Jan Kolář – 20 zápasů.  Dvaatřicetiletý bek znovu patřil k pilířům zadních řad národního týmu. Za ten letos odehrál dvacet zápasů, dal jeden gól a přidal pět nahrávek. Na šampionátu sice občas trochu nestíhal, přesto sezonu v reprezentaci končil s kladnou bilancí +12. Foto: Profimedia.cz
 Petr Zámorský – 20 zápasů.  Startoval už na mistrovství světa v roce 2014, na další šampionát si ale musel pět let počkat. V Bratislavě šestadvacetiletý bek Hradce Králové odehrál pět zápasů a připsal si jednu gólovou asistenci. Předtím odehrál za národní tým dalších 15 duelů, v nichž dal i jeden gól a přidal pět nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 David Musil – 21 zápasů . Byl jedním z překvapení konečné nominace na mistrovství světa. Šestadvacetiletý bek, který má na kontě i čtyři zápasy v NHL, ale na šampionátu rozhodně nepropadl. Extraligový šampion s Třincem si v 21 startech v reprezentaci připsal dvě gólové nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Zohorna – 22 zápasů.  Patří ke stálicím národního mužstva a své místo si vybojoval i v týmu, který bojoval v Bratislavě. Tomáš Zohorna dal na turnaji jeden gól, tím však pouze mírnil semifinálovou porážku 1:5 s Kanadou. Celkově dal letos v reprezentaci tři branky a přidal stejný počet přihrávek. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Mají toho dost. 7 hráčů, kteří letos v reprezentaci odehráli alespoň dvacet zápasů

Letošní reprezentační sezona byla dlouhá. Někteří hráči za národní tým dokázali odehrát i více než dvacet zápasů.

Vysněná medaile byla blízko, národní tým na ni ale nakonec v Bratislavě nedosáhl. Teď si hráči zaslouží dovolenou, někteří totiž během celého roku odehráli v reprezentaci i dvacet a více zápasů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Michal Řepík – 20 zápasů

Michal Řepík MS 2019.jpg

Před startem světového šampionátu se znovu pohyboval na hraně, do Bratislavy ale jel a znovu nezklamal. Michal Řepík prožil bodově úspěšný šampionát a vstřelil na něm čtyři góly. Celkově letos za reprezentaci odehrál dvacet zápasů, v nichž posbíral 12 (7+5) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jan Kolář – 20 zápasů

Jan Kolář MS 2019.jpg

Dvaatřicetiletý bek znovu patřil k pilířům zadních řad národního týmu. Za ten letos odehrál dvacet zápasů, dal jeden gól a přidal pět nahrávek. Na šampionátu sice občas trochu nestíhal, přesto sezonu v reprezentaci končil s kladnou bilancí +12.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Petr Zámorský – 20 zápasů

Petr Zámorský ČR 19.jpg

Startoval už na mistrovství světa v roce 2014, na další šampionát si ale musel pět let počkat. V Bratislavě šestadvacetiletý bek Hradce Králové odehrál pět zápasů a připsal si jednu gólovou asistenci. Předtím odehrál za národní tým dalších 15 duelů, v nichž dal i jeden gól a přidal pět nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

David Musil – 21 zápasů

David Musil ČR 19.jpg

Byl jedním z překvapení konečné nominace na mistrovství světa. Šestadvacetiletý bek, který má na kontě i čtyři zápasy v NHL, ale na šampionátu rozhodně nepropadl. Extraligový šampion s Třincem si v 21 startech v reprezentaci připsal dvě gólové nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Tomáš Zohorna – 22 zápasů

Tomáš Zohorna MS 2019.jpg

Patří ke stálicím národního mužstva a své místo si vybojoval i v týmu, který bojoval v Bratislavě. Tomáš Zohorna dal na turnaji jeden gól, tím však pouze mírnil semifinálovou porážku 1:5 s Kanadou. Celkově dal letos v reprezentaci tři branky a přidal stejný počet přihrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Dominik Kubalík – 24 zápasů

Dominik Kubalík ČR 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Vyhrál kanadské bodování švýcarské ligy a parádní formu měl celý rok i v reprezentaci. Dominik Kubalík za ni odehrál 24 duelů a s 23 (15+8) body byl i jejím nejproduktivnějším hráčem. V Bratislavě dal šest branek, přidal i šest asistencí a bylo by velkým překvapením, kdyby jeho další kroky nenabraly směr NHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Hynek Zohorna – 25 zápasů

Hynek Zohorna ČR 19.jpg

Nejvíc zápasů v reprezentaci letos odehrál Hynek Zohorna. Osmadvacetiletý útočník objel všechny turnaje Euro Hockey Tour a nakonec si také vybojoval pozvánku na své premiérové mistrovství světa. V Bratislavě odehrál osm zápasů, bodově se ale neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud