Milionáři v maskách. 9 brankářů z NHL, kteří si letos vydělají nejvíc peněz

Petr Mrázek podepsal před novou sezonou smlouvu, která mu přinese osm milionů dolarů za dva roky. Jeho konto bude hodně tučné, největším boháčům soutěže ale zatím nekonkuruje.

Ještě lépe než Mrázek je na tom Ondřej Pavelec, který má garantovaný plat 4,75 milionů dolarů. Ovšem ani to mu nezaručilo místo v NHL a Winnipeg ho poslal překvapivě na farmu. Před Mrázkem je i jeho konkurent z Detoitu Jimmy Howard, jemuž Red Wings letos vyplatí 5,5 milionů dolarů.

Úplná špička ale bere ještě víc. O desáté místo se dělí s příjmem šesti milionů dolarů Cory Schneider, Ryan Miller, Semjon Varlamov, Corey Crawford a Kari Lehtonen. Kdo je před nimi? Jména devíti nejlépe vydělávajících brankářů letošní sezony najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

9. Mike Smith (Arizona) – 6,5 milionů dolarů

Mike Smith.jpg

Čtyřiatřicetiletému gólmanovi běží šestiletý kontrakt na 34 milionů dolarů. Letos bere, stejně jako loni, své maximum – 6,5 milionů dolarů. Mistr světa z Prahy nepůsobí za příliš pevnou obranou, přesto si stále udržuje dobrou výkonnost. Jedním z gólmanů, který čeká na to, až jim Smith dá šanci, je i Marek Langhamer.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

8. Roberto Luongo (Florida) – 6,714 milionů dolarů

Roberto Luongo.jpg

Roberto Luongo se nemusí bát o budoucnost. Ještě, když byl brankářem Vancouveru, podepsal dvanáctiletý kontrakt, který mu vyprší až v roce 2022. Přestože mu je už 37 let, nějakou dobu ho budeme ještě vídat v akci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

4. - 7. Pekka Rinne (Nashville) – 7 milionů dolarů

Pekka Rinne.jpg

Finský gólman podepsal s Nashvillem sedmiletou smlouvu na 49 milionů dolarů. Letos z něj ukrojí další sedmimilionovou část. Jeden z nejlepších brankářů planety vytvořil před novým ročníkem tandem s českým kolegou Markem Mazancem, který se má od zkušeného Fina co učit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

4. - 7. Jonathan Quick (Los Angeles) - 7 milionů dolarů

Jonathan Quick.jpg

Stříbrný medailista z olympiády v Soči, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a dlouholetá opora Los Angeles. To je Jonathan Quick, který byl americkou jedničkou i na letošním World Cupu. Kings ale nyní mají problém, Quick se totiž zranil a několik měsíců bude mimo hru. I proto se spekuluje o příchodu Ondřeje Pavelce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

4. - 7. Braden Holtby (Washington) – 7 milionů dolarů

Braden Holtby.jpg

Nejlepší brankář uplynulé sezony. Braden Holtby sice nedovedl Washington k premiérovému Stanley Cupu, sám ale prožil průlomovou sezonu a získal Vezinovu trofej. Zatímco loni bral „jen“ 3,5 milionů dolarů, letos a příští sezonu mu přistane na kontě sedm milionů. Smlouvu má podepsanou do roku 2020.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

4. - 7. Carey Price (Montreal) – 7 milionů dolarů

Carey Price 2.jpg

Tohle může být už brzy téma. Careymu Priceovi končí po příští sezoně smlouva a začne rokovat o nové. Jaká bude? Hvězdná! Kanadský gólman je totiž považován za nejlepšího brankáře světa, vychytal dvě olympijská zlata i kanadský triumf na Světovém poháru, na kterém potvrdil mimořádné kvality. Ještě příští rok bude pobírat sedm milionů dolarů, ale co pak?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

3. Tuukka Rask (Boston) – 7,5 milionů dolarů

Tukka Rask.jpg

Finský gólman, který působil během poslední zámořské výluky v Plzni, má na několik let postaráno. Kontrakt s Bostonem má podepsaný až do roku 2021. Loni, stejně jako letos a v dalších dvou sezonách, pobírá 7,5 milionů dolarů za sezonu, což z něj činí jednoho z nejlépe placených gólmanů soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

2. Sergej Bobrovskij (Columbus) – 8,5 milionů dolarů

Sergej Bobrovskij.jpg

Mistr světa z roku 2014 neboří rekordy, nepůsobí ani v týmu, který by myslel na Stanley Cup, přesto je druhým nejlépe placeným gólmanem letošní sezony.

Sergej Bobrovskij získal v roce 2013 Vezinovu trofej a před minulou sezonou podepsal nový čtyřletý kontrakt. Ten mu garantuje v úvodních dvou letech 8,5 milionů dolarů za rok, v příští sezoně si ale už o dva miliony dolarů pohorší.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

1. Henrik Lundqvist (Ney Work Rangers) – 9,5 milionů dolarů

Henrik Lundqvist.jpg

Zdá se, že Henrik Lundqvist nestárne. Přestože mu je už 34 let, stále si udržuje výbornou výkonnost a řadí se mezi absolutní špičku. To potvrzuje i jeho vysoký plat.

Letos to sice není už deset milionů dolarů jako loni, stále je však nejlépe placeným brankářem soutěže. Mělo by to platit i příští rok, kdy si vydělá devět milionů dolarů. Smlouvu s Rangers má podepsanou až do sezony 2020/21.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud