Ondřej Kolář  Během podzimu se ve slávistické bráně zabydlel Aleš Mandous, jenž vytlačil Ondřeje Koláře mezi náhradníky. Kolář ale tvrdě maká dál, trenéři sešívaného týmu na něj pějí slova chvály, a tak mu v derby dali šanci. Na jaře byl v akci teprve podruhé, opět ale vychytal čisté konto. Moc práce neměl, působil však ohromně klidně i jistě a co měl, to pochytal. Stane se znovu jedničkou?

Ondřej Kolář
Během podzimu se ve slávistické bráně zabydlel Aleš Mandous, jenž vytlačil Ondřeje Koláře mezi náhradníky. Kolář ale tvrdě maká dál, trenéři sešívaného týmu na něj pějí slova chvály, a tak mu v derby dali šanci. Na jaře byl v akci teprve podruhé, opět ale vychytal čisté konto. Moc práce neměl, působil však ohromně klidně i jistě a co měl, to pochytal. Stane se znovu jedničkou?

 Alexander Bah  Pokud někdo ze Slavie může v létě odejít vstříc lukrativnímu zahraničnímu angažmá, pak je to právě on. Alexander Bah odehrál proti Spartě další parádní partii a znovu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pravý bek z Dánska jednou skvěle našel Sora a poté zase Lingra, který otevřel skóre.
 David Hovorka  Kvůli vážnému zranění nehrál dlouhých třináct měsíců. Vrátil se v nejtěžší možné situaci a nastoupil v derby, rychle si však vzpomněl na své předešlé výkony a patřil k nejvýraznějším postavám derby. David Hovorka dirigoval své spoluhráče a hodně vedle něj vyrostl i Aiham Ousou. Hovorkův comeback sešívané nakopl, na hřišti byl králem.
 David Jurásek  Ligu začal hrát až v této sezoně, první starty sbíral v Mladé Boleslavi a už v zimě se přesunul do Slavie. Jan Bořil je dlouhodobě zraněný, Oscar byl v úvodu jara mimo hru kvůli karetnímu trestu, a tak David Jurásek šel rovnou do akce. Jednadvacetiletý bek se však nezalekl a rychle se stal jednou z opor. V derby vymazal hostujícího Lukáše Haraslína, sám pálil do tyče a pak ještě parádně vyslal Stanislava Tecla.
 Ondřej Lingr  Slavia v zimě přišla o Nicolae Stancia, má však Ondřeje Lingra! Bývalý karvinský univerzál zraje jako víno a v derby dal už svůj jedenáctý gól v sezoně. Proti Spartě se trefil už potřetí, potom ještě skvěle našel Sora. Třiadvacetiletý Lingr hraje v reprezentační formě.
5
Fotogalerie

Lingr zraje pro reprezentaci, Hovorka je král. 5 hráčů Slavie, kteří řídili výhru nad Spartou

Nedělní derby ovládla Slavia. Sešívaní doma porazili Spartu 2:0 a svého rivala nejspíš dostali ze hry o titul. Sami přitom odehráli velmi dobrý zápas.

Slavia měla Spartě co vracet. Sešívaní však náročný úkol zvládli a nedělní derby bylo jasně v jejich režii. Domácí odehráli velmi dobrý zápas a slaví zasloužené vítězství. Jména pěti hráčů Slavie, které lze označit za krále derby, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář

profimedia-0664074551.jpg

Během podzimu se ve slávistické bráně zabydlel Aleš Mandous, jenž vytlačil Ondřeje Koláře mezi náhradníky. Kolář ale tvrdě maká dál, trenéři sešívaného týmu na něj pějí slova chvály, a tak mu v derby dali šanci. Na jaře byl v akci teprve podruhé, opět ale vychytal čisté konto. Moc práce neměl, působil však ohromně klidně i jistě a co měl, to pochytal. Stane se znovu jedničkou?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Alexander Bah

GetFile - 2022-03-07T105115.582.jpg

Pokud někdo ze Slavie může v létě odejít vstříc lukrativnímu zahraničnímu angažmá, pak je to právě on. Alexander Bah odehrál proti Spartě další parádní partii a znovu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pravý bek z Dánska jednou skvěle našel Sora a poté zase Lingra, který otevřel skóre.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Hovorka

profimedia-0587502862.jpg

Kvůli vážnému zranění nehrál dlouhých třináct měsíců. Vrátil se v nejtěžší možné situaci a nastoupil v derby, rychle si však vzpomněl na své předešlé výkony a patřil k nejvýraznějším postavám derby. David Hovorka dirigoval své spoluhráče a hodně vedle něj vyrostl i Aiham Ousou. Hovorkův comeback sešívané nakopl, na hřišti byl králem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Jurásek

profimedia-0666631827.jpg

Ligu začal hrát až v této sezoně, první starty sbíral v Mladé Boleslavi a už v zimě se přesunul do Slavie. Jan Bořil je dlouhodobě zraněný, Oscar byl v úvodu jara mimo hru kvůli karetnímu trestu, a tak David Jurásek šel rovnou do akce. Jednadvacetiletý bek se však nezalekl a rychle se stal jednou z opor. V derby vymazal hostujícího Lukáše Haraslína, sám pálil do tyče a pak ještě parádně vyslal Stanislava Tecla.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Lingr

profimedia-0658326395.jpg

Slavia v zimě přišla o Nicolae Stancia, má však Ondřeje Lingra! Bývalý karvinský univerzál zraje jako víno a v derby dal už svůj jedenáctý gól v sezoně. Proti Spartě se trefil už potřetí, potom ještě skvěle našel Sora. Třiadvacetiletý Lingr hraje v reprezentační formě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud