ZOH 2006 (Turín) – bronz  Po olympiádě v Naganu byli čeští fanoušci namlsaní a toužili po další medaili. V Salt Lake City to ale nevyšlo. Ani v Turíně se situace nevyvíjela dobře, Češi v základní skupině tápali a dokázali porazit jen Italy a Němce. Ve čtvrtfinále tým okolo Jaromíra Jágra, Roberta Langa či Milana Hejduka narazil na rozjeté Slováky, kteří vyhráli svou skupinu, a uspěl. Po výsledku 3:1 postoupil mezi kvarteto nejlepších. V semifinále Češi nestačili na Švédy a prohráli 3:7, v boji o bronz si ale spravili náladu a vybojovali na úkor Ruska cenný kov.

ZOH 2006 (Turín) – bronz
Po olympiádě v Naganu byli čeští fanoušci namlsaní a toužili po další medaili. V Salt Lake City to ale nevyšlo. Ani v Turíně se situace nevyvíjela dobře, Češi v základní skupině tápali a dokázali porazit jen Italy a Němce. Ve čtvrtfinále tým okolo Jaromíra Jágra, Roberta Langa či Milana Hejduka narazil na rozjeté Slováky, kteří vyhráli svou skupinu, a uspěl. Po výsledku 3:1 postoupil mezi kvarteto nejlepších. V semifinále Češi nestačili na Švédy a prohráli 3:7, v boji o bronz si ale spravili náladu a vybojovali na úkor Ruska cenný kov.

Lojzo, díky! Připomeňte si 4 medailové úspěchy kouče Hadamczika u hokejové reprezentace

Po neúspěchu na olympiádě v Soči odešel od kormidla české hokejové reprezentace trenér Alois Hadamczik a splnil tehdejší přání většiny hokejového národa, který si žádal jeho hlavu. Bylo by ale chybou, kdybychom zapomínali na úspěchy, které na lavičce českého týmu dokázal.

Čeští hokejisté vyhráli v roce 2005 mistrovství světa v Rakousku, po kterém vystřídal na postu trenéra národního týmu Vladimíra Růžičku Alois Hadamczik. Na lavičce vydržel do roku 2008, pak jej znovu nahradil Růžička, který po neúspěchu ve Vancouveru triumfoval na světovém šampionátu v Německu a opět přenechal místo Hadamczikovi.

Bývalý trenér Vítkovic nebo Sparty ale po blamáži v Soči a následném obrovském tlaku rezignoval. Není však fér házet na něj pouze špínu. V následujících kapitolách si můžete připomenout Hadamczikovy největší, tedy medailové, reprezentační úspěchy.

Pokračování 2 / 5

ZOH 2006 (Turín) – bronz

ČR - SR Turín.jpg

Po olympiádě v Naganu byli čeští fanoušci namlsaní a toužili po další medaili. V Salt Lake City to ale nevyšlo. Ani v Turíně se situace nevyvíjela dobře, Češi v základní skupině tápali a dokázali porazit jen Italy a Němce.

Ve čtvrtfinále tým okolo Jaromíra Jágra, Roberta Langa či Milana Hejduka narazil na rozjeté Slováky, kteří vyhráli svou skupinu, a uspěl. Po výsledku 3:1 postoupil mezi kvarteto nejlepších. V semifinále Češi nestačili na Švédy a prohráli 3:7, v boji o bronz si ale spravili náladu a vybojovali na úkor Ruska cenný kov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

MS 2006 (Lotyško) – stříbro

ČR Riga.jpg

Rok 2006 byl pro český hokej úspěšný. Tým Aloise Hadamczika nevstupoval do historicky prvního světového šampionátu v Lotyšku v roli favorita, nakonec ale sahal po zlatu.

V úvodu se sice parta okolo Milana Hniličky, Tomáše Kaberleho, Davida Výborného či Tomáše Plekance trápila, uhrála remízu s domácími a jen těsně porazila Slovince, pak ale zabrala v osmifinálové skupině, ve čtvrtfinále udolala v nájezdech Rusko, v semifinále 3:1 Finsko a rázem hrála o zlato. V boji o titul sice dominovala reprezentace Tre Kronor, šampionát byl ale hodnocen jako úspěšný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

MS 2011 (Slovensko) – bronz

ČR - RUS 2012.jpg

Světový šampionát, který v roce 2011 hostila Bratislava a Košice, byl pro české hokejisty a fanoušky hodně vydařený. Zároveň je ale pravdou, že tým vedený Tomášem Plekancem, Jaromírem Jágrem, Patrikem Eliášem či Ondřejem Pavelcem pomýšlel ještě výš.

Základní i osmifinálovou skupinu zvládl Hadamczikův soubor bez ztráty kytičky, ve čtvrtfinále porazil 4:0 USA, v semifinále ale nestačil na Švédy. O bronz se Češi utkali s Ruskem a zásluhou hattricku Romana Červenky vyhráli 7:4.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

MS 2012 (Finsko a Švédsko) – bronz

ČR - SR Helsinky 2.jpg

Poslední cenný kov pod vedením Aloise Hadamczika vybojoval tuzemský výběr na světovém šampionátu v roce 2012, který společně s Finskem hostilo Švédsko. Právě soubor Tre Kronor vyřadil český tým ve čtvrtfinále a nejspíš už se viděl v boji o zlato.

Jenže v semifinále se Čechům postavili rozjetí Slováci, kteří šli po výhře 3:1 dál. Tým vedený kapitánem Plekancem, ve kterém byl i David Krejčí, Aleš Hemský či Petr Nedvěd nakonec zabral a v bitvě o bronz porazil domácí Suomi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud