5. Tomáš Jun – 36 branek ve 115 ligových zápasech  Tomáš Jun měl nakročeno k velké kariéře. Už v 16 letech debutoval ve sparťanském A týmu, se kterým si zahrál i v Lize mistrů. V sezoně 2004/05 se stal se 14 vstřelenými brankami nejlepším kanonýrem ligy a poté jako čtyřnásobný český šampion odešel do Turecka. Na Letnou se pak vrátil v sezoně 2006/07 a pomohl k dalšímu mistrovskému titulu. Následně odešel do Teplic. Za Spartu nasázel 36 ligových gólů.

5. Tomáš Jun – 36 branek ve 115 ligových zápasech
Tomáš Jun měl nakročeno k velké kariéře. Už v 16 letech debutoval ve sparťanském A týmu, se kterým si zahrál i v Lize mistrů. V sezoně 2004/05 se stal se 14 vstřelenými brankami nejlepším kanonýrem ligy a poté jako čtyřnásobný český šampion odešel do Turecka. Na Letnou se pak vrátil v sezoně 2006/07 a pomohl k dalšímu mistrovskému titulu. Následně odešel do Teplic. Za Spartu nasázel 36 ligových gólů.

 4. Václav Kadlec – 50 branek ve 162 zápasech  Psal se rok 2008, když Sparta za nadaného teenagera z Bohemians 1905 zaplatila asi deset milionů korun. Václav Kadlec v nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2008/09, tehdy si připsal 12 startů a vstřelil dva góly. Ten premiérový z něho dělá čtvrtého nejmladšího střelce v ligové historii a mezi nejmladšími hráči figuruje také v žebříčku borců se stovkou odehraných utkání. Na tuto metu dosáhl jako hráč letenského celku, když mu chyběl přesně měsíc do 21. narozenin. V roce 2013 odešel z Letné do Frankfurtu, ale angažmá v Německu se mu příliš nevyvedlo a jako hostující hráč se v roce 2015 opět vrátil do mateřského klubu. Následně zamířil do Dánska, odkud jej Sparta v roce 2016 vykoupila a on pak opět kopal do balonu v rudém dresu. Když v roce 2020 přerušil kariéru a v klubu skončil, měl na kontě 50 ligových gólů v barvách letenského ce
 3. Vratislav Lokvenc – 74 branek ve 163 zápasech  Vysokého útočníka Vratislava Lokvence koupila Sparta v roce 1994 z Hradce Králové. Votroci za něho získali přibližně 20 milionů korun. Letenskému klubu se však tento obchod vyplatil. Lokvenc se Spartou získal pět titulů a na přelomu tisíciletí i korunu pro krále ligových střelců. S 22 brankami a čtyřmi asistencemi byl zároveň nejproduktivnějším hráčem soutěže. Po 163 ligových utkáních v dresu Letenských, ve kterých dal 74 branek, opustil českou soutěž a zamířil do Bundesligy.
 2. David Lafata – 83 branek ve 148 zápasech  Když David Lafata po sezoně 2017/18 uzavřel profesionální kariéru, loučil se jako absolutní střelecký rekordman - 198 gólů, které nastřílel v dresech Českých Budějovic, Jablonce a Sparty, budou jeho následovníci jen těžko překonávat. Na tento mimořádný výkon mu stačilo odehrát 418 utkání, což ho řadí na deváté místo v historické tabulce hráčů v nejvyšší soutěži. Ve Spartě z tohoto počtu odehrál 148 střetnutí, v nichž se třiaosmdesátkrát radoval z přesné trefy. Šestkrát to bylo z pokutového kopu.
 1. Horst Siegl – 92 branek ve 179 zápasech  Útočník Horst Siegl míval fenomenální čich na góly. Nastupoval už v československé reprezentaci, sedm branek dal i v českém národním týmu. Se Spartou vyhrál sedmkrát českou nejvyšší soutěž a na Letné působil až do roku 2001. Hned v prvním ročníku po rozdělení federace se stal s 20 přesnými trefami nejlepším kanonýrem nejvyšší soutěže. Až daleko za ním skončil s 12 góly druhý René Wagner. Králem střelců se pak stal ještě třikrát, nikdy už ale hranici 20 branek nepokořil.  Po odchodu ze Sparty si zahrál ještě v Příbrami, Plzni a Mostu. Ve statistikách samostatné české ligy má zapsáno 134 gólů a je druhým nejlepším střelcem v její historii. Dvaadevadesát z nich nasázel v barvách letenského celku.
5
Fotogalerie

Mistři přesných zásahů. 5 nejlepších střelců Sparty v historii české ligy

Pomalu a vytrvale se Ladislav Krejčí posunuje v historické klubové tabulce střelců Sparty nahoru. Momentálně má na kontě 35 ligových branek, což jej řadí na šesté místo.

Sparta míří za dalším mistrovským titulem a pomáhají jí v tom i branky obránce Ladislava Krejčího. Ten je mezi stávajícími hráči z Letné historicky nejlepším ligovým střelcem klubu. Před sebou má v této statistice pětici někdejších borců. Najdete je v následujících statistikách.

Pokračování 2 / 6

5. Tomáš Jun – 36 branek ve 115 ligových zápasech

Tomáš Jun (2).jpg

Tomáš Jun měl nakročeno k velké kariéře. Už v 16 letech debutoval ve sparťanském A týmu, se kterým si zahrál i v Lize mistrů. V sezoně 2004/05 se stal se 14 vstřelenými brankami nejlepším kanonýrem ligy a poté jako čtyřnásobný český šampion odešel do Turecka. Na Letnou se pak vrátil v sezoně 2006/07 a pomohl k dalšímu mistrovskému titulu. Následně odešel do Teplic. Za Spartu nasázel 36 ligových gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Václav Kadlec – 50 branek ve 162 zápasech

Václav Kadlec.jpg

Psal se rok 2008, když Sparta za nadaného teenagera z Bohemians 1905 zaplatila asi deset milionů korun. Václav Kadlec v nejvyšší soutěži debutoval v sezoně 2008/09, tehdy si připsal 12 startů a vstřelil dva góly. Ten premiérový z něho dělá čtvrtého nejmladšího střelce v ligové historii a mezi nejmladšími hráči figuruje také v žebříčku borců se stovkou odehraných utkání. Na tuto metu dosáhl jako hráč letenského celku, když mu chyběl přesně měsíc do 21. narozenin.

V roce 2013 odešel z Letné do Frankfurtu, ale angažmá v Německu se mu příliš nevyvedlo a jako hostující hráč se v roce 2015 opět vrátil do mateřského klubu. Následně zamířil do Dánska, odkud jej Sparta v roce 2016 vykoupila a on pak opět kopal do balonu v rudém dresu. Když v roce 2020 přerušil kariéru a v klubu skončil, měl na kontě 50 ligových gólů v barvách letenského celku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. Vratislav Lokvenc – 74 branek ve 163 zápasech

Vratislav Lokvenc.jpg

Vysokého útočníka Vratislava Lokvence koupila Sparta v roce 1994 z Hradce Králové. Votroci za něho získali přibližně 20 milionů korun. Letenskému klubu se však tento obchod vyplatil. Lokvenc se Spartou získal pět titulů a na přelomu tisíciletí i korunu pro krále ligových střelců. S 22 brankami a čtyřmi asistencemi byl zároveň nejproduktivnějším hráčem soutěže. Po 163 ligových utkáních v dresu Letenských, ve kterých dal 74 branek, opustil českou soutěž a zamířil do Bundesligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. David Lafata – 83 branek ve 148 zápasech

David Lafata1.jpg

Když David Lafata po sezoně 2017/18 uzavřel profesionální kariéru, loučil se jako absolutní střelecký rekordman - 198 gólů, které nastřílel v dresech Českých Budějovic, Jablonce a Sparty, budou jeho následovníci jen těžko překonávat. Na tento mimořádný výkon mu stačilo odehrát 418 utkání, což ho řadí na deváté místo v historické tabulce hráčů v nejvyšší soutěži. Ve Spartě z tohoto počtu odehrál 148 střetnutí, v nichž se třiaosmdesátkrát radoval z přesné trefy. Šestkrát to bylo z pokutového kopu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Horst Siegl – 92 branek ve 179 zápasech

Horst Siegl1.jpg

Útočník Horst Siegl míval fenomenální čich na góly. Nastupoval už v československé reprezentaci, sedm branek dal i v českém národním týmu. Se Spartou vyhrál sedmkrát českou nejvyšší soutěž a na Letné působil až do roku 2001.

Hned v prvním ročníku po rozdělení federace se stal s 20 přesnými trefami nejlepším kanonýrem nejvyšší soutěže. Až daleko za ním skončil s 12 góly druhý René Wagner. Králem střelců se pak stal ještě třikrát, nikdy už ale hranici 20 branek nepokořil.  Po odchodu ze Sparty si zahrál ještě v Příbrami, Plzni a Mostu. Ve statistikách samostatné české ligy má zapsáno 134 gólů a je druhým nejlepším střelcem v její historii. Dvaadevadesát z nich nasázel v barvách letenského celku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud