4. Alphonso Davies (Bayern Mnichov)  Jednadvacetiletý Alphonso Davies je bezpochyby největším současným talentem kanadského fotbalu. Navzdory nízkému věku má už na kontě tři desítky reprezentačních startů a deset gólů. Už coby šestnáctiletý teenager nesmírně imponoval skautům z nejbohatších evropských klubů. Na soupisku ho chtěli zapsat v Manchesteru United, Liverpoolu a Chelsea, nakonec však souboj o jeho podpis vyhrál Bayern Mnichov, který za něho poslal v roce 2019 do Vancouveru deset milionů eur. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt sedmkrát vyšší a v blízké budoucnosti může ještě dál růst. Davies je jedním z nejrychlejších fotbalistů na světě, ale i ve vysokém tempu dokáže skvěle ovládat balon. Profimedia.cz
 3. Javi Galán (Celta Vigo)  Nikdy nehrál ve španělské reprezentaci ani v žádném velkém a bohatém klubu. Levý obránce Javi Galán je subtilním hráčem, který od loňska kouzlí s balonem v dresu Celty Vigo. Jeho jméno v tomto výběru vás asi překvapí, kdo ale viděl tohoto chlapíka někdy v akci, ten by měl uznat, že sem patří zcela po právu. Málokterý bek si s míčem u nohy rozumí tak báječně jako tento sedmadvacetiletý borec. Profimedia.cz
 2. Allan Saint-Maximin (Newcastle United)  Už tři roky působí v anglické Premier League francouzský útočník (či záložník) Allan Saint-Maximin. Na ostrovy zamířil z Nice za 16 milionů liber a podle portálu TransferMarkt je jeho současná hodnota 30 milionů liber. V Newcastlu má podepsanou smlouvu až do roku 2026. V aktuálním ročníku zvládl čtyřiadvacetiletý borec odehrát všech 21 zápasů a jen jedinkrát nebyl v základní sestavě. V nich se blýskl pěti brankami a třemi nahrávkami. Pro obránce v Premier se stal noční můrou, protože díky rychlým nohám a dokonalým technickým dovednostem je téměř nemožné ho odstavit čistě od míče. Zapracovat by mohl na zakončení, ale jeho schopnost s lehkostí prosvištět kolem zadáků soupeře je obdivuhodná. Profimedia.cz
 1. Adama Traoré (Wolverhampton Wanderers)  Adama Traoré je vynikající fotbalista, který je však nejspíš daleko víc populárnější díky nepřehlédnutelné muskulatuře než kvůli výkonům na hřišti. Najdou se i experti, kteří tvrdí, že jeho deklarovaná tržní cena 28 milionů eur je zřejmě nadhodnocená. Jenže kdo sleduje výkony tohoto pětadvacetiletého španělského reprezentanta v Premier League, může se tomu jen smát. Kdybyste se podívali na kompilace s jeho technickými finesami na portálu YouTube, mohli byste nabýt dojmu, je to jeden z nejlepších fotbalistů na světě. Pokud jde o dribling a odstavení obránců, pak to není daleko od pravdy. Traoré je ryzí atlet, kterého je takřka nemožné odstavit od balonu. Ale přes veškeré technické dovednosti dokázal ve 20 zápasech tohoto ligového ročníku vstřelit jen jeden gól a nezaznamenal žádnou brankovou asistenci. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Míčoví kouzelníci. Toto je 5 nejlepších fotbalových driblérů současnosti

Fotbal není krásný jen kvůli brankám, které do něj vnášejí nejvíc emocí. Ze sedadel zvedají diváky i technické parádičky hráčů, kteří se s balonem umí pomazlit.

Zasekávačky, obhození soupeře chytrým lobem, patičky, kličky a další technické finesy odjakživa fotbaloví fanoušci milovali. Kupodivu dokážou tyhle finty ocenit i v případě, že je předvádějí hráči soupeře. Bez těchto kudrlinek by byl totiž fotbal celkem nudným sportem.

Kdo by neměl slabost pro skvělé borce, kteří jako by byli s míčem srostlí? Na trávnících v nejsledovanějších ligových soutěžích na světě pobíhá řada takových výjimečných hráčů. V následujících kapitolách najdete pětici aktuálně nejlepších driblérů na světě.

Pokračování 2 / 6

5. Lionel Messi (Paris Saint-Germain)

Lionel Messi-PSG.jpg

Lionel Messi je komplexní hráč, jehož skvostná technika, přehled, cit pro přihrávku i střelecké schopnosti jsou tak výjimečné, že je i ve 34 letech jedním z nejuznávanějších borců na světě a živoucí fotbalovou legendou. Podle mnohých expertů i fanoušků je vůbec nejlepším hráčem v historii tohoto sportu.

Navzdory tomu, že už ztrácí tempo a střídá silné chvilky s těmi slabšími, pořád ještě se řadí mezi největší míčové ekvilibristy na planetě. Nedělá nic okázalého. K tomu, aby poslal protihráče na párek v rohlíku, mu stačí pár poklesů ramen a finty těla. Divili byste se, jak to pořád funguje…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Alphonso Davies (Bayern Mnichov)

Alphonso Davies-Bayern.jpg

Jednadvacetiletý Alphonso Davies je bezpochyby největším současným talentem kanadského fotbalu. Navzdory nízkému věku má už na kontě tři desítky reprezentačních startů a deset gólů.

Už coby šestnáctiletý teenager nesmírně imponoval skautům z nejbohatších evropských klubů. Na soupisku ho chtěli zapsat v Manchesteru United, Liverpoolu a Chelsea, nakonec však souboj o jeho podpis vyhrál Bayern Mnichov, který za něho poslal v roce 2019 do Vancouveru deset milionů eur. Dnes je jeho cena podle portálu TransferMarkt sedmkrát vyšší a v blízké budoucnosti může ještě dál růst. Davies je jedním z nejrychlejších fotbalistů na světě, ale i ve vysokém tempu dokáže skvěle ovládat balon.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Javi Galán (Celta Vigo)

Javi Galán.jpg

Nikdy nehrál ve španělské reprezentaci ani v žádném velkém a bohatém klubu. Levý obránce Javi Galán je subtilním hráčem, který od loňska kouzlí s balonem v dresu Celty Vigo. Jeho jméno v tomto výběru vás asi překvapí, kdo ale viděl tohoto chlapíka někdy v akci, ten by měl uznat, že sem patří zcela po právu. Málokterý bek si s míčem u nohy rozumí tak báječně jako tento sedmadvacetiletý borec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Allan Saint-Maximin (Newcastle United)

Allan Saint-Maximin1.jpg

Už tři roky působí v anglické Premier League francouzský útočník (či záložník) Allan Saint-Maximin. Na ostrovy zamířil z Nice za 16 milionů liber a podle portálu TransferMarkt je jeho současná hodnota 30 milionů liber. V Newcastlu má podepsanou smlouvu až do roku 2026. V aktuálním ročníku zvládl čtyřiadvacetiletý borec odehrát všech 21 zápasů a jen jedinkrát nebyl v základní sestavě. V nich se blýskl pěti brankami a třemi nahrávkami.

Pro obránce v Premier se stal noční můrou, protože díky rychlým nohám a dokonalým technickým dovednostem je téměř nemožné ho odstavit čistě od míče. Zapracovat by mohl na zakončení, ale jeho schopnost s lehkostí prosvištět kolem zadáků soupeře je obdivuhodná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Adama Traoré (Wolverhampton Wanderers)

Adama Traoré1.jpg

Adama Traoré je vynikající fotbalista, který je však nejspíš daleko víc populárnější díky nepřehlédnutelné muskulatuře než kvůli výkonům na hřišti. Najdou se i experti, kteří tvrdí, že jeho deklarovaná tržní cena 28 milionů eur je zřejmě nadhodnocená. Jenže kdo sleduje výkony tohoto pětadvacetiletého španělského reprezentanta v Premier League, může se tomu jen smát.

Kdybyste se podívali na kompilace s jeho technickými finesami na portálu YouTube, mohli byste nabýt dojmu, je to jeden z nejlepších fotbalistů na světě. Pokud jde o dribling a odstavení obránců, pak to není daleko od pravdy. Traoré je ryzí atlet, kterého je takřka nemožné odstavit od balonu. Ale přes veškeré technické dovednosti dokázal ve 20 zápasech tohoto ligového ročníku vstřelit jen jeden gól a nezaznamenal žádnou brankovou asistenci. Podle statistik však provede úspěšný dribling každých 15 minut, což je nejlepší výkon ve všech elitních evropských soutěžích. Pokud by zapracoval na schopnosti přesné přihrávky a zakončení, mohl by se stát jedním z nejlepších útočníků na planetě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud