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Ladislav Krejčí ml. (Sparta Praha) 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Současná hodnota: 4,5 mil. eur 
Změna: +2 mil. eur 

Svými výkony si vysloužil srovnání s Tomášem Součkem. Dvaadvacetiletý Ladislav Krejčí, jenž je druhým rokem na Letné, se zařadil po bok hlavních hvězd celé ligy a z pozice defenzivního štítu letos nasázel už osm branek. Jeho výhodou je, že může naskočit i na postu stopera, kam taky časem možná zamíří. Jeho cena půjde ještě nahoru, aktuálně se však zranil a sezona pro něj nejspíš skončila.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Lukáš Juliš (Sparta Praha) 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Současná hodnota: 2,5 mil. eur 
Změna: +2,05 mil. eur 

Šestadvacetiletý útočník debutoval ve sparťanském dresu v sezoně 2013/14. Na Letné se vinou velké konkurence spojené se zdravotními problémy nemohl dlouho prosadit, loni ale ožil na hostování v Olomouci a na své výkony z Hané navázal i v tomto ročníku. Zejména díky povedenému podzimu má na kontě už jedenáct ligových branek a soupeří o korunu pro krále střelců. Naposledy se však prosadil v lednovém duelu s Opavou a nyní nehraje kvůli zranění.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Adam Hložek (Sparta Praha) 

Adam Hložek Sparta 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Současná hodnota: 12 mil. eur 
Změna: +3 mil. eur 

Adam Hložek zůstává nejdražším hráčem Fortuna ligy. Osmnáctiletý klenot z Letné se vrátil po zranění a znovu se dostal do sparťanské družiny. Sice se trápí v koncovce, to však nic nemění na tom, že je nesmírně žádaným zbožím a v létě okolo něj bude pořádně rušno. Jeho cena se vyšplhá hodně vysoko, ale jak moc, to ovlivní i Hložkova případná účast na EURU. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

David Zima (Slavia Praha) 

David Zima 21.jpg

Současná hodnota: 6 mil. eur 
Změna: +3 mil. eur 

Hodně nahoru šla taky cena Davida Zimy. Zatímco před rokem přicházel do Edenu zhruba za třicet milionů korun, teď už stojí několikanásobně víc. Není se však čemu divit, dvacetiletý stoper se zabydlel v základní sestavě sešívané družiny a skvělými výkony se prezentoval také na evropské scéně. Nakoukl i do reprezentace a má slušné šance, že se dostane i na evropský šampionát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Abdallah Sima (Slavia Praha) 

Abdallah Sima 21.jpg

Současná hodnota: 11 mil. eur 
Změna: +3 mil. eur 

Hodnota Abdallaha Simy stoupá dál. Devatenáctiletý klenot ze Senegalu se sice na jaře trochu zadrhl, předtím ale ukázal, čeho všeho je schopný. A to ještě určitě nepředvedl vše. Sima dal během své první sezony ve Slavii jedenáct ligových branek, skvělé výkony předvedl v Evropské lize a dostal se taky do senegalské reprezentace. Spekulovalo se, že jej chce Arsenal, Juventus nebo Paris Saint-Germain, ovšem cena za jeho přestup bude extrémně vysoká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Lukáš Provod (Slavia Praha) 

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Současná hodnota: 6 mil. eur 
Změna: +4,5 mil. eur 

O nejvyšší nárůst své tržní hodnoty se postaral Lukáš Provod. Čtyřiadvacetiletý záložník přišel do Slavie v průběhu minulé sezony – jako celkem nenápadná posila z Českých Budějovic, kde ho nechala hostovat plzeňská Viktorka. Provod však rychle zaujal a letos je z něj jedna z největších hvězd ligy.

Zabydlel se ve středu sešívané záložní řady a svým gólem pomohl k postupu přes Leicester. Rychle se taky stal oporou reprezentace, v jejímž dresu se blýskl gólem proti Belgii. Teď už stojí šest milionů eur, ovšem po evropském šampionátu, na kterém by se měl ukázat v základní sestavě českého týmu, může jít jeho cena ještě nahoru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud