Arsenal: Mick Jagger (zpěvák skupiny Rolling Stones)  Román Nicka Hornbyho „Fotbalové opojení“ oslavuje věrnost Arsenalu a je možná nejlepší knížkou o sportovním fandění, která kdy vyšla. Když budete fandit Arsenalu, nemusíte si dělat starosti se sestupem. Klub hraje v nejvyšší soutěži nepřetržitě od roku 1919. Arsenal býval dělnickým klubem, ale už to neplatí. V minulosti hrávalo mužstvo na stařičkém stadionu Highbury, dnes má supermoderní arénu a zároveň nejvyšší ceny vstupenek v Premier League. Mezi nejslavnější fanoušky patří lídr legendární kapely Rolling Stones Mick Jagger, Kanonýrům však fandí také princ Harry či americký herec Matt Damon.

Arsenal: Mick Jagger (zpěvák skupiny Rolling Stones)
Román Nicka Hornbyho „Fotbalové opojení“ oslavuje věrnost Arsenalu a je možná nejlepší knížkou o sportovním fandění, která kdy vyšla. Když budete fandit Arsenalu, nemusíte si dělat starosti se sestupem. Klub hraje v nejvyšší soutěži nepřetržitě od roku 1919. Arsenal býval dělnickým klubem, ale už to neplatí. V minulosti hrávalo mužstvo na stařičkém stadionu Highbury, dnes má supermoderní arénu a zároveň nejvyšší ceny vstupenek v Premier League. Mezi nejslavnější fanoušky patří lídr legendární kapely Rolling Stones Mick Jagger, Kanonýrům však fandí také princ Harry či americký herec Matt Damon.

 Aston Villa: princ William  Klub z Birminghamu má úžasnou historii, která se začala psát v roce 1874, a obrovskou základnu fanoušků. Mezi nimi najdeme většinu členů kapely Black Sabbath, herce Davida Bradleyho a Toma Hankse či bývalého britského premiéra Davida Camerona. Největší celebritou je však princ William. Aston Villa sedmkrát vyhrála anglickou ligu a jednou Pohár UEFA a Superpohár.
 Bournemouth: Michael B. Jordan (americký herec)  Bournemouth je malým klubem, takže najít nejslavnějšího fanouška není jednoduché. Nakonec by jím mohl být americký herec Michael B. Jordan. V roce 2023 se stal spolumajitelem oddílu, takže kromě finančního zájmu na dobrých výsledcích týmu má zcela jistě i srdce fanouška, Když se stal spoluvlastníkem klubu, řekl v Graham Norton Show v televizi BBC: „Je to šílené a úžasné zároveň. Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl investovat do Bournemothu, je fakt, že má obrovský potenciál. Jsem z toho nadšený. Mužstvo je skvělé.“
 Brentford: Greg Dyke (bývalý generální ředitel BBC a anglické Fotbalové asociace)  Mezi fanoušky Brentfordu najdeme řadu pozoruhodných jmen. Je mezi nimi někdejší generální ředitel BBC Greg Dyke nebo bývalá moderátorka kanálu Sky Sports Natalie Sawyerová. Mezi příznivce patřil v minulosti i Phil Collins, než dostal permanentku na zápasy Queens Park Rangers. Na tribunách lze poměrně často vidět hudebníky Richarda Archera z kapely Hard  Fi a Adama Devlina ze skupiny The Bluetones, nebo herce Deana Gaffneyho.
 Brighton and Hove Albion: Norman Cook alias Fatboy Slim (hudebník)  Když se hovoří o nejslavnějším fanouškovi Brightonu, pak padá jméno Normana Cooka. Že vám nic neříká? A co takhle Fatboy Slim? To už je zřejmě jiná písnička. Mezi další známé fanoušky „Racků“ se může počítat také Simon Cowell - herec, podnikatel, producent a výkonný ředitel. Byl členem poroty v britských televizních talentových soutěžích Pop Idol, The X Factor UK a Britain´s Got Talent.
20
Fotogalerie

Mick Jagger, Usain Bolt a další známé tváře. Nejslavnější fanoušci každého klubu z anglické Premier League

Jednou fanouškem, vždycky fanouškem. Tak nějak by to mělo být, a často také je. Kdo srdcem přilne k nějakému klubu, většinou už u něj taky zůstane. A netýká se to jen sportovních příznivců z řad plebejců, ale platí to i pro světoznámé celebrity.

Aktuální sezona nejkvalitnější a nejsledovanější fotbalové soutěže na planetě – anglické Premier League – se blíží k vyvrcholení. Stovky milionů fanoušků na celém světě s napětím sledují zápolení svého oblíbeného týmu. Mezi nimi je i řada slavných osobností, které se hrdě hlásí k tomu či onomu klubu.

V následujících kapitolách najdete známé persony z celého světa, jež jsou (mnohdy vášnivými) fanoušky anglických fotbalových celků, které hrají Premier League v sezoně 2023/24.

Pokračování 2 / 21

Arsenal: Mick Jagger (zpěvák skupiny Rolling Stones)

Arsenal - Mick Jagger (2).jpg

Román Nicka Hornbyho „Fotbalové opojení“ oslavuje věrnost Arsenalu a je možná nejlepší knížkou o sportovním fandění, která kdy vyšla. Když budete fandit Arsenalu, nemusíte si dělat starosti se sestupem. Klub hraje v nejvyšší soutěži nepřetržitě od roku 1919.

Arsenal býval dělnickým klubem, ale už to neplatí. V minulosti hrávalo mužstvo na stařičkém stadionu Highbury, dnes má supermoderní arénu a zároveň nejvyšší ceny vstupenek v Premier League. Mezi nejslavnější fanoušky patří lídr legendární kapely Rolling Stones Mick Jagger, Kanonýrům však fandí také princ Harry či americký herec Matt Damon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 21

Aston Villa: princ William

Aston Villa - princ William.jpg

Klub z Birminghamu má úžasnou historii, která se začala psát v roce 1874, a obrovskou základnu fanoušků. Mezi nimi najdeme většinu členů kapely Black Sabbath, herce Davida Bradleyho a Toma Hankse či bývalého britského premiéra Davida Camerona. Největší celebritou je však princ William. Aston Villa sedmkrát vyhrála anglickou ligu a jednou Pohár UEFA a Superpohár.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 21

Bournemouth: Michael B. Jordan (americký herec)

Bournemouth - Michael B. Jordan.jpg

Bournemouth je malým klubem, takže najít nejslavnějšího fanouška není jednoduché. Nakonec by jím mohl být americký herec Michael B. Jordan. V roce 2023 se stal spolumajitelem oddílu, takže kromě finančního zájmu na dobrých výsledcích týmu má zcela jistě i srdce fanouška, Když se stal spoluvlastníkem klubu, řekl v Graham Norton Show v televizi BBC: „Je to šílené a úžasné zároveň. Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl investovat do Bournemothu, je fakt, že má obrovský potenciál. Jsem z toho nadšený. Mužstvo je skvělé.“

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 21

Brentford: Greg Dyke (bývalý generální ředitel BBC a anglické Fotbalové asociace)

Brentford - Greg Dyke.jpg

Mezi fanoušky Brentfordu najdeme řadu pozoruhodných jmen. Je mezi nimi někdejší generální ředitel BBC Greg Dyke nebo bývalá moderátorka kanálu Sky Sports Natalie Sawyerová. Mezi příznivce patřil v minulosti i Phil Collins, než dostal permanentku na zápasy Queens Park Rangers. Na tribunách lze poměrně často vidět hudebníky Richarda Archera z kapely Hard  Fi a Adama Devlina ze skupiny The Bluetones, nebo herce Deana Gaffneyho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 21

Brighton and Hove Albion: Norman Cook alias Fatboy Slim (hudebník)

Brighton - Fatboy Slim.jpg

Když se hovoří o nejslavnějším fanouškovi Brightonu, pak padá jméno Normana Cooka. Že vám nic neříká? A co takhle Fatboy Slim? To už je zřejmě jiná písnička. Mezi další známé fanoušky „Racků“ se může počítat také Simon Cowell - herec, podnikatel, producent a výkonný ředitel. Byl členem poroty v britských televizních talentových soutěžích Pop Idol, The X Factor UK a Britain's Got Talent.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 21

Burnley: Snoop Dogg (americký rapper)

Burnley - Soop Dogg.jpg

Kdybyste se někdy ocitli na stadionu Turf Moor, kde hraje domácí zápasy celek Burnley, pak byste na tribuně mohli třeba zahlédnout amerického rappera Snoopy Dogga. A v minulosti nedaleko od něho mohl sedět dokonce i princ (nyní král) Karel, který je také fanouškem místního týmu. Vášnivým příznivcem Burnley je také bývalý poradce premiéra Tonyho Blaira Alastair Campbell.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 21

Crystal Palace: Liam Neeson (britský herec)

Crystal Palace - Liam Neeson.jpg

Bývalý předseda Crystal Palace byl kdysi šokován, když mu zavolala herecká hvězda z Schindlerova seznamu či Star Wars Liam Neeson, a požádala ho o vstupenky do Selhurst Parku. A na tribuně se objevuje irsko-britský herec dodnes.

Komička Eddie Izzardová kdysi prohlásila: „Všechno, co opravdu chci, je, aby fotbalisté Crystal Palace od nynějška až do konce věků vyhráli každý zápas – to je vše.“ Mezi fanoušky klubu patří také angličtí herci Bill Nighy, James Buckley a Simon Bird a také politik Nigel Farage.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 21

Everton: Paul McCartney (bývalý člen skupiny Beatles)

Everton - Paul McCartney.jpg

Pokud máte rádi Beatles, ale není vám sympatický slavnější liverpoolský klub, pak je pro vás Everton jednoznačnou volbou číslo jedna. Nejslavnějším příznivcem tohoto celku je bezpochyby Paul McCartney, který mu fandí od dětství. Jednou však přiznal, že vzhledem ke svému vztahu k městu podporuje i Liverpool.

Dalším ze slavných tváří, které se netají sympatiemi k Evertonu, je herec Sylvester Stallone, dále bývalý boxer Tony Bellew a někdejší slavný tenista John McEnroe. Ze slavných žen patří mezi příznivce klubu herečka Judy Denchová známá z Bondovek jako „M“. S manželem a synem jsou patrony charitativní organizace „Everton in the Community“.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 21

Fulham: Hugh Grant (britský herec)

Fulham - Hugh Grant.jpg

Fulham má fantastický starý stadion, před kterým stojí socha Michaela Jacksona. To už je dost dobrý důvod, proč fandit právě tomuto klubu, nebo ne? Na druhou stranu nikdy nevyhrál anglický titul a letos ho zcela jistě zase nevyhraje. Fulham nikdy nevyhrál ani FA Cup a letos ho určitě zase nevyhraje.

Kdo tedy může fandit klubu, který ve své dlouhé historii vyhrál jen jedinou trofej (v roce 2002 Intertoto Cup)? Divili byste se, ale najde dost slavných lidí, kteří to dělají. Například australská herečka Margot Robbie, která si zahrála v kasovním trháku Vlk z Wall Streetu. Její náklonnost k Fulhamu má kořeny u manžela, filmového producenta Toma Ackerleyho, jenž je velkým fanouškem klubu. Ještě slavnějším příznivcem Fulhamu je však britský herec Hugh Grant.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 21

Chelsea: Will Ferrell (americký herec)

Chelsea - Will Ferrell.jpg

Chelsea je úspěšným londýnským velkoklubem, není tedy divu, že mančaft v modrých dresech podporuje řada známých tváří. Najdeme mezi nimi anglickou herečku Natalii Dormerovou, motoristického experta Jeremyho Clarksona, hudebníka Marka Ronsona, zpěvačku Ellie Gouldingovou, nejslavnějšího kuchaře světa Gordona Ramseyho, modelku Caru Delevigneovou či zpěváka kapely Gorilazz Damona Albarna. Nejslavnějším jménem je však bezesporu americký komik a herec Will Ferell, který je nyní spoluvlastníkem fotbalového klubu Los Angeles FC.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 21

Liverpool: Daniel Craig (britský herec)

Liverpool - Daniel Craig.jpg

Když tribuny na stadionu Anfield Road zpívají hymnu „You’ll Never Walk Alone“, máte na těle husí kůži. Pokud ne, nejspíš jste mrtví.

Liverpool je jedním z nejslavnějších klubů na světě a tomu odpovídá i počet známých jmen, které se řadí mezi jeho podporovatele. V minulosti k nim patřil například jihoafrický prezident Nelson Mandela, nyní mezi nimi najdeme herce Angelinu Jolieovou a Samuela L. Jacksona či basketbalistu LeBrona Jamese.

Nejslavnějším a zároveň nejcharismatičtějším fanouškem Reds je ale představitel Jamese Bonda, herec Daniel Craig. Když se v minulosti setkal s hráči jako je Sadio Mané nebo Mohamed Salah, vypadal, že je jimi skutečně ohromen, což je u člověka „s povolením zabíjet“ poměrně působivé.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 21

Luton Town: Alastair Cook (britský kriketista)

Luton Town - Alastair Cook.jpg

Luton je malý klub, který hraje svou první sezonu mezi anglickou fotbalovou elitou, takže není snadné najít nějakou celebritu, která by mu fandila. Kritéria by však mohl splňovat bývalý profesionální kriketový hráč Alastair Cook. Když v minulém ročníku Luton uspěl v play-off a postoupil do Premier League, Cook po bouřlivé noci plné oslav řekl: „Pro mne, jakou fanouška Lutonu, to byla jedna z nejlepších nocí v životě. Nikdy jsem nezažil takovou atmosféru. Jsem rád, že jsem měl to štěstí to zažít. Do Lutonu jsem se přiženil, rodina mé manželky je obrovským příznivcem tohoto klubu a já jsem se tím taky nakazil.“

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 14 / 21

Manchester City: Liam Gallagher (britský hudebník)

Manchester City - Liam Gallagher.jpg

Manchester City má 144 let dlouhou tradici a v současnosti i téměř neomezené množství peněz. Arabský šejk Mansour utrácí za špičkové hráče víc než kterýkoli jiný anglický oddíl. Arabští vlastníci klubu si z něj vytvořili výkladní skříň a marketingový nástroj, který má očistit špinavou pověst represivního režimu ve Spojených arabských emirátech. Přesto nemají o (slavné) fanoušky nouzi.

Mezi příznivci najdeme například multiinstrumentalistu Johnnyho Marra, který hrával v kapele The Smits, klávesistu Ricka Wakemana ze skupiny Yes, herec Timothy Dalton, který jeden čas ztvárňoval roli Jamese Bonda, Nejznámějšími podporovateli Citizens jsou však bratři Gallagherové – Noel a Liam – ze skupiny Oasis.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 15 / 21

Manchester United: Usain Bolt (bývalý sprinter, světový rekordman)

Manchester United - Usain Bolt.jpg

Manchester United má údajně nejvíc fanoušků na světě. Klub má tradici, slavnou minulost, je bohatý a donedávna získával jednu trofej za druhou. Byl to tým Bobbyho Charltona, Erica Cantony, Davida Beckhama, ale také trenéra Alexe Fergusona. Není tedy překvapivé, že takové celebrity jako Floyd Mayweather, Megan Foxová, Justin Timberlake či Steve Coogan jsou všichni Rudí ďáblové. Ale kdo je nejslavnější? Golfista Rory McIlroy? Režisér a producent Danny Boyle? Herec a hudebník John Simm? Nebo dokonce severokorejský vůdce Kim Čong-un (nesmějte se, vážně fandí Manchesteru United).

Možná, že titul nejvěhlasnějšího příznivce Red Devils si zaslouží Usain Bolt – svého času nejrychlejší muž světa, o němž se jednu dobu psalo, že by po skončení atletické kariéry mohl na Old Trafford dokonce hrát fotbal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 16 / 21

Newcastle United: Sting (britský hudebník)

Newcastle United - Sting.jpg

V Newcastllu odjakživa hrávali „zlí hoši“ anglické nejvyšší soutěže. A holky přece mají rády zlé chlapce, ne? To je dost pádný důvod, proč fandit Strakám. Klub má dlouhou historii, vždycky hrával poměrně drsný ostrovní fotbal a má vášnivé příznivce, mezi něž se řadí například ex-premiér Tony Blair, zpěvačka Cheryl Cole nebo herec Brian Blessed. Tím nejslavnějším je ale zřejmě bývalý člen legendární kapely The Police a multiinstrumentalista Sting.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 17 / 21

Nottingham Forest: Carl Froch (bývalý profesionální boxer)

Nottingham Forest - Carl Froch.jpg

Nejznámějším fanouškem Nottinghamu Forest je někdejší boxer Carl Froch, který vybojoval bronzovou medaili ve střední váze na mistrovství světa v roce 2001 a dvakrát se stal britským národním šampionem. Aktuálně šestačtyřicetiletý muž bývá pravidelně vidět na tribuně stadionu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 18 / 21

Sheffield United: Jessica-Ennis-Hillová (britská atletka)

Sheffield United - Jessica Ennis-Hill.jpg

Pokud jde o Sheffield United, existuje řada slavných tváří, které se netají přízní k tomuto klubu. Patří mezi ně boxer Matt Fitzpatrick nebo herec Sean Bean. Největší celebritou je však žena – britská sedmibojařka Jessica Ennis-Hillová. Zlatá olympijská medailistka z her v Londýně a stříbrná z Rio de Janeira je také trojnásobnou mistryní světa a ve sbírce má ještě devět dalších cenných kovů z velkých mezinárodních akcí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 19 / 21

Tottenham Hotspur: Adele (britská zpěvačka)

Tottenham - Adele.jpg

Trenér Louis van Gaal je legendou Barcelony, Ajaxu Amsterdam a Bayernu Mnichov, ale vyrostl jako fanoušek Tottenhamu. Není jediným překvapivým příznivcem Spurs. Najdeme mezi nimi například i spisovatelku J.K. Rowlingovou, tou nejslavnější osobností je ale bezpochyby zpěvačka Adele, která už byla na White Hart Lane mnohokrát spatřena.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 20 / 21

West Ham United: James Corden (britský herec, scénárista a producent)

West Ham United - James Corden.jpg

Tři hráči West Hamu – Bobby Moore, Geoff Hurst a Martin Peters – tvořili jádro anglického mužstva, které v roce 1966 vybojovalo dosud jediný titul mistrů světa pro kolébku fotbalu. Klub i fanoušci jsou na to dodnes patřičně hrdí.

Na britských ostrovech se šeptalo, že nejslavnějším fanouškem United byla ještě před pár lety královna Alžběta II., ale nikdo dodnes netuší, zda je na tom byla aspoň špetka pravdy. Jisté však je, že mezi podporovatele patří například profesionální wrestler Triple H, herečka Keira Knightlyová, někdejší mistr Evropy v běhu na 400 metrů Kriss Akabusi, herec Ray Winstone nebo legendární John Cleese z Monty Python. Nejvýraznější osobností, která fandí Kladivářům, je však v současnosti herec, scénárista, producent, komik a moderátor James Corden.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 21 / 21

Wolverhapton Wanderers: Robert Plant (zpěvák skupiny Led Zeppelin)

Wolverhapton Wanderers - Robert Plant.jpg

Luke Skywalker fandí Wolverhamptonu. Ano, herec Mark Hammill skutečně patří mezi příznivce Wanderers, ale jeho přízeň je třeba brát s rezervou. „Stal jsem se náhodným fanouškem,“ přiznal. „Když se mě někdo zeptal, jestli se mi líbí vlci, řekl jsem ano, protože jsem si myslel, že mysleli to zvíře.“

Z fanoušků Wolves, kteří ve skutečnosti vědí, že jsou fanoušky, můžeme zmínit zpěvačku Beverly Knightovou, komika Erica Idleho a také někdejšího boxera Mika Tysona. Nejslavnější je však bezpochyby zpěvák legendární rockové kapely Led Zeppelin Robert Plant, který je fanouškem klubu od pěti let.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud