Christ Tiéhi Opava loni sice opustila ligovou scénu, Christ Tiéhi ale upoutal pozornost. Nový ročník načal ještě ve druhé lize, pokukovaly po něm ale jiné kluby a třiadvacetiletý francouzský středopolař se nakonec na ligovou scénu taky vrátil. Tiéhi zamířil do Liberce a pod Ještědem se ihned zabydlel v základní sestavě. 
 Júsuf Hilál Bahrajnský reprezentant v Liberci už působil. Za Slovan odehrál devět zápasů v první polovině loňské sezony, kdy si se Severočechy zahrál i v Evropské lize. Na jaře byl zpátky ve Slavii, které stále patří, v obrovské konkurenci ale neměl šanci se prosadit. V Edenu totiž působí Jan Kuchta, Ivan Schranz, Michael Krmenčík nebo Stanislav Tecl, a pro osmadvacetiletého Júsufa už v kabině nebylo místo. Zamířil tak znovu do Liberce, za který zatím odehrál dva zápasy a na kontě má už i jeden gól.
 Miroslav Stoch Ve středu Slovan ulovil opravdu zvučnou posilu. Do Liberce totiž přišel jednatřicetiletý slovenský fotbalista Miroslav Stoch, který dříve zanechal skvělý odkaz ve Slavii. Za sešívané během dvou let nastřílel 16 ligových branek, ke kterým přidal 15 asistencí a patřil tak ke klíčovým hráčům pražského týmu. Potom bývalý hráč Chelsea nebo Fenerbahce zamířil do řecké Soluně, za PAOK toho ale moc nenahrál. Stejně jako v polském Lubinu, kde působil naposledy. Během léta trénoval s třetiligovým Motorletem a čekal na novou výzvu. Tou se nakonec stal Liberec, kterému se upsal do konce sezony. 
 Letní posily  Slovan byl aktivní na přestupovém trhu taky v létě. Do Liberce přišli například Filip Havelka s Ondřejem Novotným ze Sparty, ale především Theodor Gebre Selassie, který se do české ligy vrátil po dlouhých letech, během nichž hrál za bundesligové Brémy. Přesto Liberec vstup do letošního ročníku vůbec nezvládl. S novými posilami by měl jít ale nahoru. 
5
Fotogalerie

Liberec půjde nahoru. 4 zvučné posily, které Slovan dostanou ze spodku tabulky

Liberec vstoupil do letošního ročníku Fortuna ligy bídně. Slovan padl na dno tabulky a odvolal kouče Pavla Hoftycha. Díky novým posilám by se měl ale zvednout.

Liberečtí fanoušci si zvykli, že z klubu každý rok odejdou největší hvězdy týmu. Letos však Slovan taky zajímavě posílil. Přesto Severočeši vstup do nového ročníku nezvládli, z úvodních sedmi zápasů pětkrát prohráli a dokonce byli poslední v tabulce. Tým nového kouče Luboše Kozla získal ale čtyři posily, které by Liberec měly hodně pozvednout. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Dominik Plechatý 

Dominik Plechatý Sparta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý obránce stále patří Spartě, za kterou loni odehrál deset ligových zápasů. Šanci dostal i v Evropské lize, během léta se ale v rudém kádru neudržel a odešel na hostování. Ne však do Jablonce, kde působil dříve, ale do Mladé Boleslavi. Jenže za tu odehrál jen tři duely a následně se stěhoval znovu - tentokrát do Liberce a v barvách Slovanu se ihned postavil do základní sestavy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Christ Tiéhi 

Christ Tiéhi Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Opava loni sice opustila ligovou scénu, Christ Tiéhi ale upoutal pozornost. Nový ročník načal ještě ve druhé lize, pokukovaly po něm ale jiné kluby a třiadvacetiletý francouzský středopolař se nakonec na ligovou scénu taky vrátil. Tiéhi zamířil do Liberce a pod Ještědem se ihned zabydlel v základní sestavě. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Júsuf Hilál 

Júsuf titul MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Bahrajnský reprezentant v Liberci už působil. Za Slovan odehrál devět zápasů v první polovině loňské sezony, kdy si se Severočechy zahrál i v Evropské lize. Na jaře byl zpátky ve Slavii, které stále patří, v obrovské konkurenci ale neměl šanci se prosadit. V Edenu totiž působí Jan Kuchta, Ivan Schranz, Michael Krmenčík nebo Stanislav Tecl, a pro osmadvacetiletého Júsufa už v kabině nebylo místo. Zamířil tak znovu do Liberce, za který zatím odehrál dva zápasy a na kontě má už i jeden gól. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Miroslav Stoch 

Miroslav Stoch Slavia 1 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ve středu Slovan ulovil opravdu zvučnou posilu. Do Liberce totiž přišel jednatřicetiletý slovenský fotbalista Miroslav Stoch, který dříve zanechal skvělý odkaz ve Slavii. Za sešívané během dvou let nastřílel 16 ligových branek, ke kterým přidal 15 asistencí a patřil tak ke klíčovým hráčům pražského týmu. Potom bývalý hráč Chelsea nebo Fenerbahce zamířil do řecké Soluně, za PAOK toho ale moc nenahrál. Stejně jako v polském Lubinu, kde působil naposledy. Během léta trénoval s třetiligovým Motorletem a čekal na novou výzvu. Tou se nakonec stal Liberec, kterému se upsal do konce sezony. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Letní posily 

Theodor Gebre Selassie Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slovan byl aktivní na přestupovém trhu taky v létě. Do Liberce přišli například Filip Havelka s Ondřejem Novotným ze Sparty, ale především Theodor Gebre Selassie, který se do české ligy vrátil po dlouhých letech, během nichž hrál za bundesligové Brémy. Přesto Liberec vstup do letošního ročníku vůbec nezvládl. S novými posilami by měl jít ale nahoru. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud