5. Jarrod Bowen (West Ham United) – 4 góly hlavou ve 30 zápasech  Před čtyřmi lety přestoupil útočník Jarrod Bowen z Hullu za přibližně 22 milionů liber do West Hamu a stal se nepostradatelnou součástí týmu. O tom, že je považován za klíčového hráče, svědčí fakt, že loni v říjnu prodloužil smlouvu v londýnském klubu až do roku 2030. Nikdo jiný z Kladivářů v klubu tak dlouhý kontrakt nemá. Podle portálu Sportac si týdně přijde na 120 tisíc liber. Za tuto částku odvádí skvělé výkony a především současná sezona by mohla být jeho životní. Ve 30 ligových zápasech nastřílel 15 branek, což je skoro třetina všech gólů mužstva. Čtyři z nich zaznamenal hlavou. Na dalších pěti trefách se podílel nahrávkou. Bowen je rychlý, technicky vybavený a kreativní fotbalista s excelentní levačkou. Jeho hlavní pozice je na hrotu útoku, díky své univerzálnosti však může operovat na pravé straně ofenzívy.

5. Jarrod Bowen (West Ham United) – 4 góly hlavou ve 30 zápasech
Před čtyřmi lety přestoupil útočník Jarrod Bowen z Hullu za přibližně 22 milionů liber do West Hamu a stal se nepostradatelnou součástí týmu. O tom, že je považován za klíčového hráče, svědčí fakt, že loni v říjnu prodloužil smlouvu v londýnském klubu až do roku 2030. Nikdo jiný z Kladivářů v klubu tak dlouhý kontrakt nemá. Podle portálu Sportac si týdně přijde na 120 tisíc liber. Za tuto částku odvádí skvělé výkony a především současná sezona by mohla být jeho životní. Ve 30 ligových zápasech nastřílel 15 branek, což je skoro třetina všech gólů mužstva. Čtyři z nich zaznamenal hlavou. Na dalších pěti trefách se podílel nahrávkou. Bowen je rychlý, technicky vybavený a kreativní fotbalista s excelentní levačkou. Jeho hlavní pozice je na hrotu útoku, díky své univerzálnosti však může operovat na pravé straně ofenzívy.

 4. Gabriel Magalhaes (Arsenal) – 4 góly hlavou v 27 zápasech  Brazilslý stoper Gabriel Magalhaes je pevným pilířem v sestavě Arsenalu. Na Emirates Stadium přišel v roce 2020 z francouzského Lille za 26 milionů eur a od té doby svou tržní cenu více než zdvojnásobil. Nyní činí asi 65 milionů eur a tuto částku v nedávné minulosti chtěly za urostlého zadáka vyplatit Real Madrid či Juventus Turín. Magalhaes však zůstává v londýnském klubu, kde má podepsanou smlouvu do roku 2027. V aktuálním ročníku Premier League odehrál 27 utkání, z toho pětadvacet jako člen zahajovací jedenáctky, a vstřelil čtyři branky – všechny hlavou.
 3. Scott McTominay (Manchester United) – 4 góly hlavou v 26 zápasech  Defenzivní záložník, který však může alternovat v centru zálohy, na postu stopera nebo jako ofenzivní středopolař - to je Scott McTominay. Sedmadvacetiletý borec je odchovancem akademie Manchesteru United a do prvního týmu poprvé nakoukl už v sezoně 2016/17. V minulých sezonách patřil mezi pilíře týmu, ale po příchodu trenéra Erika ten Haga se musel smířit s tím, že přibližně stejně často jako v základní sestavě začíná zápas na lavičce. I tak ale stačil nastřílet v aktuálním ročníku už sedm branek, z toho čtyřikrát skóroval hlavou. McTominay měří 193 centimetrů a ve vzdušných soubojích je skvělý, umí ale také slušně vystřelit z dálky a je perfektní v blokování míčů. Jeho jedinou slabinou je poměrně nečistá hra – často si totiž pomáhá fauly. Podle portálu TransferMarkt byla jeho cena nejvýš v roce 2021, kdy činila 35 milionů eur, od
 2. Elijah Adebayo (Luton Town) – 4 góly hlavou v 23 zápasech  Anglický útočník Elijah Adebayo přivedl v minulé sezoně Luton Town k historickému postupu do Premier League a svými výkony jej drží ve hře o záchranu v elitní ostrovní soutěži. Šestadvacetiletý urostlý borec se ve 23 zápasech blýskl devíti brankami, z nichž čtyři zaznamenal hlavou. I kdyby se nakonec jeho celek poroučel z nejvyšší soutěže opět o patro níž, o jeho podpis na trhu by byl zřejmě slušný zájem. Portál TransferMarkt odhaduje jeho aktuální cenu na 12 milionů eur.
 1. Chris Wood (Nottingham Forest) – 5 gólů hlavou ve 24 zápasech  Ve 32 letech už je fotbalový životopis útočníka Chrise Wooda pěkně bohatý. Z rodného Nového Zélandu se v roce 2009 vypravil za sportovním chlebem do Evropy a zakotvil ve West Bromu. Během čtyř let však hostoval v šesti dalších klubech v nižších soutěžích, než v roce 2013 zamířil za něco více než milion eur do Leicesteru. Liškám pomohl vykopat postup do Premier League, v nejvyšší lize se ale mihl jen epizodně a opět zmizel o soutěž níž. Nejdříve na hostování v Ipswichi a pak hrál tři roky v Leedsu. Šťastnější období pro něho odstartovalo přestupem do Burnley v roce 2018. V Premier League se etabloval ve spolehlivého střelce, který během necelých pěti sezon v klubu zastřílel skoro 50 gólů. Předloni v lednu ho koupil za 30 milionů eur Newcastle, ale v ambiciózním klubu se neprosadil, a tak zamířil nejdříve na hostování a po
5
Fotogalerie

Mistři hlavičkáři. 5 hráčů, kteří dali v aktuální sezoně Premier League nejvíc gólů hlavou

Anglická Premier League se blíží do finiše. O mistrovský titul, stejně jako o korunu pro krále střelců, se zřejmě bude bojovat až do poslední minuty. Jasno není ani v tom, kdo se stane nejlepším hlavičkářem soutěže.

Nechme teď stranou nejlepší kanonýry, kteří dopravují míč do sítě pravou či levou nohou. Vzali jsme si k ruce statistiky a zaměřili se na hráče z anglické Premier League, kteří v aktuální sezoně dali nejvíc branek hlavou. Pětici nejúspěšnějších hlavičkářů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Jarrod Bowen (West Ham United) – 4 góly hlavou ve 30 zápasech

Jarrod Bowen (2).jpg

Před čtyřmi lety přestoupil útočník Jarrod Bowen z Hullu za přibližně 22 milionů liber do West Hamu a stal se nepostradatelnou součástí týmu. O tom, že je považován za klíčového hráče, svědčí fakt, že loni v říjnu prodloužil smlouvu v londýnském klubu až do roku 2030. Nikdo jiný z Kladivářů v klubu tak dlouhý kontrakt nemá. Sedmadvacetiletý anglický reprezentant má také pěkně vysoký plat. Podle portálu Sportac si týdně přijde na 120 tisíc liber.

Za tuto částku odvádí skvělé výkony a především současná sezona by mohla být jeho životní. Ve 30 ligových zápasech nastřílel 15 branek, což je skoro třetina všech gólů mužstva. Čtyři z nich zaznamenal hlavou. Na dalších pěti trefách se podílel nahrávkou. Bowen je rychlý, technicky vybavený a kreativní fotbalista s excelentní levačkou. Jeho hlavní pozice je na hrotu útoku, díky své univerzálnosti však může operovat na pravé straně ofenzívy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Gabriel Magalhaes (Arsenal) – 4 góly hlavou v 27 zápasech

Gabriel Magalhaes.jpg

Brazilslý stoper Gabriel Magalhaes je pevným pilířem v sestavě Arsenalu. Na Emirates Stadium přišel v roce 2020 z francouzského Lille za 26 milionů eur a od té doby svou tržní cenu více než zdvojnásobil. Nyní činí asi 65 milionů eur a tuto částku v nedávné minulosti chtěly za urostlého zadáka vyplatit Real Madrid či Juventus Turín. Magalhaes však zůstává v londýnském klubu, kde má podepsanou smlouvu do roku 2027. V aktuálním ročníku Premier League odehrál 27 utkání, z toho pětadvacet jako člen zahajovací jedenáctky, a vstřelil čtyři branky – všechny hlavou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Scott McTominay (Manchester United) – 4 góly hlavou v 26 zápasech

Scott McTominay-Manchester United.jpg

Defenzivní záložník, který však může alternovat v centru zálohy, na postu stopera nebo jako ofenzivní středopolař - to je Scott McTominay. Sedmadvacetiletý borec je odchovancem akademie Manchesteru United a do prvního týmu poprvé nakoukl už v sezoně 2016/17. V minulých sezonách patřil mezi pilíře týmu, ale po příchodu trenéra Erika ten Haga se musel smířit s tím, že přibližně stejně často jako v základní sestavě začíná zápas na lavičce. I tak ale stačil nastřílet v aktuálním ročníku už sedm branek, z toho čtyřikrát skóroval hlavou.

McTominay měří 193 centimetrů a ve vzdušných soubojích je skvělý, umí ale také slušně vystřelit z dálky a je perfektní v blokování míčů. Jeho jedinou slabinou je poměrně nečistá hra – často si totiž pomáhá fauly. Podle portálu TransferMarkt byla jeho cena nejvýš v roce 2021, kdy činila 35 milionů eur, od té doby mírně klesla a v současnosti je na hodnotě 32 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Elijah Adebayo (Luton Town) – 4 góly hlavou v 23 zápasech

Elijah Adebayo.jpg

Anglický útočník Elijah Adebayo přivedl v minulé sezoně Luton Town k historickému postupu do Premier League a svými výkony jej drží ve hře o záchranu v elitní ostrovní soutěži. Šestadvacetiletý urostlý borec se ve 23 zápasech blýskl devíti brankami, z nichž čtyři zaznamenal hlavou. I kdyby se nakonec jeho celek poroučel z nejvyšší soutěže opět o patro níž, o jeho podpis na trhu by byl zřejmě slušný zájem. Portál TransferMarkt odhaduje jeho aktuální cenu na 12 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Chris Wood (Nottingham Forest) – 5 gólů hlavou ve 24 zápasech

Chris Wood-Nottingham.jpg

Ve 32 letech už je fotbalový životopis útočníka Chrise Wooda pěkně bohatý. Z rodného Nového Zélandu se v roce 2009 vypravil za sportovním chlebem do Evropy a zakotvil ve West Bromu. Během čtyř let však hostoval v šesti dalších klubech v nižších soutěžích, než v roce 2013 zamířil za něco více než milion eur do Leicesteru, který tehdy působil v Championship. Liškám pomohl vykopat postup do Premier League, v nejvyšší lize se ale mihl jen epizodně a opět zmizel o soutěž níž. Nejdříve na hostování v Ipswichi a pak hrál tři roky v Leedsu.

Šťastnější období pro něho odstartovalo přestupem do Burnley v roce 2018. V Premier League se etabloval ve spolehlivého střelce, který během necelých pěti sezon v klubu zastřílel skoro 50 gólů. Předloni v lednu ho koupil za 30 milionů eur Newcastle, ale v ambiciózním klubu se neprosadil, a tak zamířil nejdříve na hostování a posléze přestoupil do Nottinghamu, který za jeho podpis zaplatil 17 milionů eur. Vypadá to, že šlo o dobrou investici. Wood dal ve 24 ligových zápasech, v nichž byl třináctkrát v základní sestavě, 11 branek, z toho téměř polovinu nasázel hlavou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud