Kryštof Daněk (Sigma Olomouc)   Devatenáctiletý Kryštof Daněk je hodně žhavým zbožím. Mladý ofenzivní záložník, jenž má na kontě 55 ligových startů, pět branek a čtyři asistence, se totiž dostal jak na radar Slavia, která ho lákala už dříve, tak i Sparty. Dá se čekat, že v létě Sigmu opustí a odejde do Prahy. Zbývá vyřešit, do kterého klubu to bude. 
 Adam Vlkanova (Hradec Králové)  Nováček soutěže je ligovým hitem. Hradec Králové se nečekaně dostal do nejlepší šestky, kde si nejprve připsal skalp Slavie a poté uhrál remízu na Spartě. Klíčovým hráčem družiny trenéra Koubka je Adam Vlkanova, který si nahlas říká o velký přestup. Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník prožívá parádní sezonu, během níž dal už osm branek a přidal osm asistencí. Vlkanova se nikam netlačí, zájem o něj ale bude. Údajně ho sledují ve Spartě. 
 Jan Mejdr (Hradec Králové)   Stejně jako Vlkanova patří k lídrům Hradce Králové. Jan Mejdr sice hraje svou první ligovou sezonu, počíná si ale jako zkušený mazák. Šestadvacetiletý pravý bek dal letos jeden gól, připsal si sedm asistencí a už stihl zaujmout elitní ligové kluby. Slavii by se mohl hodit v případě, že by z Edenu odešel Alexander Bah. Ve Spartě by se pak klidně mohl postavit do základní sestavy. 
 David Douděra (Mladá Boleslav)  Přiznejte se, věděli jste o něm před začátkem sezony? David Douděra měl za sebou dva roky v Dukle a další dva v Mladé Boleslavi, do paměti fanoušků se ale moc nezapsal. Letos však hraje v životní formě a hlásí se o velký přestup. Třiadvacetiletý křídelník je jedním z nejproduktivnějších hráčů ligy, na kontě má už deset gólů a čtyři asistence, což z něj dělá hodně žhavé zboží. Údajně si vysloužil zájem Slavie. 
6
Fotogalerie

Ligové komety. 6 hráčů, kteří se v této sezoně přihlásili o lukrativní angažmá

Letošní sezona Fortuna ligy opět “objevila” řadu nových kvalitních fotbalistů. Někteří z nich si nahlas říkají o lukrativní ligové angažmá.

Parádní sezonu hraje třeba Adam Hložek, u něj se to ale čekalo. Šest jiných fotbalistů však letos září tak trochu nečekaně. Vynese jim to posun v kariéře? Jména letošních ligových objevů najdete v následujících kapitolách.  

Pokračování 2 / 7

Ladislav Almási (Baník Ostrava) 

GetFile - 2022-05-06T235441.504.jpg

Baník v zimě přišel o Yiru Sora, kterého koupila Slavia. Ta přitom údajně kroužila taky okolo další zahraniční hvězdy ostravského celku. Hodně nahlas o sobě dává vědět třiadvacetiletý forvard Ladislav Almási, který do Baníku přišel v létě za 11,5 milionů korun. Sázka na něj se Ostravanům vyplatila, Almási letos dal už 16 branek a dostal se i do slovenské reprezentace. Udrží jej v Baníku?

Foto: Profimedia.cz 

Pokračování 3 / 7

Kryštof Daněk (Sigma Olomouc) 

GetFile - 2022-05-06T235542.404.jpg

Devatenáctiletý Kryštof Daněk je hodně žhavým zbožím. Mladý ofenzivní záložník, jenž má na kontě 55 ligových startů, pět branek a čtyři asistence, se totiž dostal jak na radar Slavia, která ho lákala už dříve, tak i Sparty. Dá se čekat, že v létě Sigmu opustí a odejde do Prahy. Zbývá vyřešit, do kterého klubu to bude. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Adam Vlkanova (Hradec Králové) 

GetFile - 2022-05-06T235258.846.jpg

Nováček soutěže je ligovým hitem. Hradec Králové se nečekaně dostal do nejlepší šestky, kde si nejprve připsal skalp Slavie a poté uhrál remízu na Spartě. Klíčovým hráčem družiny trenéra Koubka je Adam Vlkanova, který si nahlas říká o velký přestup. Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník prožívá parádní sezonu, během níž dal už osm branek a přidal osm asistencí. Vlkanova se nikam netlačí, zájem o něj ale bude. Údajně ho sledují ve Spartě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Mejdr (Hradec Králové) 

GetFile - 2022-05-06T235341.397.jpg

Stejně jako Vlkanova patří k lídrům Hradce Králové. Jan Mejdr sice hraje svou první ligovou sezonu, počíná si ale jako zkušený mazák. Šestadvacetiletý pravý bek dal letos jeden gól, připsal si sedm asistencí a už stihl zaujmout elitní ligové kluby. Slavii by se mohl hodit v případě, že by z Edenu odešel Alexander Bah. Ve Spartě by se pak klidně mohl postavit do základní sestavy. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

David Douděra (Mladá Boleslav) 

profimedia-0597461692.jpg

Přiznejte se, věděli jste o něm před začátkem sezony? David Douděra měl za sebou dva roky v Dukle a další dva v Mladé Boleslavi, do paměti fanoušků se ale moc nezapsal. Letos však hraje v životní formě a hlásí se o velký přestup. Třiadvacetiletý křídelník je jedním z nejproduktivnějších hráčů ligy, na kontě má už deset gólů a čtyři asistence, což z něj dělá hodně žhavé zboží. Údajně si vysloužil zájem Slavie. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Ewerton (Mladá Boleslav) 

GetFile - 2022-05-06T235452.537.jpg

Na jednom křídle Mladé Boleslavi září Douděra, na tom druhém operuje Ewerton. Pětadvacetiletý Brazilec působil ve městě automobilů už dříve, tehdy se ale neprosadil. Upozornil na sebe loni v Pardubicích a letos září v Mladé Boleslavi. K deseti trefám přidal už šest nahrávek, bude o něj zájem. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud