Čtyři extraligové medaile Martin Erat mezi dospělými debutoval v sezoně 1998/99, kdy odehrál pět zápasů za Zlín, který tehdy došel v extralize až ke stříbru, a tak měl Erat ve sbírce první medaili. Tu další vybojoval v ročníku 2004/05, kdy v NHL řádila výluka a on znovu oblékl zlínský dres. V základní části posbíral 43 bodů, dalších 12 jich přidal v play-off a opět z toho bylo stříbro. Zlaté medaile se dočkal až po příchodu do Komety, se kterou vyhrál extraligu dokonce dvakrát (2017 a 2018).

Čtyři extraligové medaile
Martin Erat mezi dospělými debutoval v sezoně 1998/99, kdy odehrál pět zápasů za Zlín, který tehdy došel v extralize až ke stříbru, a tak měl Erat ve sbírce první medaili. Tu další vybojoval v ročníku 2004/05, kdy v NHL řádila výluka a on znovu oblékl zlínský dres. V základní části posbíral 43 bodů, dalších 12 jich přidal v play-off a opět z toho bylo stříbro. Zlaté medaile se dočkal až po příchodu do Komety, se kterou vyhrál extraligu dokonce dvakrát (2017 a 2018).

 Triumf v Memorial Cupu Do NHL byl Martin Erat draftován v roce 1999, kdy na něho v sedmém kole ukázal Nashville. První dva roky však český útočník působil ve WHL, kde hrál nejprve za Saskatoon Blades a poté za Red Deer Rebels. S tím v roce 2001 došel až k Memorial Cupu, ke kterému v play-off pomohl 36 (15+21) body v 22 zápasech.
 Juniorský šampion První reprezentační medaili Martin Erat vybojoval na začátku tisíciletí. Mladý útočník, který tehdy působil v kanadské WHL, byl členem zlaté české party na mistrovství světa juniorů, které se v roce 2001 hrálo v Rusku. Společně s Eratem, který dal na turnaji dvě branky, byli v českém týmu například Tomáš Plekanec, Radim Vrbata nebo Rostislav Klesla.
 Bronz z Turína Martin Erat si zahrál na čtyřech olympijských turnajích. Na tom posledním byl v Jižní Koreji kapitánem českého týmu, nejraději však zřejmě vzpomíná na hry, které se v roce 2006 konaly v Turíně. V osmi zápasech tehdy dal jeden gól, přidal nahrávku a výběru Aloise Hadamczika pomohl k bronzu.
 Stříbro a bronz z MS Ve stejném roce, kdy hrál na olympiádě v Turíně, si Erat odbyl také premiéru na mistrovství světa, které se konalo v Lotyšsku. Tehdejší útočník Nashvillu dal na turnaji tři góly, přidal pět nahrávek a pomohl týmu ke stříbru. Další medaili přidal v roce 2012 v Helsinkách, kde Češi skončili třetí. Startoval také na mistrovství světa v roce 2008 a naposledy si na šampionátu zahrál doma v Praze.
5
Fotogalerie

Lídr, hvězda i šampion. Připomeňte si 9 medailových úspěchů Martina Erata

Jsou to čtyři roky, co Martin Erat ukončil hráčskou kariéru. Do hokejového důchodu ale neodešel, protože se následně stal asistentem bývalého reprezentačního trenéra Kariho Jalonena. Býval to výjimečný hokejista, který během kariéry dosáhl na spoustu úspěchů.

Martin Erat býval coby hráč lídrem na ledě i v kabině. Není dílem náhody, že byl členem řady úspěšných týmů a ve své sbírce má devět medailových úspěchů. Připomeňte si je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Čtyři extraligové medaile

Martin Erat Kometa 2019 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Martin Erat mezi dospělými debutoval v sezoně 1998/99, kdy odehrál pět zápasů za Zlín, který tehdy došel v extralize až ke stříbru, a tak měl ve sbírce první medaili. Tu další vybojoval v ročníku 2004/05, kdy v NHL řádila výluka a on znovu oblékl zlínský dres. V základní části posbíral 43 bodů, dalších 12 jich přidal v play-off a opět z toho bylo stříbro. Zlaté medaile se dočkal až po příchodu do Komety, se kterou vyhrál extraligu dokonce dvakrát (2017 a 2018).

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Triumf v Memorial Cupu

Martin Erat mladý JAN KARÁSEK MAFRA Profimedia.jpg

Do NHL byl Martin Erat draftován v roce 1999, kdy na něho v sedmém kole ukázal Nashville. První dva roky však český útočník působil ve WHL, kde hrál nejprve za Saskatoon Blades a poté za Red Deer Rebels. S tím v roce 2001 došel až k Memorial Cupu, ke kterému v play-off pomohl 36 (15+21) body v 22 zápasech.

Foto: JAN KARÁSEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Juniorský šampion

Martin Erat 20 LEGNER JAROSLAV CNC Profimedia.jpg

První reprezentační medaili Martin Erat vybojoval na začátku tisíciletí. Mladý útočník, který tehdy působil v kanadské WHL, byl členem zlaté české party na mistrovství světa juniorů, které se v roce 2001 hrálo v Rusku. Společně s Eratem, který dal na turnaji dvě branky, byli v českém týmu například Tomáš Plekanec, Radim Vrbata nebo Rostislav Klesla.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Bronz z Turína

Martin Erat Turín.jpg

Martin Erat si zahrál na čtyřech olympijských turnajích. Na tom posledním byl v Jižní Koreji kapitánem českého týmu, nejraději však zřejmě vzpomíná na hry, které se v roce 2006 konaly v Turíně. V osmi zápasech tehdy dal jeden gól, přidal nahrávku a výběru Aloise Hadamczika pomohl k bronzu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Stříbro a bronz z MS

Martin Erat ČR.jpg

Ve stejném roce, kdy hrál na olympiádě v Turíně, si Erat odbyl také premiéru na mistrovství světa, které se konalo v Lotyšsku. Tehdejší útočník Nashvillu dal na turnaji tři góly, přidal pět nahrávek a pomohl týmu ke stříbru. Další medaili přidal v roce 2012 v Helsinkách, kde Češi skončili třetí. Startoval také na mistrovství světa v roce 2008 a naposledy si na šampionátu zahrál doma v Praze.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud