Martin Fenin  Měl nakročeno k parádní kariéře, kroužily okolo něj přední evropské velkokluby, Martin Fenin však svůj potenciál nikdy nevyužil. Bývalý reprezentační útočník se dostal na radar Arsenalu, Juventusu, Realu Madrid či Liverpoolu, který jej sledoval v roce 2007, na Andfield Road ale tehdy dali přednost jiným. A udělali dobře. Foto: Profimedia.cz
 Michal Kadlec  Bývalý reprezentační bek odešel v roce 2008 ze Sparty do Leverkusenu a v tradičním bundesligovém klubu si vybojoval silnou pozici. Po pěti letech zamířil do Fenerbahce, ještě předtím okolo něj ale kroužil Liverpool. To se psal rok 2011 a Reds sháněli hráče na levý kraj obrany. Jednání o Kadlecově příchodu ale nakonec nedopadla. Foto: Profimedia.cz
 Václav Kadlec  Kariéru bývalého hráče Midtjyllandu a Frankfurtu vážně zkomplikovaly zdravotní problémy. Václav Kadlec strávil nejlepší léta ve Spartě, dříve okolo něj ale kroužily slavnější kluby. Jedním z nich byl i Liverpool, ve kterém byl v roce 2007 na testech. Později se spekulovalo o jeho přestupu na Andfield Road, v Anglii si ale nikdy nezahrál. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Necid  Dalším českým útočníkem, kterého chtěli přivést na Andfield Road, byl Tomáš Necid. Reds se o něj zajímali v roce 2010, kdy Necid hájil barvy CSKA Moskva. Okolo jednadvacetiletého útočníka tehdy kroužil také AC Milán či Real Madrid, bývalý slávistický forvard ale zůstal v Rusku. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Mohli jít ve stopách Baroše, Bergera a Šmicera. 5 Čechů, které chtěl v minulých letech získat Liverpool

Liverpool patří aktuálně mezi nejsilnější týmy světa. Čeští fotbalisté u toho však nejsou.

Bez názvu2.jpg

Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem vyhráli s Liverpoolem Ligu mistrů. Barvy Reds hájil i Patrik Berger. Klub z Andfield Road se v minulých letech zajímal také o další české fotbalisty, ti ale do města Beatles nakonec nepřišli. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Fenin

Martin Fenin Teplice.jpg

Měl nakročeno k parádní kariéře, kroužily okolo něj přední evropské velkokluby, Martin Fenin však svůj potenciál nikdy nevyužil. Bývalý reprezentační útočník se dostal na radar Arsenalu, Juventusu, Realu Madrid či Liverpoolu, který jej sledoval v roce 2007, na Andfield Road ale tehdy dali přednost jiným. A udělali dobře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Kadlec

Michal Kadlec Leverkusen.jpg

Bývalý reprezentační bek odešel v roce 2008 ze Sparty do Leverkusenu a v tradičním bundesligovém klubu si vybojoval silnou pozici. Po pěti letech zamířil do Fenerbahce, ještě předtím okolo něj ale kroužil Liverpool. To se psal rok 2011 a Reds sháněli hráče na levý kraj obrany. Jednání o Kadlecově příchodu ale nakonec nedopadla.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec.jpg

Kariéru bývalého hráče Midtjyllandu a Frankfurtu vážně zkomplikovaly zdravotní problémy. Václav Kadlec strávil nejlepší léta ve Spartě, dříve okolo něj ale kroužily slavnější kluby. Jedním z nich byl i Liverpool, ve kterém byl v roce 2007 na testech. Později se spekulovalo o jeho přestupu na Andfield Road, v Anglii si ale nikdy nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Necid

Tomáš Necid CSKA.jpg

Dalším českým útočníkem, kterého chtěli přivést na Andfield Road, byl Tomáš Necid. Reds se o něj zajímali v roce 2010, kdy Necid hájil barvy CSKA Moskva. Okolo jednadvacetiletého útočníka tehdy kroužil také AC Milán či Real Madrid, bývalý slávistický forvard ale zůstal v Rusku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jiří Pavlenka

Jiří Pavlenka Brémy 3.jpg

Pevnou brankářskou jedničkou Liverpoolu je Brazilec Alisson. Před několika lety se ale spekulovalo také o příchodu Jiřího Pavlenky, který si udělal velmi dobré jméno v německých Brémách. Okolo bývalého gólmana Baníku či Slavie kroužila i Barcelona či Juventus, reprezentační brankář ale zůstává věrný Werderu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud