Mladí matadoři. 12 fotbalistů, kteří si připsali nejvíc startů za reprezentaci lvíčat

Ve fotbalové reprezentaci do 21 let toho většina talentovaných hráčů moc nenahraje. Jakmile totiž překročí danou věkovou hranici, dveře do tohoto týmu se jim navždycky uzavřou. I tak lze ale najít borce, kteří v tomto celku odehráli desítky zápasů.

Kolik zápasů lze odehrát v reprezentačním týmu do 21 let? Někteří fotbalisté jsou důkazem toho, že jich lze zvládnout navzdory omezené době opravdu hodně. Jména 12 českých hráčů, kteří mají na svém kontě nejvíc střetnutí v dresu lvíčat, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 13

7. - 12. Tomáš Ujfaluši – 26 zápasů

Tomáš Ujfaluši Atlético.jpg

Tomáš Ujfaluši byl členem stříbrného týmu v roce 2000. Později se stal hvězdou Hamburku, Fiorentiny, Atlétika Madrid, Galatasaraye Istanbul i kapitánem seniorského národního týmu, se kterým si mimo jiné zahrál na mistrovství světa. V národním týmu skončil předčasně po aféře po prohraném zápase se Slováky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 13

7. - 12. Roman Týce – 26 zápasů

Roman Týce.jpg

Roman Týce má ve sbírce stříbro z roku 2000. Tehdy byl třiadvacetiletý záložník hráčem Mnichova 1860, kde strávil podstatnou část kariéry. Dostal se i do seniorské reprezentace, do základní sestavy se ale natrvalo neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 13

7. - 12. Tomáš Pekhart – 26 zápasů

Tomáš Pekhart Jablonec.jpg

V mládí patřil Tomáš Pekhart k největším nadějím českého fotbalu, byl oporou mládežnických reprezentačních kategorií, se 17 brankami je dokonce nejlepším střelcem lvíčat. Hodně prostotu dostával i od trenéra Michala Bílka, v seniorské reprezentaci měl nahradit Milana Baroše, v áčku se mu ale příliš nevedlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 13

7. - 12. Ondřej Mazuch – 26 zápasů

Ondřej Mazuch.jpg

Stříbrný medailista ze světového šampionátu do 20 let z roku 2007 si z „malého“ Eura v roce 2011 přivezl bramborovou medaili. V současné době je Ondřej Mazuch hráčem anglického Hulu a kope ve druhé nejvyšší ostrovní soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 13

7. - 12. Michal Kadlec – 26 zápasů

Michal Kadlec.jpg

Michal Kadlec se v roce 2007 představil na Euru hráčů do 21 let v Nizozemsku, na kterém Češi skončili poslední v základní skupině, a rok nato odešel ze Sparty do Leverkusenu. Za lvíčata odehrál 26 zápasů, nyní je hráčem pražské Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 13

7. - 12. Lukáš Došek – 26 zápasů

Tomáš Došek.jpg

Lukáš Došek společně s dvojčetem Tomášem vytvořil jednu z nejznámějších českých fotbalových sourozeneckých dvojic uplynulých let. Společně, shodou okolností ještě s Liborem Doškem, vybojovali v roce 2000 evropské stříbro. Ačkoliv za lvíčata odehrál 26 zápasů, v seniorském týmu se téměř neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 13

5. - 6. Michal Papadopulos – 27 zápasů

Michal Papadopulos.jpg

Býval považován za obrovský talent českého fotbalu, teď je mu ale 32 let a lze jen těžko očekávat, že se stane elitním reprezentačním střelcem. Michal Papadopulos si zahrál na malém Euro 2007 v Nizozemsku. V té době už za sebou měl angažmá v Arsenalu a patřil Leverkusenu. V současné době není tolik na očích - od roku 2012 hraje v polské lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 13

5. - 6. Jan Lecjaks – 27 zápasů

Jan Lecjaks.jpg

Na to, že mu je teprve 27 let, toho má už hodně za sebou. Jan Lecjaks se přes Plzeň, Belgii a Norsko dostal do švýcarského Bernu, kde se podílel na úspěšném tažení Evropskou ligou. Účastník malého Eura 2011 a dobře rychlostně vybavený obránce, který je od července hráčem Dynama Záhřeb, by se snad mohl dočkat i pozvánky do seniorského národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 13

3. - 4. Josef Kaufman – 28 zápasů

Josef Kaufman.jpg

Josef Kaufman si určitě maloval jinou kariéru. V roce 2007 si zahrál na malém Euru, o rok později odešel z Teplic do norského Stavangeru a následně tři roky působil ve Slavii. V Edenu si od něj ale slibovali víc, navíc ho trápily zdravotní problémy, kvůli nimž předčasně skončil s fotbalem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 13

3. - 4. Bořek Dočkal – 28 zápasů

Bořek Dočkal Sparta.jpg

Bořek Dočkal byl se dvěma góly nejlepším českým střelcem na „malém“ Euru v roce 2011 a ještě poměrně nedávno byl ofenzivním tahounem pražské Sparty. Od ledna je hráčem čínského klubu Che-nan Ťien-jie. Na kontě má už téměř tři desítky utkání v seniorské reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 13

2. David Kobylík – 32 zápasů

David Kobylík.jpg

Měl skvěle našlápnuto k velké kariéře. V roce 2002 získal David Kobylík evropské zlato a v témže roce přestoupil z Olomouce do Štrasburku. Měl tah na branku, parádní techniku, ale v zahraničí příliš neprorazil. Zkoušel to i v Německu, na Kypru, na Slovensku či v Polsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 13 / 13

1. Jan Polák – 46 zápasů

Jan Polák Wolfsburg.jpg

Psal se rok 1998, když osmnáctiletý Jan Polák debutoval v seniorském národním týmu. O rok později byl členem stříbrné party na „malém“ Euru a v roce 2002 si ze Švýcarska přivezl zlato. V dresu lvíčat toho odehrál jednoznačně nejvíc, jeho 46 startů jen tak někdo nepřekoná.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud