Pavel Francouz  Loni oslavil s Coloradem zisk Stanley Cupu, v letošním ročníku NHL ale zasáhl jen do 16 zápasů. Avalanche tentokrát vypadli z play-off brzy, Pavel Francouz však na šampionát nepřijel. Místo něj dostali přednost Karel Vejmelka, Šimon Hrubec a Marek Langhamer.

Pavel Francouz
Loni oslavil s Coloradem zisk Stanley Cupu, v letošním ročníku NHL ale zasáhl jen do 16 zápasů. Avalanche tentokrát vypadli z play-off brzy, Pavel Francouz však na šampionát nepřijel. Místo něj dostali přednost Karel Vejmelka, Šimon Hrubec a Marek Langhamer.

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Hokejová reprezentace letos stála o řadu posil z NHL, zpoza Atlantiku ale přilétla spousta omluvenek. Další hráče „zavrhli“ stavitelé národního týmu.

Český tým má na šampionátu v Rize Karla Vejmelku, Jakuba Zbořila nebo Dominika Kubalíka. V akci mohly být i další posily z NHL, trenér Kari Jalonen je ale nevzal. O kom je řeč? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Pavel Francouz

Pavel Francouz Colorado.jpg

Loni oslavil s Coloradem zisk Stanley Cupu, v letošním ročníku NHL ale zasáhl jen do 16 zápasů. Avalanche tentokrát vypadli z play-off brzy, Pavel Francouz však na šampionát nepřijel. Místo něj dostali přednost Karel Vejmelka, Šimon Hrubec a Marek Langhamer.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Stanislav Svozil

Stanislav Svozil Columbus.jpg

Kapitán české stříbrné dvacítky z posledního světového šampionátu letos debutoval v NHL a odehrál dva zápasy za Columbus. Pak se přijel rvát o mistrovství světa, v kempu ale vydržel jen pár dnů. Odehrál přípravný zápas proti Rakousku, pak jej ale kouč Jalonen z kádru vyřadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Vrána

Jakub Vrána St. Louis.jpg

V průběhu sezony bojoval s osobními problémy, potom zase o prostor v Detroitu. Vše vyřešil až odchod do St. Louis, kde znovu ožil. Jakub Vrána se dostal do parádní formy a chtěl pomoct i na mistrovství světa. Trenér Kari Jalonen mu ovšem dal volno, aby si po náročné sezoně pořádně odpočinul. V Rize by se přitom hodil jako sůl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Lauko

Jakub Lauko Boston 22.jpg

Český tým provází zdravotní problémy. V Rize dohráli dva klíčoví útočníci Filip Chytil s Lukášem Sedlákem, místo nichž Jalonen a spol. hledali náhradu. Nakonec ukázal na Radana Lence s Radimem Zohornou. O slovo se na sociálních sítích přihlásil i Jakub Lauko, jenž ve své první sezoně v NHL odehrál za Boston celkem 26 zápasů, ve kterých posbíral osm bodů. Trenéři ho ale nevzali.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud