Mladí ve Spartě nehrají. 4 hráči, kteří si letos (zatím) téměř neškrtli

Sparta vstoupila do sezony s hodně silným kádrem. Někteří hráči tak musí na svou šanci čekat.

Na Letné panuje silná konkurence. Tu zatím „odskákali“ i čtyři mladíci, kteří v úvodu sezony téměř nehrají. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Adam Karabec – 20 let

karabec.jpg

Tak nějak se čekalo, že v této době bude už o hodně dál. Jenže Adam Karabec neměl pod koučem Brianem Priskem dobrou pozici už loni a moc se toho nezměnilo ani letos. Dvacetiletý záložník, který býval považován za letenský klenot, dosud v lize naskočil jen do dvou zápasů, pokaždé navíc jen coby střídající hráč. Nebylo by pro něj lepší hostování?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Kryštof Daněk – 20 let

Kryštof Daněk Sparta 23.jpg

Podobný případ jako Karabec. Také Kryštof Daněk v sobě má pořádný kus fotbalového talentu, pod trenérem Priskem ale téměř nehraje. Loňský ročník načal dobře, byl produktivní, postupně se ale ze sestavy vytratil. Letos v lize nehrál ještě ani jednou. Dvacetiletý záložník se potřebuje rozvíjet, ve Spartě to má ale hodně složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Patrik Vydra – 20 let

Patrik Vydra Sparta Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvacetiletý stoper zaujal dobrými výkony v závěru loňského ročníku. Během léta bojoval o místo v základu, dánský kouč ale zatím dává šanci jiným. Patrik Vydra v lize odehrál jen třicet minut proti Jablonci, do sestavy má nyní daleko.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Michal Ševčík – 21 let

Michal Ševčík Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni na podzim byl hitem. Zářil v barvách Zbrojovky a patřil k nejlepším hráčům ligy. Pádu Brna do druhé ligy ale nakonec nezabránil, v závěru ročníku už ani moc nehrál a v létě odešel do Sparty. Do rudého kádru se ovšem zatím neprosadil a v lize neodehrál ani minutu. Jednadvacetiletý záložník zatím nastupuje jen za sparťanské béčko.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud