Loučení s veterány. Tři zkušení hráči, kteří v létě odešli z Baníku

Kádr Baníku se během léta hodně proměnil. Postupně v něm skončili i tři zkušení hráči.

Baník byl na přestupovém trhu aktivní. Kouč Pavel Hapal přivítal několik nových posil, jiní hráči už ale v Ostravě nepokračují. V Baníku se rozloučili i se třemi veterány. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Jan Laštůvka

Bez názvu2.jpg

V Baníku toho zažil opravdu hodně. V roce 2004 získal s týmem titul, po kterém odešel chytat na Ukrajinu. Do Ostravy se vrátil v průběhu ročníku 2017/18 po nevydařeném půlroce ve Slavii a v Baníku se stal ihned zase oporou. Dlouhá léta byl neotřesitelnou jedničkou a na ruku navlékl i kapitánskou pásku. V kubu měl platnou smlouvu, v květnu se ale dozvěděl, že v Baníku končí. Nové angažmá si jednačtyřicetiletý veterán zatím nenašel, ukončí kariéru?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jiří Fleišman

Jiří Fleišman 23.jpg

V říjnu mu bude 39 let, díky svému fyzickému fondu ale mladším hravě stačí. Ještě v minulé sezoně hrál Jiří Fleišman za Baník pravidelně a patřil k oporám týmu. Letos se ale v lize na plac ještě nedostal a ve středu odešel do nedaleké Karviné, která jej získala na hostování. Do Baníku přišel zkušený krajní bek v průběhu sezony 2017/18 z Liberce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Nemanja Kuzmanovič

Nemanja Kuzmanovič 23 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V Baníku na jaře skončil i čtyřiatřicetiletý Nemanja Kuzmanovič. Srbský ofenzivní univerzál přišel do Ostravy v rozehrané sezoně 2018/19 z konkurenční Opavy a v Baníku se zařadil mezi opory. Patřil k oblíbencům fanoušků, ještě loni dal tři branky a přidal sedm nahrávek. V červenci zamířil do kyperského celku Nea Salamina.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud