Matouškovi předchůdci. Za kolik milionů Příbram prodala své klenoty?

Jan Matoušek zamířil do Slavie, která za příbramský klenot zaplatila 40 milionů korun a udělala z něj nejdražšího hráče, který kdy přestoupil mezi dvěma tuzemskými kluby.

Bez názvu.jpg

Příbram nepatří mezi elitní ligové kluby, ovšem co se týká výchovy talentů, v té byla vždy na špici. Dvacetiletý Jan Matoušek, který se stal čerstvou posilou Slavie, je toho důkazem. Za jaké částky podle portálu transfermarkt.de odcházeli jeho předchůdci? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Mišůn – cca 35,1 mil. korun

Milan Mišůn Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Je to už osm let, co tehdy osmnáctiletý obránce odešel do Celticu. Ten za něj Příbrami zaplatil okolo 35 milionů korun. Talentovaný bek se ale ve slavném skotském klubu příliš neprosadil, po návratu domů to zkoušel v Plzni, Jablonci, Jihlavě a v létě zamířil do Sokolova.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Wágner – cca 20 mil. korun

Wágner.jpg

Současný karvinský útočník podepsal v roce 2012 smlouvu s Plzní, za kterého Příbram získala okolo 20 milionů korun. Osmadvacetiletý útočník dal sice památný gól v Lize mistrů do sítě CSKA Moskva a zajistil Viktorce účast v jarních bojích Evropské ligy, do kádru Pavla Vrby se ale natrvalo neprosadil. Po dvou letech od svého příchodu zamířil do Mladé Boleslavi, působil také v Jablonci a teď hraje na východě republiky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Antonín Fantiš – cca 19,5 mil. korun

Antonín Fantiš Příbram Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Celtic se v roce 2008 nezajímal jen o Mišůna, ale do svých řad lákal také Antonína Fantiše, kterému v té době bylo 16 let. Talentovaný útočník z Příbrami odešel o dva roky později, místo Celticu ale zvolil ostravský Baník, kde se měl stát náhradou za Matěje Vydru. V Ostravě si od něj ale slibovali víc, působil také v Jablonci, Zlíně a nyní je zpět v Příbrami.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Václav Černý – cca 19,5 mil. korun

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Platil za největší talent českého fotbalu, jeho kariéru ale přibrzdilo menší vytížení v Ajaxu a taky zranění, ze kterého se stále léčí. Dvacetiletý Václav Černý zamířil do Nizozemska už v roce 2014 a po dvou letech se přesunul do prvního týmu Ajaxu. V nejvyšší soutěži si dosud připsal 16 startů, ve kterých dal jeden gól a přidal tři nahrávky. Příbram za něj získala okolo 19,5 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Dominik Mašek – cca 3,9 mil. korun

Dominik Mašek 2.jpg

Bylo mu 15 let a 322 dní, když v roce 2011 debutoval v dresu Příbrami a stal se nejmladším hráčem v ligové historii. Krátce na to zamířil do Hamburku, který za něj podle portálu transfermarkt.de zaplatil necelé čtyři miliony korun, jenže v bundelsigovém klubu se příliš neprosadil. Zkoušel to také v Nizozemsku a před dvěma lety posílil Bohemians 1905.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud