Michal Fukala (18 let, Slovan Liberec) – 400 tis. eur. Talentovaný mládežnický krajní bek si odbyl ligovou premiéru v polovině loňské sezony. Na jaře už nastupoval v základní sestavě Liberce a další čtyři starty přidal letos. Osmnáctiletý obránce, který na sever Čech přišel z Frýdku-Místku, má našlápnuto k zajímavé kariéře. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Pavel Šulc (18 let, SFC Opava) – 400 tis. eur. Do plzeňského kádru se v létě prosadil Dominik Janošek, další talentovaný mladík Pavel Šulc se ale do týmu nevešel. Osmnáctiletý záložník v dresu slezského klubu zatím posbíral sedm startů. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Filip Stuparevič (19 let, FK Příbram) – 1,2 mil. eur. Srbský reprezentant do 21 let přestoupil v lednu z Voždovace do Watfordu. Na jaře ale zůstal na hostování v srbské lize, ve které debutoval už v patnácti letech. V polovině září pak talentovaný útočník posílil Příbram a připsal si už dva ligové starty. Foto: YouTube.com
 Adam Hložek (17 let, Sparta Praha) – 3,5 mil. eur. Největší ligový talent. V elitní soutěži debutoval v 16 letech a aktuálně má na kontě už 28 startů, ve kterých dal šest branek a přidal čtyři nahrávky. V letošním ročníku si drží místo v sestavě Sparty a patří k nejlepším hráčům rudé družiny. Zároveň je jedním z nejdražších hráčů celé Fortuna ligy. Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
5
Fotogalerie

Mladé klenoty. Toto je pět nejdražších teenagerů, kteří působí ve Fortuna lize

Ve Fortuna lize působí několik mladíků, jejichž výkony se vyplatí sledovat. Je mezi nimi i několik nadaných teenagerů.

Aktuálně nejdražším ligovým hráčem je podle portálu transfermarkt.de Tomáš Souček, jehož tržní hodnota je sedm milionů eur. Podívali jsme se ale na stejný web a „našli“ na něm pět nejdražších teenagerů Fortuna ligy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jonas Auer (19 let, FK Mladá Boleslav) – 200 tis. eur

Jonas Auer Žižkov Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devatenáctiletý rakouský záložník působil ve Slavii, do prvního týmu se ale neprosadil, a tak v létě přestoupil do Mladé Boleslavi. Jonas Auer si ve středočeském klubu odbyl ligovou premiéru a na kontě už má tři starty v nejvyšší soutěži. Slavia na něj má předkupní právo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Fukala (18 let, Slovan Liberec) – 400 tis. eur

Michal Fukala Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Talentovaný mládežnický krajní bek si odbyl ligovou premiéru v polovině loňské sezony. Na jaře už nastupoval v základní sestavě Liberce a další čtyři starty přidal letos. Osmnáctiletý obránce, který na sever Čech přišel z Frýdku-Místku, má našlápnuto k zajímavé kariéře.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Pavel Šulc (18 let, SFC Opava) – 400 tis. eur

Pavel Šulc Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Do plzeňského kádru se v létě prosadil Dominik Janošek, další talentovaný mladík Pavel Šulc se ale do týmu nevešel. Osmnáctiletý záložník v dresu slezského klubu zatím posbíral sedm startů.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Filip Stuparevič (19 let, FK Příbram) – 1,2 mil. eur

Filip Stuparevič YT.jpg

Srbský reprezentant do 21 let přestoupil v lednu z Voždovace do Watfordu. Na jaře ale zůstal na hostování v srbské lize, ve které debutoval už v patnácti letech. V polovině září pak talentovaný útočník posílil Příbram a připsal si už dva ligové starty.

Foto: YouTube.com

Pokračování 6 / 6

Adam Hložek (17 let, Sparta Praha) – 3,5 mil. eur

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK MAFRA Profimedia.jpg

Největší ligový talent. V elitní soutěži debutoval v 16 letech a aktuálně má na kontě už 28 startů, ve kterých dal šest branek a přidal čtyři nahrávky. V letošním ročníku si drží místo v sestavě Sparty a patří k nejlepším hráčům rudé družiny. Zároveň je jedním z nejdražších hráčů celé Fortuna ligy.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud